Hirdetés

Be Quiet! Dark Base Pro 900 szupertorony

A hatalmas ház belseje meglepően sokoldalúan akakítható, és temérdek extrával szerelték fel.

Hirdetés

Vagy mégsem?

Akár azt is mondhatnánk, hogy nincs belül semmi érdekesség, egy jó tágas miditornyunk van vaskos külső idomokkal. Csakhogy a Dark Base igazi különlegességei csak itt kezdődnek. A vaskos rátétek, vagyis az előlap, tető és még az alsó panel is leszedhető néhány műanyag tartóelem kioldása után, és egykettőre megkapjuk a puszta vázat, amiben gyanúsan sok komponens van rögzítve fix szegecsek helyett csavarokkal.

Egy kisebb adag kitekerése után megszabadulhatunk a két 5,25 hüvelykes meghajtó dobozától, majd további csavarozás után kijön a teljes merevlemezes rész is. Ez a panel, a hét darab, kézzel oldható csavarokkal rögzített 3,5 hüvelykes dobozzal önmagában olyan nehéz, mint egy komplett, kisebb ház. Az egyes állásokban rezgéscsillapított gumibetétekkel rögzíthetjük az adattárakat, így az sem jelent gondot, hogy az őket tartó, függőleges fémkonzolra közvetlenül vannak rácsavarozva, mert nem sok rezgést adnak át. Minden egyes 3,5 hüvelykes rekeszbe két 2,5 hüvelykes adattár fér el, tehát az alaplap mögöttivel együtt akár tizenötöt is betehetünk.

Újabb csavarok sorát kioldva távozik az alaplaptálca, ha pedig kivesszük a táp tartóját (az alábbi képen benn maradt), akkor csak a teljesen üres váz marad, még a tetején lévő előlapi panel és a Pro verzió Qi töltős modulja is leszedhető. És ilyenkor kezdődhet a vízhűtéses számolgatás. Előre befér akár a 42 cenitméteres, tehát három darab 14 centiméteres ventilátorral felszerelhető folyadékhűtéses radiátor, és felülre is betehetünk ugyanekkorát. Mellékeltek a házhoz egy tartókonzolt, amivel az egyik merevlemezállásra a legelterjedtebb pumpákat, illetve puffertartályokat fogathatjuk fel.

Az igazán nagy trükköt viszont a kivehető alaplaptálca rejti, ugyanis betehetjük fordított állásban, ilyenkor a ház a másik oldalról nyílik, a bővítőkártyák kerülnek felülre, a processzorfoglalat pedig a táp közelébe, és ehhez az elrendezéshez az edzett üveg oldallap is áttehető a másik oldalra. Ráadásként az alaplaptálcát úgy alakították ki, hogy egyenes terepre téve önállóan, tesztpadként is használható legyen.

Egy szóra meg kell állni a Dark Base Pro ventilátorszabályzónál, ami többet tud, mint elsőre gondolnánk. Négy csatlakozója simán szabályozható az előlapon lévő csúszkával, további négyet viszont az alaplap PWM vezérlőjére lehet kötni, így automatikusan irányíthatóak például a CPU-nak kiosztott alaplapi aljzatról. Végül, de nem utolsósorban a dobozban lévő két RGB LED szalagot is beköthetjük a szabályzóra, melyeknek a színe az előlapi ajtó mögött lévő gombbal változtatható. A Dark Base alapmodellhez nem járnak a LED-ek és a PWM szabályzás, ott „csak” hét ventilátort irányíthatunk kézzel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés