Hirdetés
Működés 1.
Annak ellenére, hogy az LX3 bekapcsolása után valamivel több, mint három másodpercet várakoztatja a felhasználót, mire az elkészítheti az első képet (3.1 - 3.41 mp), és a csupán 2.5-szörös átfogást 2.19 mp alatt teszi meg, mégis gyors az általános működése, lassulásokra, fölösleges, bosszantó várakozásokra nem került sor sem fotózás, sem menüzgetés közben. Nyers (RW2) fájlokat használva sem kellett két kép között 2.19 másodpercnél többet várni.
Ez a gép is a kimagaslóan jó "makróképességűek" közé tartozik: már egyetlen egy centiről is képes befogni a témát. A vakuról azonban bátran letehetünk, sőt, okosan kell megválasztani a megvilágítást, és a kamerát sem mindegy, milyen szögben tartjuk - könnyen beárnyékolhatja a váz, illetve az optika a fotózandót.
Tovább növeli kreatív alkalmazásának fokát a multiexpo funkció. Ezt a menüben kell engedélyezni, ekkor maximum három felvételt készíthetünk egy képkockára. Szerkesztőnk kevésbé ötletes példája kicsit lentebb tekinthető meg.
Korábban említettük a felnyíló vaku előnyét, azaz a vörösszem effektust elkerülő működést. Nos, az LX3 minden extra beállítás és szűrés nélkül kerüli el a "nyuszikat". Sőt, hozzá kell tennünk, hogy bár a villanó fényereje nem tartozik a legerősebbek közé (sőt, néha kicsit gyengének tűnhet), hatása mégis meglepő: mintha természetes fény mellett fotóznánk, nagyszerűen megőrzi a kép a természetes hatását, szinte mindig jól exponált lesz az eredmény.
Kb. 1 méterről egyenesen szembe villantva készült kép.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!