Értékelés – Fujitsu, HP, Lenovo, MSI
Fujitsu Lifebook A531
Egy gond van a Fujitsu notebookjaival: még a Siemensszel közös időben sikerült a filléres Amilo szériával nagyon elrontani a nevét. Sajnos sokakban elég erősen él a negatív élmény, amit nagyon olcsón beszerzett, annak megfelelő minőségű gépükkel szereztek. Ilyen alapokra pedig iszonyat nehéz olyan gépeket építeni, mint a Lifebook A531. Ez ugyanis egy valamennyire kisvállalati masina matt kijelzővel, ExpressCard bővítővel, sőt belsejében egyedüliként egy üres mini PCI Express foglalatot találtunk, és a Dellhez hasonlóan Intel Wi-Fi adaptert kapott, így támogatja a WiDi vezeték nélküli monitorkapcsolatot. Sajnos nem jellemző rá az ilyen gépek átlagosnál jobb billentyűzete és touchpadja, mindkét területen közepes, akárcsak hangzása, formaterve pedig nem valami megnyerő. Emellett kifogásolható, hogy a mezőny legkisebb merevlemezével és memóriájával rendelkezik, nincs dedikált grafikus alrendszere, viszont fogyasztása és hűtése ezáltal kiváló, halk, ráadásul három év garancia vonatkozik rá.
Pró: matt kijelző, 3 év garancia, halk, jól bírja akkuról
Kontra: gyenge hardver, komoran unalmas formaterv, múltja miatt nem éppen bizalomgerjesztő a márka
Hirdetés
HP ProBook 4535s
Mezőnyünk egyetlen igazán vállalati felhasználásra szánt résztvevője a ProBook 4535s volt, ez külsőre azonnal látszott is rajta. A többiek ívei és mintái helyett itt határozott éleket és ugyan vékony betétekből kialakítva, de mégis fém felületeket kaptunk kívül-belül. Ehhez jött még a többieknél masszívabb gépház és billentyűzetalap, no meg a matt kijelző, szóval érzésre a HP a konkurensek fölé emelkedett. Vállalati szférába szánt tulajdonság, hogy a hűtés az átlagosnál hangosabb, cserébe szinte egyáltalán nem melegszik a gépház. Ahogyan az ilyen gépekhez illik, a ProBookra három év garancia vonatkozik. Hardverben már nem volt ilyen rózsás a helyzet. Az A4-3300-as AMD APU a mezőny leggyengébbike, és hiába lehet vele CrossFire-be kötni, a Radeon HD 6470M így sem nagyon hozott játékra alkalmas teljesítményt. Érdemes megnézni, hogy a Toshiba ugyanezzel a VGA-val, de erősebb APU-val mennyivel jobb volt ezen a téren. Külsőre tehát a ProBook 4535s nagyon jó, belsejébe viszont egy erősebb APU kellene, ami extra kiadást jelent.
Pró: nagyon komoly és igényes kivitelezés, matt kijelző, kategóriájában élvonalbeli billentyűzet, hűs gépház, USB 3.0, Express Card, 3 év garancia
Kontra: gyenge processzor, hangos hűtés, nem jó a csatlakozók elhelyezése
Lenovo G570AH
Ennél a gépnél mondhatjuk, hogy mi is és a Lenovo képviselete is hibázott, akik hozzánk ezt a gépet küldték. Jól látható a G570AH külsején, hogy az IdeaPad széria alá tartozik, eléggé komorra, olcsó hatásúra sikeredett kívülről, belül azért rendben van a fémborítással és kategóriájában nagyszerű billentyűzettel, de az IdeaPadok sokkal kellemesebbek megjelenésben. Hardverben sikerült kicsit melléfogni, az erős Intel processzor mellé nem bizonyult jó választásnak az AMD grafikus kártya, ezt az akkumulátoros üzemidő és melegedés is megszenvedte, ráadásul játékban sem sikerült maradandót alkotni. Az erős processzor önmagában nem sok mindenre jó, általános használat közben ez a Core i5-ös rendszer nem tűnt fürgébbnek a Core i3-as vagy AMD A6-os konkurenseknél.
Pró: kategóriájában kiváló billentyűzet, 4 db USB és egy eSATA jó elrendezésben,
Kontra: olcsó hatású külső, rossz CPU-GPU párosítás, ami ront a fogyasztáson és hűtésen, gyenge hangzás
MSI CX640
Olyan a jó billentyűzetes MSI notebook, mint a fehér holló. Sajnos a CX640 is fekete ezen a téren, mai mezőnyünk legrosszabb, horpadós, akadós, határozatlan nyomáspontú megoldását prezentálta. Touchpadját is sikerült eltolni, a körkörös rovátkázás nekünk nagyon nem jött be, megnehezítette a használatot. Bele lehetne még kötni a csatlakozók kiosztásába, hogy a HDMI összetéveszthető a bal USB-kkel, de ezt szerintünk bőven ellensúlyozza a két USB 3.0 aljzat. Ki kell emelni az MSI versenyzőjének hangját, ami a legjobb volt a mezőnyben, persze ezt egy közepes füles is lazán lekörözi. Hardverben nagyon jól összeválogatták a CX640-et. A Core i3 mellett a kis GeForce GT 520M már koca játékhoz is bőven elég erős, emellett alig van fogyasztásuk, ezért a 48 Wh akkuval is sokáig bírta. Egyébként külső méreteit tekintve ez volt a legnagyobb akku, kár, hogy nem combosabb. Lehetett volna halkabb a hűtés, de legalább nem melegedett a gépház.
Pró: korrekten összeválogatott hardver, két USB 3.0, kategóriájában vezető hangzás, jó fogyasztás és melegedés
Kontra: rettenetes billentyűzet és touchpad, lehetne egy kicsit halkabb
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!