AMD DDR lapok tesztje - 2. rész!

MSI K7T266 Pro (MS-6380) - "A nyeremény"


Hí-Res kép?

Az MSI ad a designra, ez biztos. Termékeik csomagolása elegáns, messziről felhívja figyelmünk, hogy itt bizony valami extra(vagáns) dolog lapul... és mindezek mellett többnyire nagyon jó is, amit a dobozban találunk. A K7T266 Pro sem kivétel, a dobozt kibontva "ajándékok" garmadája lepett meg minket: USB csatlakozók (PC2PC hálózatkezeléshez, valamint extra USB portok), naptár, címke és a szokásos kellékek. Minket ennek ellenére az alaplap érdekelt jobban, tesztoldaltól talán nem megvetendő módon...

Hirdetés

 

Típus MSI K7T266 Pro (MS-6380)
Támogatott procik AMD Athlon, Athlon XP*, Duron
CPU foglalat Socket 462 (Socket A)
Rendszerbusz 200 MHz / 266 MHz DDR
FSB értékek 100 - 164 MHz
Tuningot segítő opciók Minden BIOS-ból állítható! Proci szorzó, Proci feszültség, FSB MHz-enként, DDR feszültség
Processzor órajel 1200 MHz = 9 x 133 MHz
Mért órajel 1199.80 MHz = 9 x 133.31 MHz
Max. memória 3 GB
DDR slotok száma 3 db
AGP 1 db AGP Pro** (4x)
PCI 5 db Master PCI
CNR 1 db
Ultra DMA 33/66/100 igen/igen/igen
IDE meghajtók 4 db
Integrált hang AC'97
Méret 30.4 cm x 23.5 cm
BIOS 1.7 2001/11/06 (AMI)
Homepage http://www.msi.com.tw

*Ha az 1.5 -ös BIOS frissítést felraktuk!
**AGP Pro csak az MSI KT7266 Pro-R-en van

Az alaplap kapható RAID-es változatban is, K7T266 Pro-R néven... sőt, már a VIA KT266A chipsetes MSI lap is hozzáférhető, mely nem túl meglepő módon a K7T266 Pro2 nevet viseli. A K7T266 Pro2 nem akármilyen lap, de erről már mindannyian olvashattatok nálunk keopsz tesztjében (SiS 735 kontra VIA KT266A).

A kényelem nagy úr, ezért mi mindig örülünk, ha DIP- és jumper-mentes lappal hoz minket össze a sors (lehet hogy lusták vagyunk?). Az első pozitívumot kompenzálandó rögtön meg kell említenünk, hogy a processzorfoglalatban nem találtunk hőérzékelő diódát, és a North Bridge-re se raktak ventillátort. Bár egyik sem hiányzott, a lap ugyanis mérte a proci homérsékletét, és stabil is volt :D (a venti hiánya miatt pedig végül pozitívumként könyvelődött el, így ugyanis halkabb volt a rendszer). A kondik és a feszültség regulátorokat rendben találtuk...


Aki bújt, aki nem...

A lapon 5db PCI, 1db CNR, 1db AGP helyezkedik el. Az AGP slot nívós, pöckös megoldása nekünk nagyon tesztett (az előző tesztben az EPOX 8K7A-nak volt ilyen, most az MSI kapja a piros pontot.).

MSI extrák:

  • MSI D-LED: Ezt a feature-t már a MSI K7 Master-nél részleteztük.
  • USB PC2PC: Ezt is :).
  • PC Alert III: Ez egy nagyon hasznos kis program, melynek segítségével Windows alól figyelhetjük a processzor és a chipset hőmérsékletét, a ventillátorok fordulatszámát és a feszültségek értékeit.
  • Fuzzy Logic III: Tuning program, mely az FSB-t állítja Windows alól. Itt is megkapunk minden információt processzorunk hőmérsékletéről, stb...
  • Live BIOS: Hasonló BIOS/driver frissítő, mint a Gigabyte-oknál a BIOS Live Update Utility.



Fuzzy Logic 3, PC Alert 3, D-LED

Extrákból tehát nincs hiány :). Kukkantsunk bele a BIOS-ba, ott is van egy-két érdekesség! Az első változás a többiekhez képest, hogy itt a "Frequency/Voltage Control" és a "PC Health Status" menü egybe van gyúrva, ami nem rossz ötlet, mert amíg beállítjuk a processzorunkat addig szemügyre vehetjük gépünk állapotát. A tuningőrültek is örülhetnek, hisz minden adott ahhoz, hogy az utolsó MHz-et is kicsavarhassunk a hardverünkből. Az "Advanced Chipset Features"-ben a többi laphoz hasonlóan itt is fokozhatjuk az élvezeteket, az AGP és a memória finomhangolásával.


Hardware Monitor Setup - Advanced Chipset Features

Összegzés

Az MSI K7T266 Pro egy nagyon jó, megbízható és stabil alaplap, rengeteg extrával... csak ajánlani tudnánk, ha nem lenne már a piacon a trónfosztó MSI K7T266 Pro2 is, mely nagyjából egy árban van a K7T266 Pro-val. Mindenesetre gratulálunk az MSI játék nyertesének :D.

Köszönjük a Kellytech Kft-nek, hogy biztosította számunkra az alaplapot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • AMD DDR lapok tesztje! - 1. rész

    Ismét egy összevetésbe kezdünk, AMD 760-as, VIA KT266-os és ALi MAGiK1-es DDR-es alaplapok terén. Első körben az AMD 760 alapú lapok szálltak ringbe (Abit, Epox, MSI, Gigabyte)...

  • Repeszteszt: Soltek SL75-DRV

    Gyorsteszt a Soltek AMD alapú, DDR-es lapjáról, ami nem átallott 160 MHz-es FSB-n is stabilan működni!

  • Iwill KA266-R DDR

    Első DDR-es alaplaptesztünk egyben az első ilyen Magyarországon is. Köszönjük az ALinak a chipsetet és az Iwillnek az alaplapot.