Hirdetés
Mesterségesen intelligens tévé
Az LG az idei évre megújította, kis mértékben átalakította a webOS okostévérendszert is. Az alapok maradtak, tehát a grafikus kezelőfelület elrendezése szinte teljesen változatlan maradt, továbbra is azon van a fókusz, hogy a felhasználó minél többet lásson az "élő" képből, alul találhatóak a "kártyák" az egyes funkciókkal, amelyek rendezgetése révén a felhasználó saját ízléséhez, elvárásaihoz szabhatja a kezdőképernyő megjelenését. A platform tapasztalataink szerint még mindig kellően gyors és stabil, automata újraindulásokba, fagyásokba nem futottunk bele. A távirányító maradt a mozgásérzékelős, légiegérként is használható Magic Remote, amellyel a navigáció kényelmes és egyszerű. A webOS képes együttműködni USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel, és egy alkalmazás révén okostelefonról is vezérelhető.
Az idei év egyik újdonsága, hogy az LG Google Assistant és Amazon Alexa támogatású ThinQ mesterséges intelligencia révén a tévé hanggal is vezérelhető. Egyelőre még csak angolul tud, de a parancsszavak mellett megkérhetjük arra is, hogy keressen nekünk programokat, segítsen az útvonal tervezésben, mutassa meg, hogy hol vannak a környéken éttermek, hogy csak néhány példát említsünk. Arra is módot ad, hogy a tévét csatlakoztassuk okosotthon-rendszerünkhöz, és az azon található eszközöket a távvezérlővel irányítsuk, azaz a Magic Remote-on keresztül parancsolhatjuk meg mondjuk a lámpának, hogy tegye takarékra magát, vagy adhatjuk ki az utasítást a légtisztítónak, hogy helyezze magát szolgálatba és kezdjen végre dolgozni. Sajnos a tévé társaságában eltöltött rövid idő nem volt elég arra, hogy teljesen elmélyedjünk e szolgáltatásban, így nem tudjuk most megmondani, hogy az egész elgondolás mennyire életképes a mindennapok során. De azt nagyjából hét óra alatt is leszűrtük, hogy a szolgáltatás működik, megérti amit mondanak neki, és teljesíti is az utasításokat.
Hangrendszer
A készüléket 4.2 csatornás, 60 wattos integrált hangrendszerrel látták el, a hangszórókat pedig a korábbi E osztályú tévékhez hasonlóan a nézők felé fordították. A megszólalás egy fokkal erőteljesebb, dinamikusabb, mint amit általában a tévéktől megszokhattunk, de a hangzás nem veheti fel a versenyt azzal, amit egy dedikált külső audioeszköz produkál. A pontos, tiszta és erőtől duzzadó mélyek hiányoznak, a dinamika kevés, és a sztereó hangtér megteremtésével is akadnak problémák.
A termék megkapta a mágikusan hangzó AI Akusztikus Hangolás nevű kalibrációs technológiát, ami a távirányítóba épített mikrofon segítségével képes a szoba egy adott pontjába koncentrálni a lehető legjobb minőségű megszólalást, kihasználva a hangok ide-oda verődését a falakról, illetve tereptárgyakról. Tapasztalatunk szerint a dolog működik, legalábbis mi tényleg úgy éreztük, hogy kicsit mást hallunk az aktiválást követően. A tévét ellátták a mesterséges intelligencia térhatású hangzás szolgáltatással, amely papíron képes arra, hogy surround megszólalást varázsoljon a beépített hangszórók segítségével, viszont ebből nem sokat érzékeltünk, most se jött össze a csoda – ilyen rejtett hangsugárzókkal egyszerűen nem lehet a semmiből térhatást kreálni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!