Kezelés, extrák
Okostévé
A Philips továbbra is kitart a Google által fejlesztett smart platform mellett, így ez a készülék is ezt használja. A Google TV-t sokat toldozgatták-foltozgatták az elmúlt időszakban, azonban a rendszer még messze nem tökéletes. Magyar nyelven tud, azzal nincs gond, és fagyásokat, valamint összeomlásokat sem produkált, ami kétségtelen előrelépés. Viszont továbbra is hajlamos olyakor irtózatosan belassulni, ez pedig elképesztően idegesítő.
Hirdetés
Emellett az is zavaró, hogy a nagy ikonok miatt a grafikus kezelőfelület kicsit átláthatatlan, rengeteg a szponzorált vagy annak tűnő tartalom, és előfordul, hogy ütemesen kell lapozgatni, hogy az ember megtalálja a számára fontos alkalmazást vagy tartalmat. Emellett a rendszer felépítése is logikátlannak tűnik néha, egyes menüpontok vagy funkciók nem ott vannak, ahol első körben keresnénk őket. Ennél is nagyobb baj, hogy furcsa bugok is felbukkannak. Az, hogy például a YouTube használata közben nem érhetőek el a képbeállítások, egész egyszerűen egy agyrém.
A távirányító teljesen korrekt darab: fogása kényelmes, és a funkciógombokat sem spórolták le róla. A tévé képes együttműködni USB-n vagy Bluetooth-on keresztül csatlakoztatott vezérlőeszközökkel, valamint egy ingyenesen letölthető alkalmazás segítségével mobillal is kiváltható a távvezérlő. Elvileg működik a hangalapú vezérlés és keresés is a Google Assistant révén, azonban ez a funkció tesztünk során csak a "homokórázásig" jutott.
A Google TV nagy erőssége a rivális megoldásokhoz képest az óriási, mintegy tízezer darabos alkalmazáskínálat. Ebben megtalálhatóak a sportokkal, gasztronómiával, asztrológiával, fitnesszel, kultúrával, hírekkel kapcsolatos szoftverek, illetve természetesen a manapság rendkívül népszerűnek számító online streaming appok is. Rengeteg játék is elérhető, azonban a viszonylag gyenge hardver (MediaTek Pentonic 1000 SoC 4 db ARM-Cortex A73 maggal, 4 GB RAM) miatt még a közepes 3D grafikájú darabok is szaggatnak, akadnak, így gyakorlatilag élvezhetetlenek.
Szokás szerint kipróbáltuk a gyárilag előre telepített médialejátszó alkalmazást is. A grafikus kezelőfelület meglehetősen ódivatú, de a szoftver magyarul is kommunikál, és használatába viszonylag hamar bele lehet jönni. Amennyiben egyébként valaki nem elégedett vele, akkor a Google Playen keresztül egyszerűen letölthet olyan fejlettebb darabokat, mint a Kodi vagy a Plex. A képek közül a JPG, PNG, BMP, GIF és animgif formátumok kezelése biztosított. A diavetítés elindítható, aláfestő zenével is fűszerezhető, viszont a fotókkal kapcsolatos részletes információkat tartalmazó EXIF adatok kezelése nem megoldott. Audiotartalmak közül az MP3, WMA, WAV és FLAC szabványokat tudja megszólaltatni, az ID3 tagekkel boldogul, azonban a fájlokba metaadatként kódolt dalszövegeket nem képes a képernyőre varázsolni.
Videós tesztcsomagunk átpörgetése során arra jutottunk, hogy a 10 bites, Divx, Xvid, és Webm videók lejátszásáról le kell mondani, egyes HDR állományoknál pedig valamiért nem volt hang. A surround formátumok közül csak a Dolby TrueHD és Dolby Atmos állományokkal nem boldogult. A külső feliratokat megjeleníti, az ékezetes betűkkel sincs gond, és mivel a karakterek körül vékony keret jelenik meg, így a szöveg mindig jól olvasható marad.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!