Hirdetés

ASUS ZenBook UX371: OLED, olcsón?

Teljesítmény, elegancia, OLED? Régen ezért milliókat kértek, az ASUS tudja ezt jóval olcsóbban is. De hol a trükk?

Bevitel, hang, üzemidő, értékelés

Az ASUS egészen a szélekig húzta a Flip S billentyűzetét, így a 13,3”-es képernyő dacára is egész sok helyük van a gomboknak, melyeket az ErgoHinge megoldású zsanérok még kényelmes pozícióba is állítanak.


[+]

Használat közben a billentyűk határozott visszajelzést adnak, rövid úton, de nem lötyögve mozognak. Normál körülmények között a rendszer merevsége jó, ez javít a minőségérzeten is. Kiosztását nézve közepes az élmény: a kurzormozgató gombokat alaposan összenyomták, a PgUp/PgDwn és rokonaik pedig kiszorultak a jobb szélre. Ezért cserébe viszont a többi gomb között általában normális a távolság (bár a bal Shift és az í összetapadtak). Rendelkezésre áll háromfokozatú háttérvilágítás is, ujjlenyomat-olvasót viszont nem kapunk.

A tapipad, mint az várható volt, óriási, 130 x 65 mm-es, és megkapta a NumberPad funkciót, azaz jobb felső sarkát nyomva tartva kiegészítő numerikus billentyűzetként is használhatjuk (eközben persze tapipadként is tovább üzemel, csak a kattintásokra kell figyelni). A gombokat az alsó sarkokba integrálták és a többujjas gesztusokkal sincs problémája. Beviteli eszköz az érintőképernyő is, mely reszponzív, az opcionális ASUS Pen toll pedig 4096 nyomásszintet érzékel.

Hirdetés

A hangszórókat szokás szerint a Harman/Kardon segítette tuningolni. A sugárzók alul, kétoldalt találhatóak, és kemény felületen nem is szólnak rosszul, de persze a rendelkezésre álló kis területből nem lehet csodát csinálni, a mélytartomány és a dinamika hiányzik, de ami megvan, az tisztán, torzítás nélkül élvezhető.

Akkumulátor

A 67 Wh-s akkumulátor elég jó kapacitást jelent, az üzemidő mégis csak közepes, hiába fogyaszt a Tiger Lake SoC egyébként keveset, a kijelző ugyanis eszi az energiát. Nemcsak a 4K felbontásért fizetünk itt meg, hanem az OLED panelért is, mely messze nem olyan takarékos, mint LCD-s versenytársai. Ennek megfelelően az üzemidők a modern platform és a nagykapacitású energiaforrás dacára is a következőképpen alakultak:

Értékelés

Nem tökéletes, de nagyon jól sikerült 2 az 1-ben notebook lett az új ZenBook Flip S: dizánja és kivitele olyan, amit elvárunk a márkától, az unibody ház, a burkolat, a vörösréz letörések eleganciát, minőséget sugallnak, és ez az érzés akkor is megmarad, amikor kézbe vesszük a készüléket.


[+]

Az összeállítás fénypontja és egyben a fő hívószó az OLED kijelző, mely azonnal magára vonja a figyelmet nagy fényerejével, kontrasztjával és gyönyörű színeivel, ráadásul ott van vele a lehetőség, hogy kalibrálás után könnyedebb képszerkesztésre, filmkészítésre is bevessük ezt a kiválóan hordozható és érintőképernyővel ellátott gépet. Amiért talán mégsem ez lehet majd az elsődleges felhasználás, az a hardver, mely ugyan erős, de a hűtés és a teljesítményszintek beállítása ellene dolgozik, így a hosszabb terhelésnél 12 wattra beálló TDP miatt rövidebb feladatokkal ugyan villámgyorsan végez, de ahogy telik az idő, úgy lassabbá válik.

Az OLED panel minden szépsége mellett negatív hatással van az üzemidőre, ami lerontja a kis méret és tömeg miatt amúgy jó hordozhatóságot. Ezek azonban nem minden felhasználó számára elsődleges fontosságúak, és hangsúlyoznánk, hogy a lassulás inkább csak a Core i7-1165G7-ben rejlő potenciálhoz képest érezhető, a Core i5-1135G7-nél valószínűleg kevésbé feltűnő, ráadásul a notebook még így is bőven elég gyors a napi felhasználáshoz, még képszerkesztés esetén is, ahol a 450 000 forintos ár az OLED panellel kombinálva elég egyedi ajánlattá teszi az UX371-et a piacon.


ASUS ZenBook Flip S UX371 notebook

Wombath

Az ASUS ZenBook Flip S UX371 notebookot az ASUS hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

Hirdetés

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények