Használat közben
Okostévé
Az LG már egy ideje a projektorait is ellátja a tévékből megismert, házon belül készülő okostévéplatformmal. A ProBeam BU50NST a webOS 4.5 verzióját kapta, ami a tavalyi televíziókban mutatkozott be elsőként. A rendszer teljesen rendben van, átlátható, felépítése logikus, bizonyos keretek között személye szabható, és a sebességre sem lehet panasz. Stabil, fagyást, akadást vagy zavaró újraindulást nem produkált. Érdekes, hogy a magyar nyelvet nem választhattuk ki, de lehet, hogy ez csak a tesztpéldány "hibája", hiszen ez a lehetőség az összes korábban nálunk járt LG projektornál adott volt.
Hirdetés
A webOS a cég egyik csodafegyverével, a mozgásérzékelős Magic Remote távirányítóval vezérelhető a legjobban. Ilyen perifériát viszont nem leltünk a dobozában, csak egy hagyományos távirányítót, de igazából a kezelés ezzel sem volt gond, csak egy picit lassabb és körülményesebb a megszokottnál. A távvezérlő egyébként kiváltható egy ingyenesen elérhető mobilos alkalmazással, és a vetítő képes együttműködni az USB-n keresztül csatlakoztatott vezérlőperifériákkal is, amire pedig szükség is lehet a különféle internetes alkalmazások futtatása során, mert hát persze erre is módot ad a termék. Tapasztalataink alapján az alkalmazások használata problémamentes, gyorsan betöltődnek, nem fagynak le, de ez ma már alapelvárás. A böngésző sem hiányzik, aminek köszönhetően nagyjából úgy lehet szörfözni a weben, mintha azt egy számítógépen vagy telefonon tennénk.
Médialejátszó
A termék rendelkezik előre telepített médialejátszó alkalmazással, amely egy teljesen jól használható, alapszintű szolgáltatást nyújtó program. A grafikus kezelőfelület remek, látványos, átlátható, könnyen kezelhető. A mappák és állományok rendezhetőek ábécésorrendbe és keletkezésük dátuma szerint is, valamint lejátszási lista összeállítására is van mód. A képek közül a JPG és PNG formátum kezelése megoldott. A program a fotókkal kapcsolatos részletes információkat tartalmazó úgynevezett EXIF adatokat nem képes megjeleníteni, viszont a diavetítés elindítására van mód úgy, hogy a képváltás sebessége szabályozható. Az audiotartalmak közül a FLAC, WMA és MP3 típusú állományok megszólaltatása jöhet szóba. A szoftver kezeli az ID3 tageket, és képes a metaadatként a fájlokba kódolt dalszövegek megjelenítésére is.
Tesztpakkunk lefuttatása során kiderült, hogy a DivX és a 10 bites videók lejátszását megtagadta, a Killa_sample pedig csúnyán akadt és pixelesedett, de a többivel nem volt gond, még HDR (HDR10) és a sima 4K anyagokat is probléma nélkül vitte. A külső feliratok kezelése megoldott, a betűk kódolása, színe, mérete és pozíciója is módosítható, és így a szöveg mindig jól látható. A surround állományok közül a Dolby Atmos és a Dolby True HD állította áthághatatlan akadályok elé.
Bluetooth
A tévé lehetővé teszi a Bluetooth használatát, aminek köszönhetően a kompatibilis audioeszközökre, tehát akár egy fülhallgatóra is továbbítható a hang vezeték nélküli úton, ami nagyon kényelmes és elegáns megoldás. Ezt is kipróbáltuk, a kapcsolat stabil, a hatótávolság pedig nagyjából tíz méter.
Trapéztorzítás
A vetítő igen fejlett trapéztorzítás-korrekció funkcióval bír. Az esetleges képtorzulás 10 ponton korrigálható, aminek eredményeként egyszerűen beállítható, hogy tényleg téglalap alakú legyen a vetített kép. Ennek és a korábban már említett lencseeltolásnak köszönhetően akkor sincs gond, ha nem tudjuk tökéletesen a vászonnal szemben elhelyezni a berendezést.
Képernyőtükrözés
A modell biztosítja Miracast és SmartShare kompatibilis eszközök képernyőjének vezeték nélküli úton történő tükrözését. A párosítás pofonegyszerű és villámgyors, viszont némi késleltetés tapasztalható, ami a filmeknél, videóknál, netezésnél, különféle appok használatánál nem gond, de egyes játékoknál kicsit zavaró lehet.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!