CeBIT 2008: a legjava

Hirdetés

Házak

Számítógépházból is volt bőségesen. Az Antecnél ott sorakoztak a nagyszerű P180 különböző leszármazottjai, élükön a Mini P180-nal, amibe csak mATX alaplap és valamivel kevesebb meghajtó fér, de lényegében maradt a régi, kétcellás, különösen halk elrendezés.

Korábban már írunk a Chieftec-ről és a Cooler Masterről is, de kiemelnénk még egy-egy terméküket. Az előbbi tornyai közöl nekünk az Aegis páros jött be a legjobban. Megtartották a belsőt, amiben mindig is elsőrangú volt a Chieftec, a külsőt pedig modernizálták. Nem csak az előlap lett új, divatosabb, hanem a fém és a műanyag is végre teljesen fekete. A nagyobbik verzió elejére még eSATA csatlakozót is tettek. Ár/érték viszonylatban a piac egyik legjobb – ha nem a legjobb – háza a Cooler Master CM 690. Most megmutatták az NVIDIA változatát, méretes zöld ablakkal, krómozott helyett zöld sávokkal.

Az Asusnál felsorakoztatták egyszerűbb, olcsóbb házaikat, a drágább Ventokat, és kitettek egy érdekes újdonságot, az Ares játékgépet, mely az alaplapoknál megismert, Republic of Gamers filozófiába passzol. A Ventókra jellemző formavilágú házban Intel Core 2 Extreme processzor, 8 GB DDR3 memória és NVIDIA 3-way SLI grafikus rendszer dolgozott, amiből ki lehet következtetni az nForce 790i-s alaplapot. Mindezt megfejelték még 4 TB tárkapacitással. Kíváncsian várjuk, hogy mikor és milyen áron jelenik meg majd ez a gép a boltok polcain – ha megjelenik egyáltalán.

Mások is mutattak be vaskos játékos összeállításokat. A Foxconn például a szokásos hét helyett tíz bővítőkártyás extraszéles alaplapját szerelte egy gigantikus házba, és rákötött nem kevesebb mint nyolc monitort.

Sokkal szolidabbnak tűnt ezeknél a Gigabyte két előre szerelt konfigurációja, az X7A és az Eagles. Mindkét gép vízhűtést kapott, amiben egyre jobb a Gigabyte, hiszen szinte minden, felső- vagy középkategóriás házába be lehet szerelni saját vízhűtéses komponenseit: a Galaxy CPU-készletet, az új Blue Eye VGA-blokkokat és a korábban említett Cool Rain RAM-hűtőt. Visszatérve az Eaglesre, az X38-as alaplapba szerelt Core 2 Extreme QX9650 processzort, DDR2 vagy DDR3 memóriát és két Radeon HD3870-et a visszafogott, elegáns Cupio 610 házba tették 800 wattos Gigabyte Odin táp, egy 150 GB-os WD Raptor és két 750 GB-os WD SATA merevlemez társaságában. Az X7A valamivel szerényebb, AMD Athlon 64 X2 5600+ processzort, de SLI-s grafikus rendszert kapott, amelyet a 3D Aurora ház vízhűtéses változatába szereltek. Teljesen új PC lakást is mutatott a Gigabyte, a Poseidon 310-et, ami mellett az iF díjat nyert, összetekerhető notebookalátét látható.

A Tacensnél a gigantikus ventilátor volt a menő. Rá is tették toronyházuk oldalára és alumínium előlapú HTPC-jük tetejére is.

Rengeteg gyártó öntötte magából a HTPC házakat. Örvendetes, hogy egyre nő a választék, így könnyebb lesz megtalálni a nekünk megfelelőt a sok-sok méret és forma között. A Chieftecnél annak örültünk, hogy a méregdrága, teljesen alumínium csodák mellett olcsóbb variánsokat is kínálnak.

Ismét kettős támadást indított HTPC-fronton az Antec. A New Solution családba tartozó, jó árú NSK 1480 mellett bemutatta a drágább Fusion Minit, amelynek erősebb – 350 wattos helyett 430 wattos – tápja és előlapi kijelzője van. Az apróságokba mATX alaplapot, egy 5,25”-os és két belső 3,5”-os meghajtót lehet tenni, szellőzésükről pedig három darab 80 mm-es ventilátor gondoskodik. Kis méretük miatt csak félmagas bővítőkártyákat fogadnak.

Érdekes, hogy éppen a lapos házairól ismert SilverStone nem ebben a szegmensben mutatott be újdonságokat. Igaz, nem túl nagy méretűek a mATX alaplapokat fogadó, álló formátumú SG03B és SG04 házak sem. Formájának köszönhetően a teljes magasságú bővítőkártyákat is benyelik. Formájuk kellően szolid ahhoz, hogy elálldogáljanak a nappaliban a mélynyomó mellett, bár az SG04 tetején lévő fül nem feltétlenül tetszik mindenkinek.

A SilverStone stand fő attrakciója idén a TJ07-es ház kisebb változata volt. Mint elmondta a márka képviselője, sokan kérték már az egy, összefüggő alumíniumelemből álló ház kicsinyítését, ezért megcsinálták. De nem csak holmi zsugorításról van ám szó, hanem alaposan át is tervezték. Két adagban összesen hét merevlemezt befogadó orrészében egy óriási, 20 cm-es ventilátor dolgozik, aminek a párját a tetőbe szerelve kapjuk. Jár még a hátlapra egy 12 cm-es, a tápot pedig alulra tették.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények