Hirdetés

Be Quiet! Dark Base Pro 900 szupertorony

A hatalmas ház belseje meglepően sokoldalúan akakítható, és temérdek extrával szerelték fel.

Hirdetés

Szerelés

Alaposan meg fogja járatni a csavarhúzót, aki szeretné fordított alaplaposra átépíteni a Dark Base házat, és akkor is sokat kell majd dolgozni ezzel a szerszámmal, ha ki akarjuk használni az utolsó rejtett trükkjét, amihez hasonlót más házon még nem láttunk. Az alaplap ugyanis nem csak fordítva, hanem két fokozatban lejjebb tolva is beszerelhető. Erre akkor lehet szükség, ha felülre különösen vastag radiátort tennénk be, mindkét oldalán ventilátorral. Ilyenkor ki lehet szedni a táp hátsó takarórácsából két, egyenként két centiméter széles elemet, és ezeket az alaplap fölé lehet betenni.

Alább ez az alacsonyított beszerelés látható, óriási űr tátong az alaplap fölött, ami a kiszedett 5,25 hüvelykes állások miatt előre is kiterjed. A 3,5 hüvelykes dobozokat mind benn hagyva is beférnek akár 325 mm hosszú grafikus kártyák, és ha megszabadulunk a VGA előtti daraboktól, akkor 470 mm-re nő a tér. Megtehetjük azt is, hogy beteszünk előre egy vékonyabb radiátort két ventilátorral, alul vagy felül kihasználunk pár 3,5 hüvelykes állást, középen pedig a radiátor mögé szereljük a vízhűtés pumpáját és tartályát. Jó esetben semmiféle extra csavarmenet befúrására nem lesz szükségünk.

És még a LED-es világítás is elő van készítve. Elég a két mellékelt szalagot a nekünk tetsző helyre beszerelni, majd a ventilátorszabályzóba kötni. A sok csavarozástól eltekintve az alaplap beépítése nem volt különösen bonyolult folyamat, bár azzal számolni kell, hogy az alacsonyabbra szerelt lap esetén egyrészt elveszítjük a szélső PCI Express csatolókat, másrészt a jellemzően itt található hangkodek, USB portok és előlapi kapcsolók kábelezését ajánlott a táp rögzítése előtt megtenni.


A mellékelt LED sáv - forrás: Be Quiet!

Egyetlen problémás részlettel találkoztunk beköltözés közben: az alaplaptálca mögött rengeteg kábel kígyózik, melyekből hamar hatalmas rendetlenség alakul ki még akkor is, ha szalagkábeles, teljesen moduláris megoldást használunk, mint amilyen a mi FSP Hydro G tápunk volt. A fő bajt az alaplaptálca pereme jelenti, aminek köszönhetően önálló nyitott rendszerként lehet használni, így viszont kinyúlik a ház oldalfaláig és a kábelek többségét egy vékony nyílásán keresztül kell áttuszkolni. Nem lehetetlen feladat ez, de érdemes az egész vezetékezést a táp 20+4-tűs konnektorával kezdeni, ugyanis annál alig szélesebb a rés a tálcán.


Fordított elrendezés a Computexen

Szabhatták volna szélesebbre az alaplaptálca mögötti helyet, ha már a ház olyan hatalmas. Az alaplap felőli oldalon akár 185 mm magas léhűtő is elfér, mögötte viszont szűk két centimétert kapunk, ráadásul ide belógnak az oldalfalon lévő szellőzőnyílás rögzítői is. A ház lépésről lépésre való fotózására, beszerelésére és kipakolására egy komplett munkanapot szántunk, ezalatt elég kusza elrendezést sikerült összehozni; ahhoz, hogy a teljesen üvegből készült oldalfal mögött mindent szépen, ízlésesen eldolgozzon az ember, több napra is szüksége lehet, különösen egy komolyabb folyadékhűtéses konfigurációnál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés