Hirdetés
Belső
Belül a leglényegesebb különbség azonnal látható. A tapasztalataink szerint nem túl halk Protechnic Electric ventilátort sokkal csendesebb Yate Loon márkájúra cserélték. Motorja csak 0,3 amperes, alacsony fordulaton minden bizonnyal nem fog úgy morogni, mint a korábbi 0,45 amperes.
Felépítésben nem sok újat láthatunk az új Epsilonnál. Az első modell vékony bordái már valamivel vastagabbak, és kikerült a szellőzőnyílással ellentétes oldalról egy fémtömb. Tehát az új 600-as hőleadói megegyeznek az 1010 Epsilonéval, ami jó hír, hiszen bőven van bennük tartalék.
Ettől eltekintve az elektronikában nem láttunk újdonságot. Akárcsak az 1010-esnél, itt is látható a tápcsatlakozótól induló, és valahol a bemeneti, nagy kondenzátor tövében véget érő vezetékpár.
Eredeti 600 wattos és 1010 wattos FSP Epsilon
Akárcsak az első modellnél, a bemeneti kondenzátor itt is a CapXontól származik. Egyesek kifogásolhatják, hogy annak ellenére, hogy felsőkategóriás modellről van szó, csak 85 fokra – nem pedig 105 fokra – lett hitelesítve ez az alkatrész. Azonban a bemeneti oldalon fölösleges jobbat, drágábbat használni, hiszen ez a rész nem melegszik úgy, mint a kimeneti.
A kimenetin – ahol a sok kábel és lebontott ágrész miatt nagy a zsúfoltság – már 105 fokos Teapo és GF márkájú tornyocskák sorakoznak. Többségük biztonságos távolságra került a bordára szerelt, melegedésre hajlamos alkatrészektől, bár az egyes feszültségeket generáló tekercsektől már nem sikerült ilyen jól elkülöníteni őket.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!