Hirdetés

LG Flatron L1710B 16ms TFT monitor

Vizsgálódás

De ne rohanjunk ennyire előre, hiszen magáról a monitorról még szinte semmit nem tudunk! Pedig a külcsín ebben az esetben nem sikeredett rosszul. Ízlésesen megalkotott, fémes hatású világos, és sötétszürke burkolatot kapott a panel, a high-tech érzést pedig tovább növeli a rendkívül vékony, oldalt alig másfél centis káva. Felül egy hajszálnyit, az alsó fertályon elhelyezett kezelőgombok miatt pedig alul 1,5 cm-t vastagodik a burkolat.

A gombok éppen megfelelő méretűek, és elegendő távolságra kerültek egymástól ahhoz, hogy kényelmesen állíthassuk be monitorunkat. A feliratozás is jól látható, a Power gombot pedig egy kétszínű állapotjelző LED által megvilágított gyűrű veszi körül. Csinos. A monitor VESA kompatibilis, tehát ha valaki otthon eszébe jutna falra csavarozni, a lehetőség megvan rá, bár valószínűleg nem ez lesz a fő alkalmazási területe a kijelzőnek. A talapzat is követi a már megismert formatervet, és egy plusz szolgáltatással is elkápráztat minket: egy két portos USB Hub-ot integráltak az oldalába az LG mérnökei. Driver nem szükséges hozzá, XP-nk pillanatok alatt befejezte a telepítést. Nagyon hasznosnak találtuk ezt a funkciót, hiszen a számítógépházak nagy részén még ma sincs előlapi USB kivezetés, ráadásul így eggyel több eszköz csatlakoztatására nyílik lehetőségünk.

 

Első ránézésre úgy tűnik, hogy csak a kijelző vertikális dőlésszögét állíthatjuk -- ez könnyedén megy, ennek ellenére stabilan tartja pozícióját. Oldalirányba egy érdekes megoldással fordíthatjuk a monitort, az egész talapzattal együtt, ráadásul nagyon könnyen fordul a kijelző. Igaz, hogy könnyen forgatható, de a stabilitás biztosítása miatt meglehetősen nagy alapterületű talp így még nagyobb helyet igényel, ami irodai környezetben hátrány lehet. Követendő példa, hogy a táp, USB és D-Sub kábel mellett egy egyébként borsos árú DVI kábelt is mellékelt az LG. Helyes!

Első lépések

Átlátható, de apró méretű, és talán túl egyszerű OSD menüben állíthatjuk be a fontosabb paramétereket, a jobb felső sarokban pedig a bemeneti jel típusáról informálódhatunk. Pozitív, hogy DVI-I és D-Sub csatlakozóval is ellátták a készüléket, ami ebben az árkategóriában sajnos még nem egyértelmű.

A menüben analóg input mellett lehetőségünk nyílik a kép finomhangolására is, ez a funkció digitális üzemmódban nem elérhető, és szerencsére szükség sincs rá. DVI bemeneten hajtottuk a monitort, hogy tudása legjavát nyújthassa. Kipróbáltuk mindkét módban, és bár szubjektív, de analóg jelnél némi zajt fedeztünk fel a képben. Ezt esetleg a beépített táp zavarszűrésére is foghatjuk, de digitális módban a kép teljesen zajmentes volt. Széles szögben nézhetjük a képernyőt, bár a specifikációk ebben a tekintetben kissé szerénykednek (szomorúan nyugtáztuk, hogy az LG versenyzője még nem MVA típusú panelt cipel...). A függőleges látószög főleg azért sikeredett ilyen szűkre, mert alulnézetből nem sok mindent látni a képből, de gyanítjuk nem túl sokan fogják ilyen pozícióból nézni.

 

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés