Func MS-3 egér és Surface 1030 egérpad

Hirdetés

Próba

Ahogy a komolyabb gamer egerekhez illik, a Func MS-3 is driver nélküli megoldás. Ez annyit tesz, hogy minden rá vonatkozó beállítást fedélzeti memóriájában tárol, amiből  összesen 512 kB áll rendelkezésre, így nem csoda, hogy három profilt is elmenthetünk rengeteg makróval együtt. A beállításhoz használható kezelőfelület az egér csomagolásához hasonlóan világos, letisztult, a konfigurációs lehetőségeket három részre bontották, ezen felül van még a makrórögzítő.


A három kötelezően beállítandó felbontási értéken kívül megadhatunk egy Instant Aim értéket, amit a célzó gomb lenyomásakor vesz fel az érzékelő. A kurzor mozgatási sebessége, a dupla klikk és a görgő beállítása mellett a játékban fontos emelési magasság (Lift off distance) is állítható, ennek szerepére később még visszatérünk. Említést érdemel még az USB lekérdezés sebességének szintje, amit alapból 500 Hz-re lőttek be. A gombok beállítási lehetősége bőséges, a billentyűzet egyes gombjainak leütése mellett szövegszerkesztő (kivágás, beillesztés, visszavonás stb.) médialejátszó (play, pause, stop stb.) funkciókat adhatunk meg, és van ugye a makrórögzítés. Állítható a görgő két oldalának és a kerek hüvelykujjgombnak a világítása, de ezek a diszkrét kis fények akár ki is kapcsolhatóak.

Kézbe kapva a Func MS-3 egerét, egyből éreztük, hogy az átlagosnál nagyobb kézhez szabták. Pontosabban tenyérhez, mert széles formája révén szinte kizárólag csak a tenyeres fogás (plam grip) jöhet szóba nála. Széles gyűrűs- és kisujj alatti része miatt nagyon kényelmes, talán a háta lehetne egy kicsit magasabb. A hüvelykujjas rész gombjainál is éreztük, hogy nagy kézbe termett az egér, mert átlagos markunkkal az oldalsó kerek gombért és a fölötte lévőért is nagyon nyújtózkodni kellett.

Néhány óra használat után világossá vált számunkra, hogy az MS-3 igényes egér, de nem tartozik az abszolút csúcs elitbe. Fő gombjai némi kis holtjátékkal járnak, ami biztosan zavarni fogja az erre érzékenyeket, akárcsak a görgő olcsó hatású felfelé mozgása. Kényelmi szempontból a jobb fő gomb szélére helyezett kapcsolóval volt gondunk, jobb helye lenne a bal fő gomb külső peremén. Mozgás szempontjából az erős középkategóriába sorolnánk az MS-3-at, nem volt olyan jó, mint az elit Logitech vagy Razer egerek, nagyjából 2000 dpi-ig éreztük használhatónak, bár a heves rántások előtt mintha mindig megtorpant volna egy kicsit. Az állítható emelési magasság szépen működött, legalacsonyabb módban szinte azonnal kikapcsolt az egér érzékelője, amint felemeltük az egérpadról, magas állásban pedig a komondottan durva felületen (kötött pulóveren és perzsaszőnyegen) is működött az egér.

Bár mi nem találkoztunk a jelenséggel, mert Windows 7 alatt teszteltük az MS-3-at, internetes fórumokon többen jelezték, hogy az egér nem hajlandó működni Windows 8 alatt. A Func weboldala szerint a Windows 8 KB2756872 frissítése okozza a problémát, mely egy aláírás nélküli USB vezérlőre vezethető vissza, és a Microsoft hivatalos javítására vár. A probléma egyelőre a meghajtó aláírásfigyelésének kikapcsolásával vagy a frissítés eltávolításával orvosolható.

Évekkel ezelőtt már találkoztunk a Func Surface 1030 alátétjével, ami még ma is nagyszerűnek számít a kétféle műanyag felülettel, de úgy éreztük, lassan azért eljár fölötte az idő. Teljesen szubjektív kérdés, hogy kinek milyen egérpad jön be, de nekünk a műanyag egérpadok közül sokkal jobban tetszenek az elmúl évek teflonfelülettel ellátott megoldásai, melyek valamivel keményebbek a Surface 1030-nál, és kevésbé kopnak. Megkérdőjelezhető a kétféle réteg szükségessége is, hiszen egy felhasználó rendszerint egyféle egeret használ, amihez egyféle alátétet célszerű rendszeresíteni. Tartósság szempontjából talán a két egyforma felület lenne szerencsésebb: ha az egyik oldal elkopik, váltani lehetne a másikra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • fUnc

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés