Reckless Racing 3 teszt (iOS, Android)

Hirdetés

Játékmódok, élmény, összegzés

Három fő játékmódot találunk a menüben: tudunk karriert kezdeni, árkád stílusban játszani, vagy csak egy sima versenyt indítani. Az árkádban az a jó, hogy nincsenek fejlesztési költségek, csak – ahogy maga a játék is fogalmaz – a tiszta küzdelem marad. Itt 32 futamon kell elsőként célba érnünk, különféle pályákon, más-más autókkal történik az előzgetés, ezt a gép előre adja meg, szóval végig jól és ügyesen kell vezetni, valamint taktikázni, különben gyorsan kicsúszhat a kezünkből a győzelem. A versenynap teljesítése már egy kicsit más, hiszen itt kizárólag azokkal a járgányokkal és azokon az utakon csapathatjuk, melyeket már a karrier módban feloldottunk.


[+] Részletesen kidolgozott járművek

A karrierünket teljesen a nulláról kell felépítenünk, hiszen több osztályban és több sorozatban veszünk részt az igen hosszú játékmenet során. Van C-B-A divízió, ilyen sorrendben nehezednek a feladatok. Háromféle játéktípusban próbálhatunk szerencsét, van a normál versenyzés, ahol tényleg az a legfontosabb, hogy a célszalagot mi szakítsuk át elsőként. Adott a drift, amiben a farolás mestereivé kell válnunk, minél nagyobb szögben és minél nagyobb sebességgel kell az ellenőrzőpontokon áthaladunk ahhoz, a legmagasabb eredmény a miénk legyen. Utolsóként a Gymkanában tolhatjuk, itt Ken Blockhoz hasonló mutatványokat kell végrehajtani, vagyis előre megadott útvonalakon szükséges különféle bójákat, épületeket, járműveket megkerülni, méghozzá a lehető legrövidebb idő alatt. Hatféle környezetben összesen 36 pályát tartalmaz a játék, melyhez 28 autó vagy kamion tartozik.


[+] Öt ellenféllel kell megküzdenünk

A kameraállást egyébként meg kell szokni, hiszen nem hátsó nézetből irányítjuk az autót, hanem mindig fordulgat a kamera, ráadásul úgy teszi mindezt, hogy többnyire alulról tekintünk a járműre, szóval azért aki még nem próbálkozott ilyen típusú vezérléssel, az könnyedén összekeveri majd a jobbra és a balra gombokat, bár az is igaz, hogy néhány perc után már minden úgy fog menni, mint a karikacsapás. Versenyzés közben van nyomvonal, ami segít helyes irányban haladásban, valamint a megfelelő pillanatban való fékezésben, de természetesen ki is kapcsolhatjuk, ha nincs rá szükség. A grafika egyébként nagyon gyönyörű, bár az is tény, hogy annyira azért nem jönnek ki a részletek, mint amikor testre szabjuk a verdákat. Ettől még maximumra állítva bizony megemelhetjük a nem létező kalapunkat, mivel jók az effektek, szépen megrajzoltak a pályák. Nem szabad viszont elfeledkeznünk az eszközünkben lévő hardverről sem, hiszen például egy LG G3-on már azért képes volt megakadni QHD felbontás mellett a versenyzés.


[+] Nem könnyű a Gymkana mód

Összességében elmondható, hogy a Reckless Racing 3 nagyon jól sikerült, mondhatni hiánypótló játék, ami egy kicsit talán hasonlít a Micro Machines sorozatra, ám grafikailag sokkal fejlettebb, játékélményben pedig abszolút hozza az említett szoftver képességeit. Az irányítás nem tipikusan autóversenyzős, mégis könnyedén megszokható, a rengeteg pályának, valamint a saját magunk által teljesen személyre szabható autóknak köszönhetően pedig sokáig le fog kötni a RR3. A nehézségi szintet kiválóan eltalálták, nem könnyű mindig nyerni, nagyobbfajta munka kiépíteni a tetemes előnyt, és elég egyetlen hiba is ahhoz, hogy máris a mezőny közepén találjuk magunkat. Az állítható grafika szintén okos dolog, hiszen így akár gyengébb eszközökön is elfut a játék, ha pedig valamilyen csúcsmodellel rendelkezünk, akkor bizony érdemes maximumra állítani a vizuális dolgokat, hiszen tényleg bámulatos szépen megrajzolták a fejlesztők a dolgokat. A program nem a legolcsóbbak közé tartozik, viszont megéri az árát, pláne az autós játékok szerelmeseinek, hiszen jó sok órát el lehet tölteni majd a Pixelbite fejlesztésével.

A Reckless Racing 3 iOS-re és Androidra is letölthető, előbbi esetén 815 forintot, utóbbinál pedig 775 forintot kell letennünk az asztralra, ha pedig nem szeretnénk nulláról kezdeni, akkor rendelkezésre állnak alkalmazáson belüli vásárlások is.

Legendd

Azóta történt

  • Angry Birds Fight! bemutató (iOS, Android)

    Ha valaki úgy gondolta, nem lehet már több bőrt lehúzni a sorozatról, az nagyot tévedett. Az új rész többféle módot egyesít egy játékban, a mérges madarak fanatikusain kívül kevesen fogják kedvelni.

  • Mini Motor Racing WRT bemutató (iOS, Android)

    A Binary Mill fejlesztésének második része is jól sikerült, még több pálya, licencelt autók, izgalmas offline és online küzdelmek jellemzik, ráadásul ingyen tölthető le.

  • Absolute Drift bemutató (PC)

    Gyakorlatilag egyszemélyes kanadai fejlesztőcsapat első munkáját próbáltuk ki, ami egy feltűnően jó ötleten alapuló, egyszerű, de szerethető kis játék lett.

  • Super Dangerous Dungeons bemutató (iOS, Android)

    Bár ránézésre tucatjátéknak tűnik, jó hangulat, remek irányíthatóság, titkos pályák és egy csipetnyi retro-érzés teszi érdekessé.

Előzmények