Apple és Google újdonságok, ígéretes technológiák

TGIF: Kincskereső, Tetris-lámpa, töltőbicska

A kincsvadászat iránti szenvedély egyidős az emberiséggel, és mindmáig benne él fajunkban. Ez azonban drága hobbi, még akkor is, ha valaki csak a Duna vizét mosná át vagy a földet túrná aranyrögök után kutatva. Utóbbihoz ugyanis speciális fémdetektorok szükségesek (legalábbis ha valaki szeretne eredményt is elérni, és nem csak megszállottan ásni), amelyek általában kifejezetten sok pénzbe, olykor akár több százezer forintba kerülnek, és sokszor csak egy vagy csak néhány fémfajta megtalálására alkalmasak.

A Chinavasion viszont a közelmúltban előállt egy olyan termékkel, amely már azok figyelmét is felkeltheti, akik eddig csak a Minecraftban vagy a Pocket Mine-ban kutattak kincsek után. A 100 dollárba, azaz 24 000 forintba kerülő, 6 db ceruzaelemmel működő MD-3010II amellett, hogy olcsó, sokoldalúan és egyszerűen használható. Képes felismerni és elkülöníteni az egyes fémfajtákat, és természetesen arra is, hogy felmérje, azok milyen mélyen vannak a talajban. Az információkat egy viszonylag nagyméretű LCD kijelző segítségével osztja meg a felhasználóval, aki akár egy tóban vagy folyóban is kutathat vele, hiszen vízálló masináról van szó.

Hirdetés

A retró ugyanúgy nem fog kimenni a divatból, ahogyan a kézzel készült termékek iránt is mindig lesz kereslet. Ha pedig a két dolgot párosítjuk, akkor jó esély van rá, hogy olyan dolog születik, amit imádni fognak az emberek.

Ismerve a Tetris örök életű népszerűségét, a Tetris Light Globe valószínűleg nem fog marad a gyártók nyakán. Alapvetően egy szimpla lámpáról van szó, melyre kézzel száz darab piros, sárga és zöld, fényt áteresztő elemet ragasztottak fel. A Kaliforniában készülő modellért 89 dollárt, tehát mintegy 21 500 forintot kérnek el.

Biztos sokakkal előfordult, hogy elektronikus eszköze már szomjazott az energia után, azonban a töltéshez szükséges kábel megtört, az adapter elveszett vagy ellopta a kutya. Az ember pedig csak ott áll, és nézi szomorúan a lassan kivérző masinát.

Na, ilyenkor jöhet jól a Brunton speciális "svájci bicskája", a Power Knife. Ezen ugyanis elhelyeztek egy hagyományos USB csatlakozót, amivel áramot felvéve azt továbbíthatja micro USB, Apple Lightning és 30 tűs Apple csatlakozója felé, így töltve hordozható készülékeinket. Viszont sajnos az adatok továbbítását a kicsi (11,4 x 7,6 x 1,5 cm) és könnyű (247 gramm), 25 dollárba (~ 6000 ft) kerülő termék nem teszi lehetővé, ami elég nagy botorság.

A Thinkgeek a 15 dollárért, tehát körülbelül 3600 forintért megvásárolható Bubble Trouble-t elsősorban gyerekeknek szánja, de biztos mindenki ismer jó pár olyan felnőttkorú embert, aki tudna értékelni egy ilyen buborékfújó szerkezetet. A robot két darab (AA) ceruzaelemmel működik, és háromféle méretű buborék létrehozására képes, ráadásul ezek színe is megváltoztatható némi adalékanyag hozzáadásával. Az egyik legjobb dolog benne (azon kívül, hogy a vele való játék során a gyerekek észrevétlenül tehetnek szert különféle fizikai és matematikai ismeretekre), hogy nem készen lehet megvásárolni, hanem az egyes alkatrészek találhatóak meg a dobozban, abból kell összeépíteni a szerkezetet.

Fontos információ: a TGIF rovatban felsorolt termékeket a szerkesztőség tagjai nem tesztelték, nem próbálták, és a gyártók többségével nem állunk semmilyen kapcsolatban. Ebből fakadóan minőségükről, használhatóságukról, biztonságukról nem rendelkezünk gyakorlati tapasztalattal vagy információval, így ezek megvásárlása esetén semmilyen felelősséget nem vállalunk! A kellemetlenségek és meglepetések elkerülése végett az itt felsorolt, hazai vagy Európai Uniós képviselettel nem rendelkező cégek termékét mindenki csak saját felelősségére rendelje meg, az adott cég által kibocsátott vagy az adott országra vonatkozó garanciális feltételek alapos áttanulmányozása után!

Heti Szemlénk TGIF rovatába olvasóinktól is szívesen fogadunk tippeket mókás vagy meghökkentő számítástechnikai termékekre, amelyet szívesen megosztanának a többi olvasóval is. A javaslatokat a tgif kukac prohardver.hu címen várjuk. Apróbetűs: A beküldött emailekre nem küldünk választ, a beérkezett ötletekből pedig nem garantáljuk mindnek a megjelentetését, mert szubjektív szempontok alapján válogatunk közülük. A beküldők e-mail címét ígérjük, hogy semmire nem használjuk fel, és senkinek nem adjuk oda.

Abu85, Daywalker, elefant, Kalandor, MLaca, rudi

Azóta történt

Előzmények