Működés közben
Az EM7680 mellé pakolt távirányító tipikusan tizenkettő egy tucat periféria, amiből egymillió hasonló darabot láttunk már. Fogása kényelmes, a szükséges funkciógombok sem hiányoznak róla, viszont a háttérvilágítás igen. A masina képes együttműködni az USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel, illetve a távirányító kiváltható a Kodi mobil eszközökre szánt alkalmazásával. Ez a szoftver teljesen jól használható, elérhető rajta keresztül minden, a vezérlés pedig gyors és pontos. A magyar nyelven is kommunikáló grafikus kezelőfelület átlátható, a beállítások, szolgáltatások, paraméterek a helyükön vannak, ezáltal minden gyorsan elérhető.
Eminent EM7680 – távirányító [+]
A készülék természetesen csatlakoztatható a helyi hálózathoz, és a képes a hálózat többi elemén lévő filmek, képek, zeneszámok és videók megjelenítésére, megszólaltatására is az UpnP és SMB támogatás révén. A már korábban említett addonok révén irtózatos mennyiségű online tévéműsor, konzerv adás, rádióállomás stb. érhető el. Természetesen a legfontosabb, legnépszerűbb ilyen jellegű oldal, a YouTube sem hiányzik a kínálatából. Ez a kliens hibátlanul működik, nem fagy le, nem lép ki, a kereséssel és a videók minőségével sem volt semmi gond.
Képek, zenék,videók
Mindez persze kutyafülét se ér, ha a lényeggel, tehát a médialejátszó funkcióval gond van. Az alapok nagyon jók, hiszen a könyvtárak, állományok különféle szempontok szerint rendezhetőek, és fajtájuk (kép, videó, zene) alapján is csoportosíthatóak, valamint a lejátszási lista összeállítása sem ütközik akadályba.
Eminent EM7680 – médialejátszó [+]
A JPG mellett a PNG, BMP, TIFF és GIF típusú képek megjelenítése lehetséges, a fotókkal kapcsolatos EXIF adatok is megnézhetőek, diavetítés is elindítható. Hangállományok esetén a kötelező MP3 és WMA mellett a nagyfelbontású fájlok, így például a FLAC, WAV kezelése is megoldott. A készülék felismerte a DSD64 szabványt is, viszont a lejátszását már megtagadta. Az ID3 tagek feldolgozásával azért nincs gond, kipróbáltunk néhány surround formátummal is, és egyikkel sem (!!) akadt problémája, még az objektumalapú Dolby Atmost is hibátlanul szólaltatta meg.
Kibővített videós tesztcsomagunk végigpörgetése során azt állapíthattuk meg, hogy a tízbites Sword Art néha csúnyán megdöccent, a Suzumiya pedig el sem indult, sőt ez volt az, amelyik megfagyasztotta a gépet. A többivel viszont semmi gondja nem akadt, emellett kipróbáltuk 3D ISO, HDR10 és Dolby Vision fájlokkal is, és azokat is gond nélkül kezelte. A kadenciahelyes lejátszást támogatja a rendszer, viszont amikor menet közben szerettünk volna információkat kérni az éppen futó videókról, akkor valamiért csak érthetetlen katyvasz jelent meg a képernyőn. Rendben, ezt túl lehet élni simán, de attól még hibának hiba.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!