Philips TAB8205: sokoldalú, mégis megfizethető hangprojektor

Kipróbáltuk a beépített mélysugárzókkal ellátott, dizájnos, Wi-Fi és Bluetooth támogatású Philips soundbart!

Hirdetés

Használat közben

A hangprojektorokra hajlamosak vagyunk úgy tekinteni, mint olyan eszközökre, amelyek a televíziók hangrendszerének kiváltására szolgálnak. Ez a Philips TAB8205-tel is így van, azzal a kiegészítéssel, hogy ez egyben egy komplex hangrendszer, amely elméletileg képes rengeteg más forrásból is audiotartalmakat fogadni. De még mielőtt ezekre rátérünk, gyorsan nézzük át a vezérlést! Az aktuális forrás, illetve éppen használt funkció (pl. hangerő növelése) megjelenik a frontfelület mögött elhelyezett monokróm LCD kijelzőn. A termék mellé jár egy formatervezett, ergonomikus távirányító, amelyen keresztül elérhetőek a legfontosabb szolgáltatások.


[+]

Ez a periféria kiváltható a DTS Play-Fi platformra épülő, Philips Sound névre hallgató, ingyenesen letölthető alkalmazással, sőt, ha szeretnénk kihasználni az eszköz által nyújtott összes lehetőséget, akkor erre az appra mindenképp szükség van. Ennek segítségével integrálhatjuk a soundbart egy nagyobb, szintén DTS Play-Fi platformot használó eszközökből álló hangrendszerbe, valamint ennek segítségével is eljuttathatunk rá tartalmakat. A szoftver grafikus kezelőfelülete magyar nyelven nem kommunikál, kicsit bonyolult, felépítése nem mindig logikus, úgyhogy rá kell szánni egy kis időt, amíg használatába úgy-ahogy belejön az ember.


[+]

Az appal történő vezérléshez mindenképp szükség van ahhoz, hogy a hangprojektort a helyi Wi-Fi hálózathoz csatlakoztassuk, és a mobil is ezt használja. Egy néhány percig tartó párosítási folyamat (ehhez nem kell Bluetooth, hanem a hátlapon található Wi-Fi gombbal kell aktiválni a szolgáltatást) után ez a funkció bármikor pillanatok alatt elérhető. A Philips Sound program csak Android és iOS alapú mobil eszközökön érhető el, viszont számítógépre letölthető más DTS Play-Fi vezérlő szoftver, amelynek segítségével arról is átküldhetőek a hangok a hálózaton keresztül a soundbarra.

Így juttathatóak el a Philps TAB8205-re az audiótartalmak:

  • HDMI: a tévé vagy projektor ARC-támogatású HDMI portjára csatlakoztatva a hangprojektort, a megjelenítő integrált hangrendszere helyett a soundbar fog szólni.
  • Digitális optikai audió: hasonlóan a HDMI-hez, az optikai audioportot kell használni.
  • 3,5 mm analóg audió: úgy kell használni, mint a HDMI vagy a digitális optikai audio csatlakozót. Egy kábellel egyszerűen össze kell kötni a két terméket, és ezt követően máris a hangprojektorból szól a tartalom.
  • Bluetooth: a vezeték nélküli adatátvitel hatótávolsága méréseink szerint 12 méter. Tapasztalataink alapján az eszközök felismerték egymást, a párosítás villámgyorsan végbement, a kapcsolat pedig kellően stabil maradt. Nagyon minimális mértékű késleltetés érzékelhető, de ez a filmezésnél vagy játéknál sem zavaró.
  • Wi-Fi, Philips Sound Médialejátszó: a már említett Philips Sound mobil alkalmazásban található médialejátszó funkció elindítását követően a lejátszott audioanyag megszólal a hangprojektoron. Ez a funkció gond nélkül működött.
  • Wi-Fi, Online streaming: a Philips Sound appon keresztül rengeteg különféle online streaming szolgáltatás elérhető. Így például a Spotify dalait vagy Deezer dalait, valamint rengeteg rádióadást hallgathatunk a segítségével. Ezzel sem volt semmi probléma.
  • Wi-Fi, Chromecast: a beépített Chromecast révén az azonos hálózaton lévő, kompatibilis eszközök hangja egyszerűen "tükrözhető" a hangprojektoron. Ehhez a Google Home applikáció letöltésére van szükség, és ott kell kiválasztani a Philips hangprojektort, valamint párosítani azt a mobillal abban a szoftverben is. Ez a szolgáltatás is hibátlanul működött a tesztelés során.
  • PC-ről helyi hálózaton keresztül: Amennyiben installáljuk a számítógépre az ingyenesen elérhető Play-Fi szoftvert, csatlakoztathatjuk a PC-t a hangprojektorhoz a helyi hálózaton keresztül. Ezt követően, ha elindítunk bármit a gépen, ami hangot bocsát ki (médialejátszó, videómegosztó, online streaming, játék stb.), akkor azok már a soundbarból fognak szólni. E megoldás hátránya, hogy a késleltetés bosszantóan nagy, elérheti a 2-3 másodpercet is, ami miatt filmezésre, játékra ez a módszer alkalmatlan.
  • USB: az USB 2.0 porton keresztül rádugható a hangprojektorra külső adattároló, és az azon található MP3, WMA és FLAC fájlok megszólaltatása megoldott. De csak akkor, ha ezek az állományok a gyökérkönyvtárban találhatóak, és kizárólag ábécésorrendben haladva játssza le őket a szoftver.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés