3D, DTV, hangzás
Megszólalás
Hirdetés
Összesen hét előre konfigurált hangmód (Pop, Rock, Koncert, Tánc, Techno, Klasszikus, Lágy) közül lehet kiválasztani a legszimpatikusabbat, de akinek ezek közül egyik sem nyeri el tetszését, még mindig szabadon állíthat a magas és mély hangok arányán. Ennek igazán akkor van csak jelelentősége, ha valaki házimozirendszert, hangprojektort vagy hangállványt csatlakoztat a készülékhez, hiszen a tévébe épített, rejtett hangszórókat alkalmazó 2 x 10 wattos hangrendszer önmagában elég erőtlen megszólalást produkál. A dinamika hiányzik, de ez a mai tévéknél sajnos teljesen általános.
Bekapcsolható a virtuális térhatású funkció, ám aki azt várja, hogy ennek hatására majd körülölelik a hangok a szobában, az csalódni fog. Viszont a Hangkésleltetés hasznos lehet, ha elcsúszna egymáshoz képest a kép és a hang. Illetve az a Automata hangerő-szabályozónak is van értelme, hiszen ezzel ki lehet küszöbölni bemenet- vagy csatornaváltásnál a zavaró hangerőkülönbséget. Működés közben semmilyen zörgést-csörgést nem produkált a tévé, és a statikus zörejektől, illetve a készülékház rezonanciájából eredő zavaró hanghatásoktól is megkímélt.
DTV
A Q.1390 rendelkezik beépített digitális tévétunerekkel, így a földfelszíni digitálális tévéműsorok vételére is mód nyílik külső eszköz használata nélkül. A jelfeldolgozás viszont nem az igazi. A hagyományos szobaantennával nem volt képes minden esetben normálisan együttműködni, ugyanis elő-előfordult, hogy a kép atomjaira hullott. Szükség volt tehát egy nagyobb teljesítményű kültéri antennára, ez viszont általában plusz költséget is jelent.
A digitális tévéújság teljesen átlagos, egyszerre csak hat csatorna kétórányi programja fér ki rá. Lehetőség nyílik a műsorok típusok szerinti szűrésére, azaz kilistázhatóak például csak a hírek, filmek, sportközvetítések. Itt programozható be az időzített emlékeztető időpontja is, amivel megkérhetjük a tévét, hogy jelezze, ha kezdődik egy számunkra fontos műsor. Viszont a műsorok külső merevlemezre történő rögzítésére nem sikerült rávenni, és az időeltolásos tévézés (time-shift) funkció sem működött.
3D
A modell képes a háromdimenziós tartalmak megjelenítésére, amihez az aktív shutteres technológiát használja. A dobozban két darab aktív szemüveg kapott helyet a hozzájuk tartozó gombelemmel együtt. Ezek nem annyira kényelmesek, mint passzív társaik, és lencséjük is kisebb. Némi vibrálás észlelhető volt az elején, de ezt tíz perc után megszokta szemünk.
A készülék az összes fontosabb 3D szabvány kezelését támogatja, és képes a kétdimenziós tartalmakból térhatásút varázsolni. Legalábbis papíron, ugyanis a valóságban ez a funkció nem működött jól, rengeteg képhibát (pl. eltűnő, átlátszóvá váló képrészletek, akadozás) hozott össze az elektronika, ami egy idő után konkrétan fejfájást okozott. Azonban "rendes" 3D videók, filmek esetén egész jó teljesítményt nyújtott. Szellemképesedésnek nyomát sem leltük, és enyhe akadozás is csak nagyon gyors mozgások esetén jelentkezett olykor.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!