Kazettáról MP3-ra az ION Audio Tape Express-szel

Hirdetés

Működés közben

A modellhez jár egy CD, amelyen a szükséges szoftverek találhatóak: egyrészt az EZ Tape Converter nevű alkalmazás, másrészt az iTunes, mert anélkül nem működik a dolog. A gyártó magyarázata szerint a kezdő felhasználók ezt a programot részesítik előnyben, és ezért esett erre a választás. (Persze.) Az EZ Tape Converter installálása egyszerű, kezelése sem okoz semmilyen problémát, de a kötelező iTunes miatt ennek nem tudtunk felhőtlenül örülni.

Ki kell választani, hogy normál vagy chrome (króm-oxid metál) típusú szalagot használunk, de ez semmilyen hatással nincs a későbbi minőségre. Ezzel el is érkeztünk a zeneszámok konvertálásához, amihez a Play gombot kell megnyomni az eszközön, és a Recordra kell kattintani a képernyőn. Ez előtt azonban jó pár percig elszórakozhat az ember azzal, hogy a szalagot bepozicionálja, mert az előre- és hátratekerés eszméletlenül lassúnak tűnik. Bár lehet, hogy csak már annyira átállt az agyunk a digitális zenehallgatásra, hogy azért tűnik úgy, mint ha a másodpercek ólomlábon vánszorognának. A számlálót lehagyták róla, ami óriási hiba, ez ugyanis azt eredményezi, hogy sokszor kell ide-oda pörgetni a szalagot, mire belőjük a szám kezdetét.

Ezután elméletileg nem is lenne más teendő, mint a végén leállítani a felvételt, megadni bizonyos adatokat (előadó, számcím, lemezcím) megvárni, míg a program kicsit molyol vele, és válaszolni arra a kérdésre, hogy szeretnénk-e még egyszer végigjátszani ugyanezt a műsort. A gyakorlatban azonban azt tapasztaltuk, hogy néhány esetben benyomva kellett tartani a Play gombot az ujjunkkal, mert egyébként a végeredmény eszméletlenül zajos lett. Ez még egy átlagos, négyperces nóta esetén sem egy leányálom, hiszen kellemesen megfájdul a végére az ujjbegy. Abba bele se jó gondolni, hogy mi a helyzet egy háromnegyed órás album esetén, valószínűleg az ember ennyi ideig nem kínozza magát.

A konvertálást addig nem hajlandó befejezni, amíg nem az iTunes van beállítva alapértelmezett lejátszónak, de szerencsére legalább felajánlja, hogy automatikusan átállítja, hogyha nem ezt használná valaki. A fájlok nevét nem adhatjuk meg, később kell őket egyesével átírkálni, amiért szintén feketepont jár.

Joggal merülhet fel a kérdés, hogy miért kell számonként átkonvertálni, miért nem lehet egy füst alatt egy egész kazettányi anyagot MP3-má varázsolni? Nos, a dalok közötti szünet miatt az anyagot úgyis szét kéne vagdosni, ehhez pedig bizonyos zenei alkalmazások ismerete szükséges, ez pedig az átlagembernek egyszerűen nem sajátja. De persze aki kicsit kiművelte magát ezen a téren, az választhatja ezt az utat is nyugodtan. A Tape Expresshez járó útmutató szerint ehhez a legjobb, ha az Audacity nevű ingyenes programot használjuk, sőt ennek leírása állítólag meg is található az eszközhöz mellékelt CD-n. Ennek azonban nyomát sem találtuk. Világos, hogy egy cég nem akar pénzt beleölni abba, hogy saját alkalmazásokat fejlesszen ki, azonban ez így ebben a formában kicsit komolytalanná teszi a terméket, és ezen keresztül magát a márkát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés