Hisense 88L5VG Laser TV tesztje

4K felbontású projektor-tévé hibrid, melyet a hagyományos televíziók ellenfelének szán a gyártó.

Okostévé, kezelés, appok

A gyártó többi friss termékéhez ez a modell is a Vidaa okostévérendszerre épül, amelyet egy olyan amerikai cég fejleszt, amely ezer szállal kötődik a Hisense-hez, azaz mondhatjuk, hogy a kínai konszern gyakorlatilag a saját smart platformját használja. A felület magyar nyelven is kommunikál, és stabilitási problémákat nem tapasztaltunk, tehát nem omlott össze vagy fagyott le, de néha picit belassult. A grafikus kezelőfelület hasonlít az Android TV-re, azaz az ikonok túlméretesek, emiatt sokszor rengeteget kell lapozni hogy eljussunk a fontos dolgokig, és igen sok a reklám vagy a támogatatott tartalom. Egy kicsit átláthatóbb, letisztultabb felület felhasználóbarátabb lenne, de azért tragédiáról nincs szó.

Hirdetés

[+]

A készülék elméletileg fel van készítve a hangalapú vezérlésre és keresésre, azonban ez Magyarországon nem működik. A mellé járó távirányító korrekt darab: fogása kényelmes, tele van funkciógombokkal, amelyek révén elérhetőek róla közvetlenül a fontosabb szolgáltatások. A vetítő képes együttműködni USB-n keresztül rádugott vezérlőeszközökkel, illetve a távirányító egy ingyenesen letölthető app révén mobillal is kiváltható. Természetesen innen sem hiányoznak a különféle internetes alkalmazások.


[+]

[+]

A kínálat nagyjából 150 darabra tehető, és akadnak itt életmóddal, sporttal, gasztronómiával valamint kultúrával kapcsolatos applikációk is. A prímet természetesen a különféle tartalomszolgáltató szoftverek viszik, amelyek között megtalálható a Netflix és a YouTube is, viszont az itthon igen népszerű HBO Go hiányzik. A böngészőt viszont nem spórolták ki, aminek révén netezgetni is lehet a Laser TV-n.

[+]

Természetesen nem hiányzik a gyárilag előre telepített médialejátszó szoftver sem, amelyre USB-n vagy a helyi hálózaton keresztül juttathatóak el a különféle állományok. Ennek felülete átlátható, letisztult, sokban emlékeztet a PC-k fájlkezelőire, úgyhogy a használata valószínűleg senkinek sem okozhat problémát. A képeknél a JPG mellett a PNG, BMP és GIF típusú fájlok megjelenítése megoldott. A fotókkal kapcsolatos részletes információkat tartalmazó EXIF adatok feldolgozása és megjelenítése megoldott, és diavetítést is lehet indítani. Hanganyagok esetében az MP3 mellet a WMA, VAW és FLAC formátumok jöhetnek szóba. Az ID3 tagekkel a szoftver boldogul, azonban a fájlokba metaadatként kódolt dalszövegeket nem lehet megjeleníteni a képernyőn.

[+]

A videós tesztcsomagunk lefuttatása során azt tapasztaltuk, hogy a DivX, 10 bites és M2TS állományok lejátszását megtagadta. A többivel nem volt gond, még a 4K HDR (HDR 10) állományokat is vitte gond nélkül. A külső feliratok kezelése megoldott, a surround szabványok közül viszont a Dolby Atmos és a Dolby True HD áthághatatlan akadályok elé állította.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés