Megjelenítés
A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (megfelelő kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük 25% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.
Hirdetés
Nagy tapasztalattal bír miniszámítógépek terén a Zotac. Legújabb ZBOX szériás modelljébe már optikai meghajtót is integráltak, ráadásul nem akármilyet: igazi multimédiás mindenesként a HD-ID33 Blu-ray lemezek olvasására is képes. A központi egység szerepét a megszokott Atom tölti be, melynek most kétmagos, 1,80 GHz-es, D525-ös verzióját választották. Ahogy illik, a HD videók kódolásában jeleskedő NVIDIA ION2 platform kis GeForce-a segíti ki grafikában. Ezúttal is maradt a Zotac a megszokott receptnél: memóriát (két notebookos, SODIMM foglalatba) és merevlemezt (2,5”-os méretben) mi választhatunk. A beépített optikai meghajtó miatt megújult a Zotac mini-PC háza. Találunk rajta HDMI és DVI monitorkimenetet, két USB 3.0, egy eSATA-val közös és egy hagyományos USB 2.0 csatlakozót. Furcsasága, hogy hangot csak a HDMI-n tud kiadni, a nyolccsatornás hangrendszernek nincs más digitális vagy analóg kimenete. A felszerelésből említést érdemel még az n-es Wi-Fi adapter. A Zotac ZBOX HD-ID33 vételára két év garanciával 113 000 forint.
Lényegesen olcsóbb, de multimédiában nem sokkal marad le vetélytársai mögött a Zotac friss AMD-s megoldása. A ZBOX AD01-E lelke a kétmagos, 1,50 GHz-es Athlon Neo X2 L325 processzor, mely lazán felveszi a versenyt a kétmagos Atommal, legalábbis, ami a teljesítményt illeti, mert gyártástechnológiában és hőtermelésben azért lemarad vetélytársa mögött. A mellé telepített 780G északi híd viszont multimédiában nagyon jó, a kis Radeon HD 3200, ami benne lakozik, kezeli a HD filmeket. Az AMD-s minigép a szokásos Zotac házban érkezett, amit Intel belsővel már mi is kipróbáltunk. Oldalain hat USB 2.0, egy eSATA, HDMI, D-Sub és SPDIF csatlakozókat osztottak el. A kis masinába ezúttal is nekünk kell szerelnünk 2,5 hüvelykes merevlemezt és egy notebookos DDR2 memóriamodult. Az AMD-s ZBOX vételára nagyjából 50 000 forint.
Ugyancsak nagyon erős az Asrock Mini HTPC sorozata, melyben az egyik csúcsmodell a Core 100HT-BD. Nevében a Core szócska Core i processzorára, a BD betűk pedig Blu-ray lejátszójára utalnak. Idehaza egy elég komoly, készre szerelt konfiguráció kapható Core i3-350M processzorral, 4 GB memóriával, 500 GB-os, 2,5 hüvelykes merevlemezzel, n-es Wi-Fi és Gigabit Ethernet adapterrel, két USB 3.0, egy HDMI és egy eSATA csatlakozóval. Sajnos ez a nagyon komoly kis HTPC nem éppel olcsó darab, vételára megközelíti a 170 000 forintot.
Szépen lassan beköszönt a digitális televíziózás kora. A nagy váltásra 2012 elején kerül sor, de már most rengeteg digitális vételre alkalmas eszközt kínálnak a gyártók. Ezeket alapvetően két csoportra oszthatjuk. Az elsőbe azon modellek tartoznak, melyeknek nincs kódkártyája, így csak az ingyenes csatornákat (M1, M2, Duna TV, RTL Klub, TV2, Duna Autonomia, Euronews) tudják fogni. A kódkártyás berendezésekkel és megfelelő előfizetéssel a hazai kínálat az AXN, Cool, Film+, National Geographics, Disney Channel, Hírt TV, ATV, Private Spice, Sport Klub és FEM 3 adókkal bővül. Eddig még nem láttunk USB csatlakozóba dugható, pendrive-nál alig nagyobb digitális tévétunkert kódkártyával. Most már ilyen is létezik az Alcor DTV Conax formájában. Ez az egyedi kis tuner 19 900 forintba kerül, féléves MindigTV Extra előfizetéssel (ez a kódkártyás csatornákat jelenti, értéke 9000 forint) 25 900 forintért vásárolhatjuk meg.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!