Hirdetés
Működés 2.
Közismert, hogy nagyon hatékony a Panasonic Mega O.I.S. optikai képstabilizátora. Az LX3-ban is megtalálható ez a bemozdulásgátló, noha a csekély maximális gyútáv, és a fantasztikusan fényerős optika ezt nem követelné meg.
Három képstabi üzemmód közül választhatunk: automatikus, mode1, mode2. Az automata nagylátón a "mode2"-t (exponáláskor aktív), telén pedig a folyamatosan működő "mode1"-t használja.
Próbálkozásaink során megkínlódtunk a demonstrálással, hiszen nehezen tudtunk olyan esetet előidézni, ahol jól kimutatható lett volna az eredmény, és nem estünk volna át a ló túlsó oldalára. Általában az exponáláskor aktív stabi szokott hatékonyabb lenni, de az LX3-nál nem lehetett ilyen egyszerűen meghúzni a vonalat: bár általában (főleg hosszabb gyútávokon) a mode1 adott jobb eredményeket, míg a mode2 lassabb záridőknél bizonyult hatékonyabbnak.
Két és félszeres átfogás szemléltetve
A multifunkciós gombsorból az "fn" feliratút szabadon programozhatjuk. Hozzárendelhetjük következő funkciók közvetlen elérését: kép visszanézése, film üzemmód, érzékenység, WB, fénymérés módja, AF mód, i. expozíció. Nálunk az érzékenységre került a választás annak ellenére, hogy ez a gyorsmenüből is elérhető. Így gyorsabb volt.
Az optika hat lamellás blendéjének legszűkebb értéke F8. Ilyenkor gyönyörű hatásokat érhetünk el esti fényekkel:
A kreatív és ösztönző funkciók hadát az LX3 a képi hatásokkal folytatja. A "standard" mellett kiválaszthatjuk a dinamikust, a természetest, a lágyat, a "vibránsat" (élénkebbek a színek), a nosztalgikusat, és ugyan ezek felét fekete fehérben. Ha nyers (RAW) módban fotózunk, akkor ezekre a beállításokra nem nagyon lesz szükség.
Summázva: Kellemesen gyors általános működés és rengeteg kreatív eszköz, amely mind ösztönzi a fényképész munkáját. Legnagyobb "fun-faktora" a gépnek a manuális mód!
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!