Bemutatjuk a Radium Thunder XT számítógépet

Vajon többet tud nyújtani a márkás PC-knél egy hazai kiskereskedés saját szerelésű gamer PC-je?

Hirdetés

Értékelés

Amellett, hogy alkatrészkínálatuk keretein belül szinte bármilyen PC-t építtethetünk a Radiumnál, kifejezetten jó garanciális feltételei miatt is érdekesek a cég saját építésű számítógépei. A márkás PC-knél jellemző ingyenes el- és visszaszállítás mellett itt-ott látni harmincnapos visszaküldési lehetőséget, a tuninggarancia viszont olyan tétel, ami az Asus, Dell, HP vagy Lenovo lehetőségein túlmutat. Hasznos lehet az is, hogy a kétéves garancia lejárta után féláron javítják majd a gépet. Az i-re a pontot az Evolution Upgrade teszi fel, aminek révén nagyon barátságos feltételekkel bővíthetjük gépünket, ha kevésnek bizonyulna.

A Thunder XT konfiguráció értékelését részben szubjektív kritikával kezdenénk, mert azon felül főként csak jót tudunk mondani. A Kolink Punisher ház képen nagyon tetszett nekünk, a valóságban viszont nagy csalódást okozott – nem véletlen, hogy fele-harmadaannyiba kerül, mint a hasonlóan kinéző, komolyabb márkájú társai. A műanyagok sorjásak, az üvegnek látszó oldalfal plexi, a belső nem éppen tágas, elsősorban a merevlemezhelyek korlátozott számával lehet gond. Még szerencse, hogy a Thunder XT-t más házzal – például az NZXT S340-nel – is kérhetjük. A hardver beépítése megfelelő volt, a nagy ablakon keresztül sem látszottak csúf részletek, nem volt a légáramlat útjában álló kábelköteg vagy más csúfságok.

A Skylake-alapú platform ma egyértelmű választás magasabb kategóriában, a nem tuningolható processzor alá viszont szerintünk fölösleges a Z170 chipkészletes alaplap, B150-es társa lényegében ugyanazt tudja tízezer forinttal olcsóbban. Hűtés terén szerintünk a két felső ventilátor lényegében fölösleges, a kompakt folyadékhűtés pedig az alaplap után a második olyan tétel, amire nincs szükség a nem tuningos CPU mellett, ráadásul a pumpája csúnyán berreg. A kínálatban lévő Alpenföhn Ben Nevis bőven elég ide, ha pedig halk vagy tunigos megoldást keresünk, akkor a Be Quiet! Shadow Rock 2-t preferálnánk, ami még mindig olcsóbb a zajos folyadékosnál.

Az Avexir memóriába – különösen egy ablakos háznál – nem lehet belekötni, az M.2-es SSD is jó választás, az Intel 600P nagyon szépet pörgött. Ízlés kérdése a merevlemez mérete, és ugyanez érvényes a grafikus kártyára is, célszerű a játszott játékoknak és monitorfelbontásnak megfelelőt választani, no meg persze pénztárcához illőt. A nálunk járt, tuningolt Radeon RX480-es összeállítás Windows 10-zel éppen megáll négyszázezer forint alatt, míg a hasonlóan konfigurált, de jellemzően kevésbé gondosan összeszerelt márkás PC-k ára félmillió forint környékén alakul. A próbára kapott Radium Thunder XT összeállítás nagyon tetszett nekünk, kicsit alakítva, B150-es alaplappal, léghűtővel, más házban, esetleg még komolyabb táppal ajánlanánk.


Radium Thunder XT asztali PC

rudi

A Radium Thunder XT számítógépet a Radium.hu bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények