Hirdetés

Anbernic RG556 kézikonzol teszt

Az Anbernic felsőpolcos terméke alig 80 000 forintért kínál kompakt és kényelmes megoldást a PS2-es és régebbi konzolok játékainak futtatására.

Gyakorlati használat, összegzés

Dacára a gyengébb hardvernek és a szinte minden téren rosszabb gomboknak, hosszú távon mégis sokkalta jobb az RG556-on játszani, mint a Pocket 4 Prón. Ennek az ez egyik fő oka, hogy a mérete, a nyúlványai és az analóg karok elrendezése miatt kényelmesebb a fogása, de az is hatalmas szerepet játszik, hogy egyszerűen termetesebb a kijelző. Lássuk be, a Pocket 4 Pro bármennyire is egy jó szerkezet, 4,7 hüvelykes képernyőn – ami kisebb szinte az összes modern telefonénál – nem valami kellemes játszani, főleg nem olyan programokkal, amiket azért elsősorban tévés használathoz terveztek és sok bennük a részlet. Az RG556 panelje ellenben pont elegendő nagy ahhoz, hogy ezt a felmerülő problémát áthidalja, és el lehessen merülni a PS2 vagy épp Wii játékokban.


[+]

Gyakorlati használat terén az RG556 másik nagy előnye, hogy szoftveresen messzemenően felhasználóbarátabb és használatra készebb. A számos előre telepített játék, bár etikai és szerzőijogi szempontból megkérdőjelezhető, de a felhasználó válláról hatalmas terhet vesz le, az előre konfigurált emulációs rétegről és az arra épülő, letisztult indítófelületről nem is beszélve. Ha egyszerűen kellene fogalmazni, azt is lehetne mondani, hogy az Anbernic konzolként árult gépe valóban konzolnak érződik, míg a Retroid masinája inkább tűnik egy konzol formába csomagolt PC-nek, ami történetesen kevesebbet tud egy PC-nél, mégis hosszadalmasabb konfigurálni a nyilvánvaló egér+billentyűzet páros hiányában.

Hirdetés

Ami kisebb-nagyobb mértékben képes beárnyékolni a felhasználói élményt, az az eszköz sok kis tökéletlensége, amelyek hol hardveres, hol szoftveres, hol egyéb formában ütik fel a fejüket. A gombokhoz például hozzá lehet szokni, de külső/belső nézetes lövöldékhez az analóg karok egyenesen borzalmasak. A hardvert szintén el lehet fogadni a maga korlátaival, de azért még ekkora kijelzőn is elég csúnyácskán tud mutatni néhány – eredetileg CRT tévére szánt – játék a felbontás növelése nélkül. Ami pedig a szoftvert illeti, vannak azért a konzolnak furcsaságai. Például a hangerőt hiába vesszük le, a menüben ugyanúgy minden kattanást hallani fogunk, ugyanis ezek valamiért a rejtett menüből elérhető és külön állítható értesítési hangok alá lettek sorolva. De éppúgy furcsa az is, hogy bár gyorsan ki lehet ugrani a játékokból az Android menübe, ugyanilyen visszalépésre már nincs lehetőség.


[+]

Összegzés

Az Anbernic RG556-ba nem szélsesebes teljesítménye miatt fogunk beleszeretni, miközben akadnak komoly gondok az anyagminőségével is. Mégis, ha egy emulációra kihegyezett konzolt kellene ajánlani a 200-300 eurós ársávból – különösen a Retroid Pocket 4 Pro tükrében – akkor ez volna az. Nagyobb kijelzőjével, sokkal ergonómikusabb kialakításával, felhasználóbarát és üzemre kész szoftverével, valamint előre telepített játékaival az RG556 egy valóban konzolszerű, gondtalan élményt kínáló eszköz. Azt adja, amire feltehetően a legtöbb ilyen eszközt vásárló felhasználó vágyik, és ami a Retroid kismillió beállítást igénylő eszközéről egyáltalán nem mondható el.

Az Anbernic RG556 legnagyobb erősségei:

  • Kényelmes kialakítás;
  • valódi konzolszerű, felhasználóbarát élmény;
  • elegendő teljesítmény PS2-es játékok futtatásáig bezárólag;
  • OLED kijelző.

Az Anbernic RG556 legnagyobb gyengeségei:

  • Több helyen gyenge anyagminőség;
  • gyenge és nem pontos analóg karok;
  • visszafogottabb teljesítményű hardver.


Anbernic RG556 kézikonzol

Koncz Dávid

A tesztkészüléket a Geekbuying küldte el számunkra, amit ide kattintva lehet megvásárolni. A termék ára az NNN556GC kuponkód használatával 205 euró.

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények