Hirdetés

Mozigép Zalman módra

Szemrevételezés

Egyre jobban terjednek a médialejátszásra – jellemzően filmnézésre – használt, úgynevezett Home Theater PC-k. A nappaliba szánt dobozok általában laposak, fekete vagy ezüst színükkel belesimulnak a Hi-Fi készletekbe. A Zalman sem akarta elszalasztani a kínálkozó lehetőséget, megjelent első HTPC háza, a HD160.

A dobozt szemügyre véve egy meglehetősen nagy, 435 x 420 x 160 milliméteres alumíniumládát láthatunk, ami már első látásra is nagyszerű minőséget sejtet. Az előlap mellett az oldala és a teteje is szálcsiszolt könnyűfém. A nagy méretnek több előnye és néhány hátránya van. Pozitívum, hogy szabványos, ATX méretű alaplapok és tápok is elférnek benne. A tágas belső jobban szellőzik, és sok mindent lehet belepakolni. A 160 milliméteres magasságnak köszönhetően a bővítőkártyáknak sem kell behúzniuk a nyakukat. A méret egyetlen negatívuma, hogy nagyobb hely kell neki, de miért is rejtenénk el egy ilyen gyönyörűséget? Szépen meglesz ő a márkás, „sokpontegyes” erősítő és Hi-Fi cuccok társaságában.

Az előlap kialakítása, arányai és megmunkálása is nagyszerű. A baloldali VFD (Video Flourescent Display) panel kéken világít és programozható a felirata. Alaphelyzetben egy beköszöntés után a dátumot és a pontos időt mutatja. Alatta nagyobb bekapcsoló és kisebb reset gomb található. Mellettük két kék LED a számítógép és a merevlemez működését jelzi. A vaskos tekerő hangerőszabályzó. Jobbra optikai meghajtót, alatta egy fedelet láthatunk.

Kár, hogy a kis ajtócska nem nyílik olyan finoman, mint a Cooler Master Media házának ajtaja, de a mögötte megbúvó 17 az egyben kártyaolvasó és a csatlakozók – szám szerint két USB, egy FireWire, egy-egy audió ki- és bemenet – kárpótolnak ezért az apróságért. A barbárabb lelkületű retróhívők akár floppymeghajtót is beépíthetnek az olvasó helyére.

Hátulról szemlélődve látható, hogy a házzal együtt más nyalánkságokat is kaptunk. Az FSP Zen táp minden halk számítógépben gondolkodónak ismerős kell, hogy legyen. Az eredeti, 8 centiméteres Zalman ventilátorokat halk AcoustiFanok helyettesítették. Látható még egy dupla DVI-s videokártya és egy igényesebb hangkártya kimenetsora. A szemfülesebbek az alaplapra integrált videochip csatlakozóját is felfedezhetik, így a gépezet akár három monitort és egy TV-t is meghajthat. Ami még hiányozhat, az egy TV-tuner, meg a HDTV kimenetek.

A mozigép szellőzésére is gondoltak a Zalmannál. A két hátsó ventilátor mellett mindkét oldalra került egy-egy termetesebb szellőzőnyílás.

A tetőre, a processzor környékére is került egy kör alakú rostély. Ha esetleg egymásra halmoznánk az eszközöket és a HTPC ház fölé egy melegre érzékenyebb eszköz kerülne, a felső nyílás lezárható.

Alulra, az igényes lábak mellé is kerültek nyílások. Az egyik a táp előtt, a másik a merevlemezek alatt helyezkedik el.

A készlethez jár egy távirányító is, melynek érzékelője az előlapi kijelző mellett van. Fogása kényelmes, gombjai – a középső, windowsos start kivételével – gumírozottak és világítanak.

Főbb paraméterek:


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Újdonságok tömegesen

    Ma nagyobb tempóban vesszük sorra a hazai piac újdonságait az alaplapoktól a hűtési kellékeken át a különféle perifériákig.

  • Chieftec Maestro, a mozigépház

    A tornyairól és tápjairól ismert Chieftec első HTPC házával kerültünk közeli kapcsolatba.

  • Asus házak a mindennapokra

    Nem mindenki költhet tízezreket házra és tápra. Az olcsóbb megoldások között vannak jók és rosszak is. Ma az Asus gazdaságos közepes és mini tornyai méretnek meg.

  • Nívós HTPC trió

    A SilverStone és az Antec három nagyszerű formájú HTPC házát teszteltük. Vajon belül is olyan jók, mint kívül?

Előzmények

Hirdetés