Hirdetés

Tiszta energia: be quiet! Pure Power 10 CM 600W

Félmoduláris, halk tápegység 80 Plus ezüst hatásfokkal, extrák nélkül, de nem is kell több.

Hirdetés

Belső elemzés

A be quiet! változatlanul 120 milliméter átmérőjű, csúszócsapágyas, barázdált lapátos ventilátort szerel a Pure Powerbe, ami a BQ QF1-12025-MS jelzést viseli, egyébként vélhetően Yate Loon gyártmány. A ráírt adatok szerint 12 volton 0,3 ampert vesz fel, maximális fordulatszáma pedig 1800 rpm.


[+]

Érdekesség, hogy a vállalat a Pure Power 9-nél halkabb működést ígér, konkrétan a specifikációkban 20/50/100%-os terhelés mellett 11,2/12,5/23,6 dB(A) zajterhelést adnak meg, míg az előző generációs 600 wattos esetében 11,3/12,6/25,1 dB(A) adatok szerepelnek. Mindez annak fényében, hogy a két szériában a ventilátor teljesen egyforma, csak úgy lehetséges, hogy a vezérlésen módosítottak valamelyest.


[+]

A Pure Power sorozat elektronikája az OEM partnertől érkezik, konkrétan továbbra is FSP gyártmány, sőt az összeszerelés is ott zajlik, ahogy arról korábbi gyárlátogatásunk alkalmával megbizonyosodhattunk. A belső, azaz az elektronika kísértetiesen hasonlít az FSP Raider II belsejéhez, de nem 100%-ban ugyanolyan, tehát a be quiet!-é egy módosított változat. Ránézésre amúgy letisztult, nincs túlzsúfolva, meglehetősen szellős, minden stabilan rögzítve, ragasztva, csomagolva, zsugorcsövezve.



[+]

Az alkatrészek közül a kondenzátorokat mind a primer, mind pedig a szekunder körön a Teapo szállította. A primer kör "kéménye" 85 °C-ra van hitelesítve, a kábelek sűrűje alatt található szekunder körön lévő szűrőkondenzátorok pedig a 105 °C-ot is bírják. Nem látszik ugyan, de a moduláris panelen is vannak kondenzátorok, ezek viszont már szilárdelektrolitosak, Capxon gyártmányúak. A PWM vezérlés az FSP sajátja, 6600-as és 6601-es IC-k látják el ezt a feladatot, míg a védelemért a szekunder kör mellé állított kis NYÁK-ra elbújtatott, de jól bevált Weltrend WT7527 felel. Ha már védelem, említsük meg, a gyártó több ilyet felsorol (OCP, OVP, UVP, SCP, OTP és OPP) weboldalán, viszont SIP-ről sehol sem tesz említést, még a drágább tápoknál sem. A helyzet jelen esetben az, hogy a tranziens szűrést végző tekercsek, X és Y kondenzátorok mellett valóban nincs MOV, ami nem katasztrófa, de biztonság kedvéért nem ártana - megjegyeznénk, hogy filléres tételről van szó, a drágább Straight Power és Dark Powerben is van. MOSFET-ből többfélét találunk, feladattól függően az Infineon 060N03L és 040N03L, CET CEF03N8 és JCS18N50FH jelű alkatrészeket látunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés