A Microsoft csúcs webkamerái

Egyszerű szoftver

Elmúlt alkalommal a Creative webkamerái elhalmoztak minket mindenféle hasznos és kevésbé hasznos kiegészítővel, a mellékelt vezérlőpultban is rengeteg lehetőség rejlett. Csupán a kamera lényegét, a tisztességesen állítható rögzítési sebességet nem lehetett megoldani. A Microsoft teljesen más megközelítést választott. Öt percnyi telepítés után nagyon egyszerű vezérlőt kaptunk a képernyőre, melynek hirtelen csak két kiegészítőjét találtuk. Balról nyílt az egyszerű – a creative-osnál lényegesen szerényebb – képernyőhatások gyűjteménye, ezekről készítettünk egy videót is. Alatta zoomoló található, jobbra pedig szintén nagyon egyszerűen állítható a videó felbontása.

Hirdetés

Felül, a kép fölötti három gombbal állóképet, hangot vagy videót rögzíthetünk. Az elkészített anyag a bal alsó sarokban jelenik meg. Jobbra alul a három ikonnal az éppen elkészült felvételt küldhetjük el e-mailben, tehetjük fel a Windows Live Space blogunkra, illetve megnyithatjuk a kamerával rögzített állományaink mappáját.

Nem valami sok, gondoltuk. Aztán az egész vezérlő bezárása előtti pillanatba észrevettük, hogy van felül egy kis, lefelé mutató háromszög, melyről kiderült, egy menüt hív elő. Ebben találtunk csúszkás beállítókat, ahol többféle, a képpel kapcsolatos paramétert módosíthattunk, mint például fényerő, kontraszt, élesség, gamma stb. A fehéregyensúlyt automatikusan állították a LifeCamek. A másik fülön rengeteg érdekesség sorakozott. Sajnos a fókuszt, expozíciót és íriszt állító rész vak maradt, csak zoomolni tudtunk, meg a képet tologatni jobbra-balra és föl-le.

Már valamivel több, gondoltuk. Sajnos ez volt az összes beállítási lehetőség. A rögzített kép, hang és videó paraméterei nem módosíthatóak, azt sem adhatjuk meg, hol szeretnénk tárolni őket. Ezen a téren a Microsoft az amatőr felhasználóknak kedvezett, akik azt sem tudják, mi az a fájl, könyvtár vagy tömörítés.

Érdemes még megemlíteni az audio és video beállítót. Ez a telepítéskor is lefutó varázslót indítja el, amely magyarul beszél. Először a hangforrást, majd a mikrofont, végül a képet lőhetjük be. A legutolsó lépésben előkerült a korábban említett kétfülű beállítós rész is.

Lényegében csak a tesztelő szempontjából előny, hogy a két Microsoft kamera minden gond nélkül működött ugyanazzal a szoftverrel, nem kellett újrajátszani a telepítési procedúrát úgy, mint a Creative termékeknél. Talán annak köszönhető ez, hogy mindkét két megapixeles modell ugyanazt az elektronikát rejti.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények