Hirdetés
Kezelőfelület
Külsejéhez hasonlóan az On-Networks router kezelőfelülete is egyszerű és letisztult, a pici Wi-Fi adatperé pedig annyira egyszerű, hogy nincs is, csak a Windowsba beépített Wi-Fi kezelőjét kaptuk hozzá. Visszatérve a routerhez, a három központi infromációs panel ismerős lehet az anyacég termékeiből, akárcsak az a tény, hogy a magyar nyelvű kezelőfelületet az internetről töltötte le pár másodperc alatt. Az egyes opciók között a felső, ötpontos menüben válogathatunk, mindegyikhez almenü nyílik a baloldalon. A magyar nyelv mellett jó pontot érdemel az egészen használható súgó, a balra alul található „Egyéb hivatkozások” viszont angol nyelvű weboldalakra visznek.
Az első csatlakozás után minden konfigurálás a megszokott rend szerint történt, az internetkapcsolattal, vezetékes és vezeték nélküli kliensek beállításával semmiféle problémánk nem volt. A routert nem csak az IP címével, hanem a könnyebben megjegyezhető www.mywifirouter.com címen is elérhetjük. Mivel Wi-Fi-vel indultunk neki a beállításnak, hasznos volt, hogy már gyárilag konfigurálták, ráadásul nem nyitottra, hanem WPA2 kódolásúra. Az egyedi jelszót a router alján találtuk, de WPS kapcsolatteremtéssel is sikerrel jártunk.
A felület egyszerűsége ellenére minden lényeges beállítási paramétert tartalmaz; kapunk alapvető weboldaltiltást (itt a megbízható IP-cím tétel ismét utal a márka mögött álló nagy névre), szolgáltatástiltást, ütemezhető internetelérést (megvalósítása ismét az anyacégre jellemző részlet).
A leghasznosabb, bár nem annyira gyakran előkerülő, de praktikus paraméternek a Wi-Fi hálózat rádiós teljesítményének beállítását találtuk. A Wi-Fi ismétlés szintén nagyon hasznos lehet, akárcsak a porttovábbítás és port triggering.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!