Asus W2V csúcsnotesz

Hódító Wilmos

Midőn szerkesztőségünkbe tavaly év végén a Clevo képviseletében először jutott el 17 hüvelykes kijelzővel szerelt notebook, a géppel történő megismerkedés után vegyes érzelmekkel telve öntöttük írásba a D900T-vel szerzett tapasztalatainkat. Akkor ez a koncepció – minden mindegy alapon zsúfoljuk be az aktuális csúcstechnológiát egy szűk kasztniba – nem nyerte el különösebben tetszésünket, a noteszgépek jumbo jetje előtt mindazonáltal fejet kellett hajtanunk lehengerlő teljesítménye miatt.

Több mint fél évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a „nagytestű” noteszgépekkel kapcsolatosan kialakult véleményünket felülbíráljuk, mégpedig egy sokak által ismert márka legújabb csúcsmodellje miatt. A PROHARDVER! olvasói közül kinek ne csengene ismerősen az Asus márkanév; az alaplapok és videokártyák gyártásában élen járó cég számos más piacon is agresszív terjeszkedésbe kezdett, így saját összeszerelésű gépei évek óta prominens szereplői a hordozható számítógépek mezőnyének.

W, mint csúcs

Ember legyen a talpán, aki képes kiigazodni az Asus néhol meglehetősen kusza – igaz, az utóbbi időben már egész áttekinthetővé tett – noteszgép-modellszámozásán, a cég típusválasztékával ismerkedők azonban hamar megtapasztalják, hogy a „W” betűvel kezdődő modellek mindenképpen kilógnak a sorból mind extravagáns külsejüket, mind tudásukat tekintve.

Főleg az egyéni felhasználók körében kialakult gyakorlat, hogy sokan pusztán a külső tulajdonságok, azaz leginkább a design alapján választanak noteszgépet. Ezt jól felismerte az Asus, így a külalak megtervezésénél – egyes rosszmájú pletykák szerint – a tervezőasztal közelébe sem engedik a tajvani mérnököket, így számukra a belbecs kialakítása marad, mely nem kevésbé lényeges folyamat, és melyhez – egyes konkurens gyártók modellválasztékát elnézve lássuk be – talán jobban is értenek.

Az Asus „W” sorozatából ezúttal a legrobusztusabb, legnagyobb befoglaló méretekkel (és egyben tömeggel) megáldott W2V noteszgépet láthattuk vendégül pár napig szerkesztőségünkben. A gép egy széles oldaltáskában érkezett meg hozzánk, melynek majd minden zsebe és tokja rejtett valami hasznos holmit vagy kiegészítőt.

Hirdetés

A W2V-t egyfajta otthoni szórakoztatócentrumnak szánja az Asus, ennek megfelelően a gépet felszerelték minden ehhez szükséges kütyüvel, teljesítményét pedig úgy igazították, hogy a komoly „izomzatot” igénylő alkalmazások futtatásával sem akadhat problémája: a 2 GHz-es Pentium M processzor, az 1 gigabájtnyi DDR2 memória, a 100 gigabájtos, 5400 fordulat/perces motorral szerelt merevlemez, továbbá a 128 MB memóriával ellátott Mobility Radeon X700-as gondoskodik arról, hogy a W2V semmilyen körülmények közt ne maradjon szégyenben.

Külső Wizsgálódás

A gép igazi ereje azonban nem csak a modern és gyors központi komponensekben rejlik; az Asus W2V-ről már első ránézésre látszik, hogy itt valami egészen különleges próbálkozásról lehet szó. Lényegében megállapíthatjuk, hogy az Asus csúcsgépét nem azok fogják elkapkodni a boltok polcairól, akik számára a maximális hordozhatóság az elsődleges szempontok közé sorolható egy noteszgép vásárlása esetén. A gép csaknem 40 centiméteres szélességével még költői túlzással élve sem tekinthető apró darabnak, azt azonban örömmel konstatálhatjuk, hogy a W2V a maga 3 centiméterével alapvetően vékony notebook, ráadásul a gép tömegét is sikerült 3,5 kg alá szorítania a gyártónak, ami ebben a kategóriában már-már bravúrszámba megy. Ezzel együtt a W2V utazósúlya táskával, töltővel és az összes egyéb kiegészítővel jócskán túllépi az 5 kilogrammot, ami huzamosabb cipelés esetén igen komoly terhet ró a vállra.


[+]

Az Asus legnagyobb noteszgépének kifejezetten tetszetős külsőt biztosít a kasztni jelentős részét takaró fémburkolat, melyhez hasonlóval korábban a V6V noteszgép vizsgálata során már találkozhattunk. A fém ugyanakkor nemcsak jól néz ki, de sokkal jobb hővezető is, mint a műanyag, ráadásul jobban ellenáll a külső behatásoknak, ezek együttesen egy hordozható számítógép számára kifejezetten előnyös tulajdonságok lehetnek.

A W2V szolid eleganciát sugárzó külseje mindazonáltal néhol talán kevéssé átgondolt tervezésről árulkodik; számos csatlakozó, amely talán kerülhetett volna a gép hátuljára is, a ház jobb oldalán sorakozik, ráadásul a hűtőventilátor is ide fújja ki a meleg levegőt, ami egészen addig nem probléma, amíg nem próbáljuk meg egérrel használni a W2V-t. A CardBus aljzatot nagyon eldugták a tervezők, és megítélésünk szerint a kelleténél jobban be is süllyesztették a házba, így egyes PCMCIA kártyák csatlakoztatása problémás lehet. Mindez azonban elsősorban a W2V karcsúságának tudható be, így bocsánatos „bűnnek” tekintjük.

A 17 hüvelykes kijelző által meghatározott hatalmas szélességgel szemmel láthatóan nemigen tudtak mit kezdeni az Asus tervezőmérnökei, amikor nekifogtak a beviteli felület kialakításába: a klaviatúra méretében és kialakításában megegyezik a jóval keskenyebb 14-15 hüvelykes egységekbe került példányokkal, így a billentyűzet két oldalán zavaróan nagy űr tátong, amit a tervezők széles, a fémház anyagából kialakított gombsorral, illetve LED-ekkel próbáltak valahogy ellensúlyozni.


[+]

A vékony kijelzőpanelnek nincs reteszelőmechanikája; a tető lecsukott állapotban apró mágnesekkel kapaszkodik a házba. A két hátsó zsanért elegáns megoldással besüllyesztették a kasztni szélére, a mechanika kellő ellenerőt fejt ki, biztosan jár, és stabilan megtartja a kijelzőt felnyitott állapotban. A vékony kialakításra való törekvésnek ugyanakkor sajnos a panel is áldozatul esett; a kijelző nem kellően merev, könnyen hajlik-horpad, kifejezetten óvatos bánásmódot igényel.


[+]

Az Asus W2V összesen kilenc visszajelzőfénnyel tájékoztat minket a különböző funkciók, komponensek működési státuszáról. Ebből négy (merevlemez-aktivitás, caps lock, scroll lock, num lock) a billentyűzet bal oldalára került, öt pedig az előlapra, melyen a LED-ek mellett elfértek még a hangrendszer, illetve a beépített tuner csatlakozói is. A gép funkciógombjai és bekapcsológombja a klaviatúra jobb oldalára kerültek, itt lehet többek között egy gombnyomással elindítani a böngészőt, a levelezőklienst, kapcsolni a vezetéknélküli technológiákat (Wi-Fi, Bluetooth), vagy az érintőpadot, illetve az energiatakarékossági fokozatokat.

ToWábbi nézegetés


[+]

Mint korábban említettük, a W2V klaviatúrája nem használja ki a rendelkezésére álló teret, így a magyar kiosztású billentyűzet mellé nem került numerikus panel. A klaviatúra amúgy átlagosnak tekinthető – találkoztunk már ennél jobban, de rosszabbul sikerült példánnyal is. A kiosztással kapcsolatban nem lehet panaszunk, minden gombnak jutott hely, ráadásul az elrendezés hasonló az asztali számítógépek billentyűzetén alkalmazotthoz. A billentyűzet minősége nem nyűgözött le minket; a gombok ugyan megfelelő rugóerőt fejtenek ki, de hangosan kopognak, ami sokak számára zavaró lehet, továbbá itt is szembesülnünk kellett a V6V-nél tapasztalt – számunkra bosszantó – jelenséggel, miszerint az egész klaviatúrapanel „rugózott”, mintha nem állt volna stabilan a helyén.


[+]

A billentyűzet alá került érintőpad stílusosan beleolvad a csuklótámaszba, a felületről – mely arányaiban követi a kijelzőt – azonban ennek megfelelően könnyen lecsúszhat az ujjunk, így a kétgombos tapipad használata némi megszokást igényelhet. Bár a felületen nem utal erre semmilyen jelzés, ennél a mutatóeszköznél is lehetőség nyílik a vízszintes és függőleges scrollozásra, amennyiben ujjunkat végighúzzuk a felület jobb szélső vagy alsó peremein.


[+]

Az Asus jó szokásához híven egy egérrel is kedveskedik a W2V vásárlóinak, így azok számára, akik kényelmetlennek tartják az érintőpad használatát, kész alternatívát nyújt a cég.


[+]

Csatlakozási lehetőségekben nem szűkölködik a W2V; mint említettük, a csatolók zöme a gép jobb oldalára került, így összesen három USB kapu, egy Firewire port, egy kártyaolvasó, egy CardBus aljzat és egy D-Sub kimenet sorakozik a notesz jobb oldalán, így aki a tapipadot egérre váltja, nem árt, ha kellő távolságba helyezi a géptől a rágcsálót, ellenkező esetben útban lehet a többi egység csatlakoztatása során.


[+]


[+]

A gép bal oldalára került ennek megfelelően az optikai meghajtó, mely nem tálcamechanikás egység, hanem ún. slot-in rendszerrel kezeli a lemezeket, aminek sokan bizonyára nagyon örülnek, és legalább ugyanennyien átkozzák. Egy biztos; ez a megoldás látványnak nem utolsó. Az optikai meghajtó mellett kínálkozik még egy USB kapu, a másik oldalon pedig egy lehajtható panel alá került a LAN- és telefoncsatlakozó, a tuner antennabemenete, illetve egy S-Video kimenet. Végül a bal oldalra lehet bedugni a kissé testes, 90 wattos tápegységet, illetve itt rejtőzik a biztonsági zár becsatlakozója is, melynek léte ennél a gépnél ténylegesen is értelmet nyerhet. Összességében tehát kellő csatlakozóval szolgál nekünk a W2V, egyedül talán a konkurens gyártók termékein egyre gyakrabban feltűnő DVI portot hiányoljuk a gépről.

PoWer ON!

A gép bekapcsolását követően mérsékelt zajt keltve pörögni kezdett a ventilátor, mely a teszt során egyszer sem kapcsolt ki, a W2V tehát nem tartozik a leghalkabb noteszgépek közé, ugyanakkor az apró légkavaró által keltett zaj „kímélő” használat mellett bőven elviselhető, más kérdés, hogy amint leterheljük a gépet, a hűtőventilátor fordulatszáma – és vele együtt a zaj is felszökik. Huzamosabb használat során, illetve leginkább a teljesítménytesztek alatt a géptest alaposan átmelegedett, ez leginkább a hűtőrendszer kimeneti nyílása környékén volt érezhető.

Ép testben ép lélek

A tetemes hőtermelésért cserébe komoly teljesítményt nyújt a W2V; a Pentium M 760 jelzésű, 2 GHz-es órajelen ketyegő, 533 MHz-es rendszersínen kommunikáló, 2 MB másodszintű gyorsítótárral ellátott központi egység az egyik leggyorsabb mobilprocesszor a piacon, és bár a technológia felett kissé eljárt már az idő – lévén a Pentium M processzorok inkább a Pentium III-ak, mint a Pentium 4-ek közeli rokonai –, a W2V processzora nagyon komoly számítási teljesítménnyel rendelkezik, ráadásul áramfogyasztása igen kedvezően alakul.


[+]

A gép alaplapján a processzor mellett a legújabb generációs Centrino noteszgépek részét képező i915PM (Alviso) lapkakészlet teljesít szolgálatot, ehhez csatlakozik a két modulból álló, kétcsatornás üzemmódban működő, összesen 1024 megabájt kapacitású, 533 MHz-es DDR2 memória. A memória sávszélesség-kihasználása ugyanakkor a centrinós noteszgépeknél nem a legjobb hatásfok mellett zajlik; a processzor jelen esetben ugyanis egységnyi idő alatt – legalábbis elméletileg – csak a memória feldolgozási kapacitásának a felét tudja kihasználni.

A notesz adattároló rendszerét a korábban már taglalt optikai egységen túl (mely 4-szeres DVD-írást, 2-szeres vagy 2,4-szeres tempójú újraírást, 16/10-szeres sebességű CD-írást/újraírást, 8-szoros DVD- és 28-szoros CD-olvasást támogat, emellett megírja a kétrétegű DVD-ket is) egy 100 gigabájtos tárolókapacitást nyújtó, 5400 fordulat/perces motorral szerelt merevlemez, és egy 4 az 1-ben kártyaolvasó képezi, ezzel a W2V adattároló- és archiváló központnak is jól beválhat.

Az Asus W2V grafikus megjelenítéséért az asztali számítógépek piacán elterjedt ATI Radeon X700-as vezérlő mobil számítógépekhez fejlesztett változata a felelős: a Mobility Radeon X700 PCI Express csatolással kapcsolódik a lapkakészlethez, a grafikus processzort pedig 128 megabájtnyi dedikált memória szolgálja ki. Noha találkozhatunk ennél gyorsabb megoldással is, az X700-nak ettől függetlenül nem kell szégyenkeznie a legtöbb mai játékprogram futtatása során, igaz a kijelző natív felbontása mellett bizonyos esetekben már izzasztó feladat vár az M26-ra. A rendszert felkészítették az ATI Powerplay technológiájának használatára is, mely a megfelelő beállítások mellett gondoskodik arról, hogy a grafikus rendszer ne fogyasszon a kelleténél több áramot, ennek érdekében telepes üzemben a meghajtóprogram leszabályozza mind a GPU, mind a videomemória órajelét.


[+]

Érdemes szót ejteni a megjelenítőrendszer szerves részét képező kijelzőről is, mely az Asus Color Shine eljárását kamatoztatja, rendkívül jó kontraszttal, fényerővel, és szinte teljesen homogén háttérvilágítással rendelkezik. A 17 hüvelykes, WSXGA+ (1680x1050 pixeles) felbontású panel felülete a többi Glare Type kijelzőhöz hasonlóan üvegszerű hatást kelt, melynek lehetnek előnyei és hátrányai is egyaránt, így többek között a felület kevésbé sérülékeny, mint a hagyományos megoldások, ugyanakkor azoknál jobban tükröződik. A képarány kifejezetten alkalmassá teszi a W2V-t szélesvásznú videoanyagok, DVD-k lejátszására, vagy szélesvásznú tévéadások megtekintésére.


[+]

Igen, a W2V azon kevés noteszgép közé tartozik, melyet alapkiépítésben elláttak TV-vevő rendszerrel, mely lényegében egy, az asztali számítógépekbe építhető tunerkártyával egyező felépítésű egységet takar. Ráadásul a gép földi szórású analóg, illetve kábelen érkező jeleken túl a földi szórású digitális (DVB-T) adásokra is rá tud hangolódni, amennyiben a megfelelő helyre antennát csatlakoztatunk. A W2V-hez két távirányítót is mellékel a gyártó, az egyik a hagyományos formákat követő, sokgombos egység, míg a másik valamivel kevesebb funkciót tartalmazó, vékonyka kártya formát kapott, mellyel pontosan illeszkedik a CardBus aljzatba, így amikor éppen nincs rá szükség, elegánsan becsúsztatható a gépbe.


[+]

A gépbe szerelt tuner képességeit szívesen próbára tettük volna, de sajnos sem analóg, sem digitális rendszerű csatornát nem sikerült befognunk vele annak ellenére, hogy a pesti Duna-parton kifejezetten jónak mondható vételi viszonyok uralkodnak. Miután a vezérlőszoftver teljes átkonfigurálása után is kudarcot vallottak próbálkozásaink, feladtuk a küzdelmet, és arra a következtetésre jutottunk, hogy a hozzánk került W2V-be vagy nem az európai normáknak megfelelő tuneregység került, vagy a szoftver nem volt képes megfelelő módon beszabályozni a hardvert. Vélhetően mindkét lehetséges problémára hamar születik majd megoldás.


[+]

Az Asus noteszgépe a legmodernebb alaplapokon is megtalálható fejlett hangrendszert kapta; az Intel High Definition hangkodekje papíron mindenképpen elismerésre méltó hangzásvilágot produkál, ráadásul a W2V öt hangszórót, sőt egy mélysugárzót is kapott, így a térhatású hangzás elviekben biztosított, az összesen hat hangszóró által keltett térérzetet illetően ugyanakkor szkeptikusak vagyunk, ezt lényegében igazolták is kísérleteink.


[+]

A W2V mindazonáltal meglehetősen hangosan és egész meglepő dinamikával szólal meg, legalábbis egy átlagos noteszgéphez képest mindenképpen, zenehallgatásra azonban továbbra is inkább valamilyen jobb minőségű fej-/fülhallgatót javaslunk (egy headsetet mellékel is a gyártó a noteszgéphez), vagy esetleg összeköthető a gép egy jobb minőségű aktív hangszórórendszerrel vagy erősítővel (a legjobb minőség az S/PDIF porthoz csatlakoztatott rendszerrel érhető el).

Az erő Weled van!

A W2V ismertetése után következzenek a szokásos teljesítménytesztek, melyeket ezúttal is a Futuremark két tesztprogramjával; a rendszer összteljesítményét mérő PCMark 04-gyel, illetve a 3D-s grafikus teljesítményt vizsgáló 3DMark 03-mal, továbbá a Lavalys szoftvercég népszerű Everest Ultimate diagnosztikai programjának három teljesítménymérő moduljával végeztünk el. Minden mérést négyszer futtattunk le; egyszer teljes sebesség mellett, egyszer csökkentett órajelen (1,33 GHz-en), egyszer a minimális Speedstep-állásban (800 MHz-en) és végül minimum (642 MHz) órajelen.

Az 1,33 GHz-es és 642 MHz-es órajel az Asus fejlesztőmérnökeinek „ajándéka”; az Intel Speedstep technológiáját alkalmazó, 533 MHz FSB-t kívánó Pentium M processzorok ugyanis hivatalosan csak teljes sebességgel, illetve 800 MHz-re csökkentett órajellel tudnak dolgozni, ezzel szemben a W2V a szorzó csökkentésével éri el az 1,33 GHz-et (10x133 MHz), illetve az FSB és a szorzó csökkentésével a 642 MHz-et (6x107 MHz). Ez utóbbi állásban a fogyasztás nyilván tovább csökken, a grafikonokon olvasható, hogy mindez mennyire válik a teljesítmény kárára.

A rendszerteljesítményt mérő PCMark 04 alkalmazás lényegében lineáris teljesítménycsökkenést mutat a négy órajelfokozat között; a W2V „teljes pompájában” elismerésre méltó összteljesítménnyel rendelkezik, míg a processzor órajelének csökkenése rányomja a bélyegét mind a memória, mind a grafikus megjelenítés sebességére is.

A 3D-s megjelenítés teljesítménye szintén csaknem lineárisan csökken az órajelet csökkentve, ugyanakkor korántsem olyan nagy mértékben, mint azt az előző tesztprogramnál tapasztalhattuk. Jól láthatjuk, hogy a Mobility Radeon X700-ban bizony komoly lehetőségek rejlenek, még minimális CPU órajel mellett is szép eredményt ért el a rendszer.

Az Everest memóriasebességet ábrázoló grafikonja az órajel csökkentésével a memóriaolvasási- és írási sebesség kevésbé látványos csökkenését mutatja, minimális órajelen ugyanakkor drasztikus mértékben visszaesik a memória-alrendszer teljesítménye, nyilván ez részben a 133-ról 107 MHz-re csökkent rendszerórajelnek is köszönhető.

Hasonlókat tapasztalhatunk a fotófeldolgozási műveleteket végző PhotoWorxx modullal, mely egyértelműsíti, hogy ezekhez a feladatokhoz ajánlott a gép teljes izomzatát megmozgatni.

Végül az FPU egységek rémét, a Mandel benchmarkot hívtuk segítségül, hogy felmérjük vele a lebegőpontos egység képességeit különböző órajeleken.

A tesztet az akkumulátoros üzemidő mérésével zártuk. Szokásos módon üresjáratban, minden lehetséges fogyasztót kiiktatva vagy teljesen leszabályozva, illetve teljes terhelés mellett mértük, hogy az akkumulátor meddig bírja árammal ellátni a gépet. A W2V mondhatni kellemes meglepetéssel szolgált számunkra, legalábbis ami a terheletlen üzem mellett mért akkus rendelkezésre állást illeti; a telep négy óráig, és öt percig bírta tartani a gépet.

Teljes terhelés mellett már nem ilyen rózsás a helyzet; itt öt perc hiányzott az akkunak ahhoz, hogy másfél óráig táplálni tudja a gépet. Az eredményeket látva alapvetően elégedetten csettinthetünk, a W2V kategóriájában az egyik legjobb akkumulátoros üzemidővel rendelkezik.

Hasta la Wista!

Az Asus W2V ékes bizonyítéka annak, hogy a gyártó komolyan veszi a notebook-bizniszt (is), így lényegében a szubnoteszektől kezdve a számtalan extrával felszerelt otthoni szórakoztatócentrumokig minden szegmenst lefed kínálatával. A W2V szinte minden szempontból az egyik legszélsőségesebb típusa ennek a kínálatnak; nagyon gyors, jól felszerelt, minőségi noteszgépnek tartjuk, ugyanakkor sajnos fogyasztói ára is ehhez mérten alakul.

Támogató erő

Nem beszéltünk még a szoftverellátottságról, illetve a háttértámogatásról, mely egyre inkább lényeges szerephez jut a hordozható számítógépek piacán. A géphez számtalan saját fejlesztésű alkalmazást kínál az Asus, közülük elsősorban a komplex, multimédiás funkciókat összegyűjtő Asus Mobile Theater programot érdemes kiemelni, mely egységes felületet nyújt a DVD-lejátszáshoz, zenehallgatáshoz, képnézegetéshez vagy éppen tévénézéshez.

Noha a W2V éppen hogy csak gyártásba került, máris számos letölthető frissítés áll rendelkezésre az Asus internetes oldalán, mely általában véve minden modellhez naprakész letöltéseket kínál. A szervizszolgáltatással kapcsolatosan nincs tapasztalatunk, ugyanakkor nem lepődnénk meg, ha egy ilyen kaliberű gépnél nem minden esetben lenne biztosított az azonnali alkatrészellátás.

A gépre 2 év jótállást nyújt az Asus, amely a vásárlást követő 90 napon belül további egy évvel növelhető. A garanciabővítés javasolt végfelhasználói ára 31 900 forint. A jótállással kapcsolatban fontos említést tenni az Asus hazánkban is érvényes Zero Bright Dot garanciájáról, mely lehetővé teszi, hogy az esetleges pixelhibás (állandóan fényes pixelt tartalmazó) panelt díjmentesen kicseréltethesse a felhasználó, ugyanakkor kellően gyorsnak is kell lennie, az extra szolgáltatás ugyanis csak a vásárlást követő 30 napon belül vehető igénybe.

 

Asus W2V
Processzor Pentium M 760 (2,0 GHz, 2 MB L2 Cache, 533 MHz FSB)
Lapkakészlet Intel i915PM
Memória 2 x 512 MB DDR2-533 SDRAM (dual channel)
Merevlemez 100 GB Ultra-ATA100, 5400 rpm, 8 MB cache
Kijelző 17" WSXGA+ (1680x1050 pixel), Color Shine technológia
Grafika Mobility Radeon X700, 128 MB VRAM
Hang ICH6-M – High Definition Audio Controller, 5.1 beépített hangszóróval
Optikai meghajtó DVD±R/RW DL író
Kommunikáció V.92/V.90 modem, Gigabit Ethernet, 802.11a/b/g WLAN, Bluetooth
Interfészek 4 x USB 2.0, 1 x Firewire, D-Sub kimenet, TV-kimenet, PC Card slot, video-in, antennabemenet
Akkumulátor teljesítménye 71 Wh
Méret, tömeg 395 x 288,6 x 33,8 mm, 3,4 kg
Jótállás 2 év jótállás, 30 nap ZBD garancia
Fogyasztói ár kb. 800 000 Ft

Akárcsak a legutóbb vizsgált, 17 hüvelykes képátlójú panellel szerelt csúcsnotesznél, a Clevo D900T-nél, úgy az Asus W2V-nél is nehéz helyzetben vagyunk a végértékelés tekintetében. Tudjuk jól, hogy Magyarországon kevesen engedhetik meg maguknak egy ekkora értékű hardver beszerzését, mindazonáltal a W2V szinte minden tekintetben elkápráztatott minket, így biztosak vagyunk benne, hogy aki rászánja magát egy ilyen gép megvásárlására, nem fog csalódni, hiszen pénzéért cserébe időtálló, értékes hardvert kap, jó szoftverkörítéssel és háttértámogatással megtoldva. A maximalista (és tehetősebb) vásárlóknak tehát nem is kell tovább keresniük, a W2V-t nekik találták ki, ugyanakkor némi türelemmel kell még viseltetniük; az Asus csúcsgépe ugyanis csak szeptemberben jelenik meg a hazai piacon.

Ami tetszett:

  • fém borítás,

  • gyors hardver,

  • jó felszereltség,

  • szép kijelző.

Ami nem tetszett:

  • kopogós, instabil billentyűzet,

  • nincs DVI-kimenet,

  • folyamatos aktív hűtés,

  • drága.

Értékelés: ajánlott

 

Asus W2V

Renwick

Az Asus W2V noteszgépet az Asus magyarországi képviseletétől kaptuk kölcsön.

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

  • Vékony Clevo notesz

    Nem fikció, nagyon is valós termék a Clevo M540G, mely sok szempontból szakít az eddigi Clevo-hagyományokkal.

  • A bentō kiszélesedik

    Kézbe vettük az első széles képernyős IBM-Lenovo noteszgépet, a ThinkPad Z60m-et.

  • Le a vezetékekkel!

    Notebookokkal, vezeték nélküli hálózati eszközökkel és médialejátszókkal ismerkedünk meg.

  • Óriások földjén

    Számítógépünk TFT-je sosem lehet elég nagy, és egyesek szerint ugyanez igaz a hordozható változatokra is. Négy 17 colos kijelzővel szerelt notebookot teszteltünk.

Előzmények

Hirdetés