Hó, Valentin, hardverek

VGA, monitor és pár tipp Valentinra


Hivatalos AcerShop

A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Újabb taggal bővült az AMD legfrissebb, Radeon HD 7000 grafikus kártyáinak családja. Az abszolút csúcsot képviselő HD 7970 után egy szinttel alacsonyabbra megérkezett a HD 7950, melyet már le is teszteltünk. A kisebbik nagy Radeon HD 7000 derekasan helytállt, hozta a ma kapható legerősebb egy GPU-s GeForce, a GTX 580 teljesítményszintjét, nagyjából 20%-kal maradt le a HD 7970 mögött, miközben lényegesen alacsonyabb fogyasztással bír, mondhatni a csúcskategória legtakarékosabb tagja. Felépítését tekintve ugyanazt a 28 nm-en készülő Tahiti kódnevű magot kapta, mint nagyobb testvére, de 2048 helyett csak 1792 shader egysége, 128 helyett csak 112 textúrázója van, emellett órajelét is csökkentették némileg. Azért így is bőven elég izmos maradt ahhoz, hogy bármilyen játékot futtatni tudjon Full HD-ben, maximális részletesség mellett.


Radeon HD 7950 egy, kettő ...

Egy grafikus kártya sikerességének csak a felét jelenti teljesítménye, jó ár nélkül semmire sem jut. A Radeon HD 7950-et eddig háromféle verzióban láttuk, abból kettőt a Sapphire és egyet a Gigabyte prezentált, de minden bizonnyal rövidesen jön majd az Asus, MSI és a többiek alternatívája is. A legolcsóbb, egyventilátoros, 3 GB memóriás Sapphire-ért valamivel kevesebb mint 140 000 forintot kell kifizetni, kétventilátoros márkatársa már éppen átbillent a száznegyvenezres határon, és nagyjából ennyibe kerül a Gigabyte háromventilátoros típusa is, amire a Sapphire kettőjével szemben három év garancia vonatkozik. A hasonló teljesítményű GeForce GTX 580-ak legolcsóbbjait picivel 130 000 forint alatt láttuk, úgyhogy a konkurens jelenleg még hajszálnyival olcsóbb, de a különbség elhanyagolható. Érdemes azt is megjegyezni, hogy a nagyjából 20%-kal gyorsabb Radeon HD 7970  legolcsóbb darabjaiért kb. 170 000 forintot kell fizetni, ami durván 20%-kal több a HD 7950 áránál, tehát a két kártya ár/teljesítmény mutatója azonos.


... és három ventilátorral

Nagy grafikus kártyához illik nagy monitor is. Manapság a TN+film technológiás megoldások dominálnak a piacon, különösen a kedvező árszegmensben, de azért akad néhány kivétel. A Philips E sorozatába tartozó, 23 hüvelykes 237E3QPHSU/00 modelljének IPS (egészen pontosan e-IPS) panelje van, ami jobb feketét, egyenletesebb színeket és jobb valós betekintési szöget eredményez. A Full HD felbontású, ennek megfelelően 16:9 oldalarányú monitornak egy analóg (D-Sub) és két digitális (HDMI) bemenete van, illetve a hangot HDMI-n ki is tudja küldeni. A Philips 237E3QPHSU/00 vételára három év garanciával 53 000 forint.

Nemsokára itt a Valentin nap, amikor illik valamivel meglepni (pozitív értelemben) szeretteinket. Jó lehet például egy új bőr, na nem a régi barátnő helyett (az lenne csak a meglepetés!), hanem notebookra, telefonra. A Prohardver szerkesztőségében évek óta nagy megelégedéssel használjuk a Skinzone notebook matricáit, melyek a nem ritkán mostoha bánásmód ellenére is alig veszítettek egykori minőségükből. Van olyan darab is a birtokunkban, amit jó egy év használat után minden nyom nélkül eltávolítottunk egy notebookról, azóta pedig már harmadik évét húzza másik gépen. A Skinzone oldalán több mint ezer különböző minta közül választhatunk, akinek pedig nem jönne be a kínálat, saját, egyedi képét is feltöltheti. A skinek ára notebookra 3490-4990 forint között mozog, de vehetünk matricát többféle telefonra, iPod termékekre, kézi, sőt normál konzolokra, nyomtatókra is.


Skinzone notebookskinek: alig látszik a többéves használat, hordozás nyoma (a jobb oldali, prohardveres minta megtévesztő lehet, mert dizájnjának eleve része a törődöttség, de ezek nem a kopás jelei)

Vicces, és most a zimankóban praktikus ajándék lehet a Connectland zebramintás fülmelegítője. Miért árul egy számítógépes kiegészítőkkel foglalkozó vállalat ilyet? Azért, mert fülhallgató van benne. Hangszórói 40 milliméteresek, a 20-20 000 Hz-es tartományban dolgoznak, vezetéke 1,2 méter hosszú, vételára pedig baráti, pontosabban barátnői, 2500-3000 forint. Szintén csajos a Connectland rózsaszín fejhallgatója, melynek vezetékén mikrofon van, így akár telefonálásra is használható. Vételára ennek a modellnek sem vészes, 3000-3500 forint körül kaphatjuk meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Hóval érkezett hardverek

    AMD-s játékos konfigurációkat, BitFenix házakat, külső merevlemez-megoldásokat, vékony notebookokat és egyéb érdekességeket mutatunk be.

  • Hardverpiac a téli hidegben

    Passzív hűtésű videokártya, ügyes perifériák, bivalyerős notebookok és sok más a hazai boltok kínálatából.

  • Januári hardverkínálat

    Csúcs videokártyák, passzív mini PC, tabletek, szép házak és még sok más érdekesség bukkan fel aktuális piaci körsétánkon.

  • Évkezdő hardveradag meg egy kis extra

    A legfrissebb piaci újdonságok mellett rádió-távirányítású érdekességeket is bemutatunk.

Hirdetés