Szoftver, értékelés
Bár a legtöbb testreszabási lehetőség on-the-fly módon, közvetlenül a billentyűzetről is elérhető, van, amihez mindenképp szükségünk lesz a Microsoft Store-ból letölthető MSI Center alkalmazásra. A szoftver telepítés után 625 MB lemezterületet sajátít ki magának, futtatása pedig alig mérhető terhelést jelent, ráadásul nincs is szükség arra, hogy állandóan fusson, hiszen a beállítások a billentyűzet beépített memóriájában kerülnek elmentésre.
A szoftver nem túl bonyolult felépítésű: a csatlakoztatott billentyűzethez tartozó funkciókat a Gaming Gear és a Mystic Light menüpontokat kiválasztva érhetjük el. Előbbinél kizárólag makrórögzítésre van lehetőségünk, amit aztán bármelyik gombra kioszthatunk, a leütések közt eltelt idővel együtt, illetve azok nélkül is.
A Mystic Light opciónál – logikus módon – a háttérvilágítás tulajdonságait babrálhatjuk, egy fokkal precízebb módon, mint a billentyűzetről, különböző csúszkák segítségével. Itt már lehetőségünk van egyedileg is kiválasztani az egyes billentyűk színét, amit a rendszer el is tárol a makrók mellé a három lehetséges profil egyikében. Sajnos arra nincs lehetőségünk, hogy közvetlenül a billentyűzeten váltogassunk a profilok között, ehhez mindenképp meg kell nyitnunk a szoftvert, ezt a fejlesztők szerintünk jobban is átgondolhatták volna.
Értékelés
Az előbb említett kisebb hiányosság kiemelésén kívül nagyon meg kellene erőltetnünk magunkat, hogy rosszat mondjunk az MSI Vigor GK50 Elite-ről, de tényleg csak szőrszálhasogatás lenne felróni neki, hogy nincsenek dedikált makrógombjai vagy médiavezérlői, hiszen aki a vásárlás mellett döntene, az ezzel mind tisztában lehet már a dobozon lévő kép alapján is. Az ABS műanyag használatán és az idővel lekopó festésen pedig nem szeretnénk folyton lovagolni, ebben az árkategóriában ez a megszokott minőség.
A Vigor WR01 csuklótámasz 8000 forintos felárért vásárolható meg [+]
A tesztelt periféria teljes kiosztása ellenére igen kompaktnak mondható, és az átlagos felhasználók mellett az átlagos gamerek igényeit is képes kielégíteni. Amellett viszont sajnos nem mehetünk el szó nélkül, hogy a GK50 Elite kizárólag US kiosztással érhető el, árcéduláján pedig üzlettől függően 28-30 000 forintos összeg szerepel, ebben a kategóriában pedig magyar kiosztás nélkül nem igazán tud kiemelkedni.
Abból a szempontból dicséretet érdemel az eszköz, hogy egy olyan, nagy rajongói bázissal rendelkező márka dobta piacra, akinek nem a perifériák jelentik a fő profilját, ebben a felállásban pedig láttunk már sokkal rosszabb termékeket is, amelyek nagy valószínűséggel csak azért léteznek, hogy az adott gyártó elmondhassa magáról, hogy ebben a kategóriában is jelen van; innen vizsgálva a dolgot tehát még elégedettek is lehetünk – ha valaki épp MSI termékekből épített konfiguráció összerakásán gondolkozik, nem kell a billentyűzet miatt megtörnie a sormintát.
MSI Vigor GK50 Elite mechanikus billentyűzet
SidCorky
Az MSI Vigor GK50 Elite mechanikus billentyűzetet az MSI bocsátotta rendelkezésünkre.