Driver
Ahogy azt az előző oldal végén említettük, a meghajtóprogram szerepét a Lorgar Platform (3.4.194P x64) tölti be, amely háttértárolónkon mintegy 392 MB helyet foglal, és futás közben nagyjából 42 MB virtuális memóriát fogyaszt.
Hirdetés
Az applikációt elindítva a Devices fül bal felső kvadránsában láthatjuk a gépünkre kötött eszközt, az éppen aktív RGB beállításaival, illetve felbontásával, és az ábra jobb felső sarkában megtelepedett "i" betűn klikkelve megtudhatjuk az aktuális firmware verzióját. Ha átmegyünk a Statistics fülre, akkor egy regisztráció után monitorozhatjuk tevékenységünket, és számon tarthatjuk, hogy milyen játékban mennyit kattintottunk vagy mennyi időt nyúztuk szerzeményünket, ráadásul a rögzített adatokat különböző grafikonokon meg is jeleníthetjük. Amennyiben a jobb szélen megülő Join felirat mellé rakott fogaskerék ikonra bökünk, tájékozódhatunk a szoftver verziószámáról, és ki-be kapcsolgathatjuk az automatikus frissítést, továbbá a programindításkor felugró tippeket.
Az egér képére kattintva a gombok felbindolását érhetjük el, és a funkciók felcserélésén kívül klaviatúránk billentyűit rendelhetjük hozzájuk a mindenféle parancsokon (médiavezérlők, görgetés, másolás, mentés, nyomtatás, undo/redo stb.), no meg persze a makrókon túlmenően.
Az ablak bal oldali peremén feszítő ikonoszlop harmadik elemén keresztül a DPI Settings tabra kerülünk, ahol a nyolc elmentett cpi-értéket vehetjük lajstromba, amelyeknek jobbján az adott léptékhez tartozó RGB beállítást változtathatjuk meg (színsorból, palettából vagy hexadecimális kóddal); ezzel a színnel fognak háromszor villanni a fénydiódák, mikor kiválasztjuk a fokozatot. A felbontást 200 és 8000 cpi közt adhatjuk meg 100-as lépésekben, a művelet elvégeztével pedig a Create Presetre kell kattintani alul. Ekkor elénk tárul az a felület, ahol elnevezhetjük a beállítást, és ha arra volna igényünk, megszabhatjuk, hogy mikor lépjen életbe (már rögtön az asztalon vagy valamilyen program elindításakor). Természetesen azokat a léptékeket, amelyekre nincs szükségünk, deaktiválhatjuk.
A bal szegély negyedik ikonja (stilizált csúszkák) a windowsos egérbeállításokhoz, a More tab a polling rate-hez (125, 250, 500 vagy 1000 Hz) takarja, míg a legfelső ikon a fedélzeti világítás finomhangolásához vezet. Négy effekt (statikus, lélegző, szivárvány/neon, variálható sebességű színváltás) közül választhatunk, a színt ugyanolyan módszerekkel lőhetjük be, mint az állapotjelzésnél, és a fényerőt szintén itt szabhatjuk meg egy csúszka segítségével.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!