HP Spectre XT Ultrabook: a második generációs

Működés

Talán senki sem lepődik meg azon, hogy a Spectre XT alacsony fogyasztású harmadik generációs Core i platformmal érkezett, azon belül is a Core i5-3317U processzorral, ami mellé 4 GB memóriát és Samsung SSD-t szereltek. A 1366x768 pixeles képernyő meghajtásáról a CPU-ba integrált HD Graphics 4000 GPU gondoskodik, amihez természetesen HDMI kimenet is tartozik. Egy mondat erejéig érdemes kitérni az Intel Centrino Advanced-N 6235 Wi-Fi adapterre, ugyanis kétcsatornás, és a 2,4 GHz mellett az egyre jobban terjedő (és rendszerint kevésbé zsúfolt) 5 GHz-es tartományban is működik. Egyelőre csak a fent leírt konfigurációról hallottunk, ami 45 Wh-s akkuval és Windows 7 Professional operációs rendszerrel – a prémium Ultrabookokra jellemzően – 340-350 000 forint körüli áron kapható.

Termék megnevezése HP Spectre XT
Processzor Intel Core i5-3317U, 1,70-2,60 GHz
Lapkakészlet Intel HM75
Memória 2 x 2 GB DDR3-1600
Kijelző 13,3"-os, 1366x768 pixeles TN+film panel LED háttérvilágítással
Grafika Intel HD Graphics 4000 – integrált
Hang nyolccsatornás IDT 92HD99BXX
Merevlemez 128 GB Samsung SSD – SATA 3.0
Optikai meghajtó nincs
Kommunikáció Intel IEEE 802.11b/g/n Wi-Fi, Realtek Ethernet, Bluetooth 4.0
Interfész - USB 3.0,
- USB 2.0,
- HDMI monitorkimenet,
- Ethernet,
- audio ki- és bemenet
Extrák webkamera, kártyaolvasó, dual-band Wi-Fi, billentyűzetvilágítás
Akkumulátor 4 cellás – 44 Wh
Méret 317 x 225 x 14,5 mm
Tömeg 1,39 kg
Operációs rendszer Windows 7 Professional
Gyártó honlapja www.hp.hu
Fogyasztói ár kb. 340 000 forint
Garancia 3 év

A Core i5-3317U processzor CPU- és GPU-teljesítményét is vizsgáltuk már korábban, a Spectre XT kapcsán inkább az összhatásra voltunk kíváncsiak. Ezt egy SSD-nél jobban semmi nem tudja javítani, de fontos momentum – különösen alkalmi játék esetén –, hogy a 4 GB memória kétcsatornás, így az IGP-nek is jut normális sávszélesség. Általános használat közben a HP új Ultrabookja kellemesen fürgének bizonyult, a Core i5-ös komolyabb számolásnál sem fogyott ki a szuszból.

Nagy kár, hogy a kijelző minőségére nem fordítottak túl nagy figyelmet a HP-nál. A prémium szegmensben az 1366x768 pixelt is nehéz lenyelni, ha pedig fényes felülettel és nagy jóindulattal közepesnek mondható, TN+film panellel párosul, azt pláne. Nyilván nem mindenki igényli a Full HD felbontást és a szabadban is használható kontrasztosságot, ám a jelenlegi, erős mezőnyben ez akár döntő tényező is lehet.

Dicséretes a HP vékony laptopjától, hogy nyugalmi állapotban vagy minimális terhelésnél teljesen lekapcsol a hűtése, és így néma marad. Terhelésnél viszont alaposan felhangosodik, bár ezt a tesztre kapott, nem tökéletes hűtésű modellünkkel nem tudtuk hitelesen megvizsgálni. Mindenesetre a nemzetközi tesztek komoly zajszintről számolnak be, ami nem is lenne olyan nagy gond egy vékony gépnél, de a Spectre XT esetében ezt sajnos magas hangszínben kapjuk. Félórás CPU hevítés után a billentyűzeten 40, a fenéklemezen 47 °C-os csúcsértéket mértünk, ami nem éppen kellemes, de Ultrabookoknál egyáltalán nem ritka jelenség. Még fél órányi CPU- és GPU-terhelés alatt további melegedést nem regisztráltunk, viszont legfeljebb 25%-os CPU throttlingot figyeltünk meg, tehát a központi egység huzamosabb terhelés után visszavesz az órajeléből.

Akkumulátoros üzemidő terén a vékony HP hozta a kategóriától elvárható szintet. Nyugalmi állapotban az átlagos méretű, 45 wattórás akku majdnem kilenc óráig kitartott, ami 5 watt körüli fogyasztást jelent. Nagyfelbontású videózás közben az akkuidő nagyjából felére esett vissza, ami értelemszerűen dupla, azaz 10 watt körüli fogyasztást jelent. Teljes terhelésen kicsit több mint két óra után nyúlhattunk a töltőért, ekkor a gép valamivel 21 watt fölött fogyasztott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HP

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés