Kezelés, smart rendszer, médialejátszó
Menürendszer kisebb problémákkal
Hirdetés
A nagy, színes ikonokkal operáló, a képernyő nagy részét kitölő menürendszer átlátható, szellős, felépítése logikus, ráadásul még magyarul is tud. Ennek köszönhetően kezelése valószínűleg még azoknak sem okoz majd különösebb problémát, akik ritkán találkoznak elektronikai eszközökkel. Az egyes funkciók alatt-felett megjelenő, rövid leíró magyarázatokat viszont kár, hogy kispórolták, és a kislexikonnak is szoríthattak volna helyet, hogy a felhasználók a lehető legtöbbet hozhassák ki készülékükből. Viszont előcsalható egy gyorsmenüszerűség is, amelyben a kép- és hangmód változtatható meg egy gombnyomással. Az elektronika néhol meglepően belassul, és a stabilitásával is akadnak problémák, mert lefagyni ugyan nem fagyott le, de néha váratlan újraindítással örvendeztetett meg minket.
Vezérlőeszközök
Kiegészítő, második számú távirányító e termék mellé nem jár. Az USB-n keresztül csatlakoztatott egér és billentyűzet használatát sem támogatja, és nem vezérelhető okostelefonról vagy tabletről sem letölthető alkalmazás segítségével. A hang- és mozgásalapú navigáció nem működik, azaz egy szó mint száz, marad a hagyományos távvezérlő. Ez egy sallangmentes, szimpla darab, amelyen keresztül a legfontosabb funkciók nyomban elérhetőek, viszont a háttérvilágítás hiányzik róla.
Smart rendszer
A netes alkalmazások futtatására szolgáló okostévérendszer kifejezetten csúnyánycska, de nem ez a legnagyobb baj vele. Megdöbbentően lassú, már pusztán az elérhető appok logójának betöltése is hosszú másodperceket vesz igénybe, a programok elindításához pedig még több idő kell. Ráadásul, mivel a készülék az USB portra dugott egér vagy klaviatúra használatát nem teszi lehetővé, ezért a vezérlés is egy kész rémálom.
Az alkalmazáskínálat egyébként meglepően nagy, százas nagyságrendű. Természetesen a kötelező videó- és képmegosztó appok (YouTube, DailyMotion stb.), közösségi médiumok (Facebook, Twitter stb.), zenei adatbázisok (pl. Aupeo) nem hiányoznak. Emellett jó pár játékkal is el lehet(ne) ütni az időt, ám ezek rém egyszerű, alapvetően kevés kihívást jelentő szoftverek, és a nehézkes kezelés miatt nem is igazán szórakoztatóak. Böngésző nincs, ami azért kicsit meglepő, bár az is igaz, hogy a billentyűzet támogatásának hiányában ez talán nem is baj.
Médialejátszó
A beépített médialejátszón a számítógépeknél már megismert tipográfiai elemeket vetették be, így használata valószínűleg senkinek nem okozhat problémát. Tesztpakkunk lefuttatása után kiderült, hogy a Killa_sample-t el sem tudja indítani, a 720p QuickTime fájlnak pedig az audiokodek támogatásának hiányában nem volt hangja. A másik, az 1080p QuickTime sem volt tökéletes, a kép nagyon zajosodott, és ugyanezt lehet elmondani a 720p Xvid állományról is. A többivel viszont nem volt gond, még a sok más tévének problémát okozó MKV videókat is szépen, színhelyesen, akadozás nélkül jelenítette meg. A külső feliratok kezelésére képes, a karakterek színe, mérete és pozíciója ugyan nem változtatható, de mivel az élénksárga betűket fekete háttér elé pakolja ki, így a szöveg minden esetben jól olvasható.
A digitális képkeret funkcióra sok panasz nem lehet, azt leszámítva, hogy lejátszási lista összeállítására nincs mód. A JPG mellett a BMP, PNG és GIF fájlok kezelését is támogatja, sőt még a manapság óriási népszerűségnek örvendő animgifek megjelenítését is. A diavetítés mód elindítható, a képváltás különféle effektekkel dobható fel. Aláfestő zene elindítására mondjuk nincs mód, de ez bocsánatos bűn. A zenelejátszó szolgáltatás is rendben van, az MP3 mellett a WMA és a veszteségmentesen tömörített FLAC formátum megszólaltatása is megoldott. Az ID3 tagek feldolgozására és megjelenítésére képes, és innen közvetlenül lehet válogatni az előre programozott hangprofilok közül.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!