Hirdetés

Komponenseket és notebookokat hoz az ősz

Pár olyan eszközt is bemutatunk, melyek segítségére lehetnek a még mindig (vagy már megint) otthonról dolgozóknak.

Komponensek


Cikkünket a rovatot szponzoráló számítástechnikai kereskedések aktuális ajánlataiból állítjuk össze. A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képezzük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Hirdetés

Heti hardvergyűjteményünk első szereplője egy igazi nagyágyú, hiszen az idén tavasszal leleplezett Intel Core i9-10900K egyértelműen a felhasználói piacra szánt processzorok egyik legerősebb modellje. A három év garanciával 245 000 forintért kapható, Comet Lake-S családba tartozó CPU már az Intel új, LGA1200-as foglalatát használja, tíz fizikai magja pedig akár 5,3 GHz-es órajelen is járatható, így a pénzünkért teljesítményt is kapunk bőven.

Intel Core i9-10900K
Intel Core i9-10900K [+]

Egy ilyen árkategóriájú processzorhoz persze csúcskategóriás alaplap is dukál, már amennyiben ki szeretnénk használni a K-s processzor előnyeit és élnénk a lapka által nyújtott maximális teljesítménnyel. A szintén három év garanciával árult, 340 000 forintos ASUS ROG Maximus XII Extreme-et választva biztosan nem lesznek teljesítményt érintő problémáink, hiszen az áramellátást és annak hűtését egyaránt nagy igénybevételre tervezték.

ASUS ROG Maximus XII Extreme
ASUS ROG Maximus XII Extreme [+]

Emellett hab a tortán, hogy a lap négy darab M.2 SSD-foglalattal, SupremeFX S1220 audiokodekkel (melynek része egy ESS ES9023P DAC is) és USB 3.2 Gen2-es Type-C csatlakozóval is rendelkezik, a beépített OLED státuszkijelző és az Aura RGB világítás pedig már csak a cseresznye a tejszínhab tetején.

Gigabyte B550M Aorus Elite
Gigabyte B550M Aorus Elite

Több szempontból is teljesen más kategóriában versenyez a három év garanciával 37 000 forintért elérhető Gigabyte B550M Aorus Elite alaplap, mely AMD processzorokat fogad, mégpedig AM4 foglalatúakat. Az olcsóbb szegmensben egyre többen állnak az AMD oldalára, ráadásul a Gigabyte microATX-es modellje a viszonylag új B550-es chipsetnek köszönhetően támogatja a PCIe 4.0-t is, mely ugyan az SSD-k szempontjából jelenleg a gyakorlatban még nem tűnik komoly előrelépésnek, de a későbbiekben ez biztosan változni fog.

Arctic Freezer 50 TR
Arctic Freezer 50 TR [+]

Az AMD platformját támogatja a 20 290 forintos, öt év garanciával kínált Arctic Freezer 50 TR hűtő is, de ez nem az AM4 foglalatú processzorokat, hanem az egyel komolyabb Threadrippereket, vagyis teljesítmény szempontjából igazi nagyfiúról beszélünk. Utóbbi állítás a fizikai méretére is igaz, hiszen a műanyaggal burkolt alumínium hűtőborda magassága 165 mm, a levegő áramlását pedig egy 120 és egy 140 mm átmérőjű, push-pull konfigurációban dolgozó ventilátor végzi. Ahogy az a képeken is látszik, az egység még beépített ARGB világítással is rendelkezik.

Patriot P210 256 GB
Patriot P210 256 GB [+]

Az oldal utolsó komponense a nagyjából 10 000 forintért hazavihető Patriot P210 SSD 256 GB kapacitású verziója, mely nem PCIe, hanem SATA III interfészen keresztül kommunikál az alaplappal, ettől függetlenül jó választás lehet a kevésbé gyakran használt programok vagy játékok futtatására. A 2,5 hüvelykes meghajtó 500/400 MB/s-os olvasási/írási tempóra képes, és támogatja a trim, valamint a S.M.A.R.T funkciót, a problémamentességet pedig tovább fokozza a három év gyártói garancia.

Számítógépházak

A PC-k belső része után most áttérünk a külsejükre, vagyis házakat mutatunk be. Az ATX vonalon elindulva a BitFenix Nova Mesh TG-vel kezdenénk a sort, mely nem csak 17 000 forint körüli árával, de letisztult, világításmentes megjelenésével is a vásárlók kedvence lehet. Fényeket egyedül a hátulra beépített légkavaró tartalmaz, az előlap mögé szerelt párja viszont már nem világít, aminek persze a nem átlátszó előlap miatt nem is lenne sok értelme. Belül viszonylag átlagos mérettel rendelkezik, hiszen processzorhűtőből 160, videokártyából pedig 320 milliméteres darabokat pakolhatunk bele, míg adattárolóból összesen ötöt szerelhetünk be a három 2,5 és a két 3,5 hüvelykes meghajtóhelyre.

BitFenix Nova Mesh TG
BitFenix Nova Mesh TG [+]

A beépített ventilátorok és a beltér mérete szempontjából nagyon hasonló a Bitfenix Enso ház, bár ebbe már akár 340 mm hosszú grafikus kártyák is szerelhetőek. Az igazi csemegét azonban nem is ez, hanem az előlap szélein végigfutó RGB fénysávok jelentik, melyek az I/O panelen elhelyezett kapcsoló mellett akár az alaplapról is vezérelhetőek.

BitFenix Enso Mesh
BitFenix Enso Mesh [+]

Ennek a 27 000 forintos háznak létezik egy 26 000 forintos, Mesh verziója is, mely rácsos előlappal rendelkezik, így aki fontosabbnak tartja a szellőzést a megjelenésnél, az még jobban is járhat a kasszánál.

BitFenix Pandora
BitFenix Pandora [+]

A microATX piacon versenyez a BitFenix Pandora és Aegis számítógépház, melyek nem csak 35 000 és 29 000 forintos árukkal, hanem megjelenésükkel is kiemelkednek a mezőnyből. A 480 x 205 x 470 milliméteres Aegis oldalsó ablakot és döntött üveg előlapot kapott, szellőzéséről pedig oldalsó hűtőrácsai, valamint alsó szellőzőnyílásai gondoskodnak. Belül a kis külső méret ellenére viszonylag nagy hely van: 170 mm magas processzorhűtők és 350 mm-es videokártyák beszerelésére van lehetőség.

BitFenix Aegis
BitFenix Aegis [+]

A Pandora ezzel szemben már közelebb áll a microATX vonalhoz, hiszen 465 x 160 x 420 milliméteres dimenzióval büszkélkedhet, belül pedig, bár grafikus kártyából a méretesebb, 350 mm hosszú példányok ide is beférnek, processzorhűtőből a 134 mm jelenti a felső határt.

Monitor, notebookok, audió

Hardvercsokrunkból nem maradhatnak ki a majdnem állandó szereplőnek számító notebookok sem; a sort a három év helyszíni garanciával forgalmazott, 149 990 forintos Dell Inspiron 3593-mal kezdjük. Az alapvető számítástechnikai feladatok ellátására bőven elegendő Intel Core i3-1005G1 processzor mellé a gyártó 4 GB memóriát pakolt, melyet egy második modullal tovább is bővíthetünk, míg a rendszer számára fenntartott SSD szerepében egy 128 GB-os modell tiszteleg – utóbbit szintén kiegészíthetjük egy második, SATA-s egységgel. A gép egyéb tekintetben hozza az átlagot, 15,6 hüvelykes, matt felületű kijelzője Full HD felbontással rendelkezik, a Windows operációs rendszer azonban sajnos nem része a csomagnak.

Dell Inspiron 3593
Dell Inspiron 3593 [+]

Nem úgy, mint a most csak 239 990 forintot kóstáló Lenovo Yoga 530 notebook esetében, ahol a 256 GB-os SSD-n már kibontáskor ott figyel a Windows 10 Home verziója, amit 14,1 hüvelykes, 360 fokban hátrahajtható érintőkijelzőn élvezhetünk. A meghajtásról itt egy combosabb, Intel Core i5-8250U processzor és NVIDIA GeForce MX130 dedikált grafikus vezérlő gondoskodik 4 GB rendszermemória társaságában, de a csomag részét képezi még egy ujjlenyomat-olvasó, egy USB Type-C csatlakozó, illetve egy pár, a Harman audiotanúsítványával ellátott hangszóró is.

Lenovo Yoga 530
Lenovo Yoga 530 [+]

A 329 990 forintért három év garanciával hazavihető HP ProBook 450 G7 minden szempontból emel a téten, még ha ez a grafikus vezérlőt tekintve csak apró előrelépésnek számít is, hiszen az NVIDIA GeForce MX250 nem sokkal erősebb, mint az előbb említett MX130. Ugyanez nem mondható el a burkolat alatt dolgozó Core i7-10510U-ról, ami teljesítményben nagyobb ugrásnak számít a 8. generációs i5-höz képest, ráadásul itt már 8 GB RAM-ot és 512 GB-os SSD-t kapunk.

HP ProBook 450 G7
HP ProBook 450 G7 [+]

A 15,6 hüvelykes beépített IPS monitor Full HD felbontású és matt bevonatú, de a HDMI kimenetnek köszönhetően akár saját monitorunkat is ráköthetjük a gépre. Említésre érdemes még a háttérvilágításos billentyűzet, illetve az A és C típusú USB 3.1 csatlakozók.

Dell InfinityEdge U2717D
Dell InfinityEdge U2717D [+]

Sokaknak meglepő lehet, de az öt év garanciával 139 990 forintért árult Dell InfinityEdge U2717D szintén rendelkezik beépített USB csatlakozókkal (szám szerint néggyel), ami egy üzleti kategóriás monitor esetén mindenképp hasznos extra. A 27 hüvelykes, 2560x1440 pixel felbontású IPS panellel operáló megjelenítő a kategóriában általánosnak számító 60 Hz-es képfrissítési rátát és 350 nites fényerőt tudhat magáénak, ami viszont érdekessé teszi egy olcsóbb modellhez képest, az az állítható magasságú, dönthető és forgatható állvány, illetve a HDMI bemenet mellett megtalálható mini DisplayPort és dupla DisplayPort csatlakozó.

Kingmax Joybuds 511 TWS
Kingmax Joybuds 511 TWS [+]

A járvány miatt egyre elterjedtebbé vált otthoni munkavégzést a külső monitor mellett nagyban megkönnyítheti egy vezeték nélküli fülhallgató is, hiszen így nem kell a mindenfelé lógó kábelekre figyelnünk. A wireless kategória csúcsát a TWS, vagyis true-wireless modellek jelentik, melyek nem csak a forráshoz, de egymáshoz is vezeték nélkül csatlakoznak, külsőre pedig leginkább két babszemre hasonlítanak.

Ilyen például az egy év garancia mellett 12 050 forintért megvásárolható Kingmax Joybuds 511 TWS is, melynek 20 és 20 000 Hz közti hangtartomány megszólaltatására képes egységeit Bluetooth kapcsolaton keresztül tölthetjük meg tartalommal. A mozgásra 10 méteres távolság áll rendelkezésünkre, így munka közben akár a konyhába is kimehetünk egy kakaóért anélkül, hogy lemaradnánk például egy fontos megbeszélésről.

SidCorky

Hirdetés

Azóta történt

  • Otthonmaradós hardverek

    Ezúttal főleg olyan hardvereszközöket válogattunk össze, melyekkel könnyebb elviselni az otthoni munkavégzést.

  • Őszi hardverkoktél

    Néhány hangszóró és a notebookok mellett bőven készültünk asztali számítógépes komponensekkel is.

  • Akciókkal telik a vénasszonyok nyara

    A játékosok, a tuning szerelmesei, de még a gyakran úton lévő üzletemberek is találhatnak kedvükre valót aktuális válogatásunkban.

  • Őszi hardverdömping

    Építünk középkategóriás, játszós gépet, majd notebookot csapunk a hónunk alá, és a hálózat adta lehetőségektől eljutunk a hűtésekig.

Előzmények