Hirdetés

A Lifebookok szürke eminenciása

Megvizsgáltuk, mire képes a Fujitsu felsőkategóriás Lifebook laptopja, az S760.

Hirdetés

Hőmérséklet, zaj, akkumulátor

A Core mobilprocesszorok nem éppen nagy fogyasztásukról híresek, és emiatt a melegedést sem viszik túlzásba. Ezeket a tényeket a Fujitsunak újra sikerült bizonyítania terheléses-melegítéses tesztünk során, igaz, nem kellett például diszkrét videokártya hűvösön tartásával bajlódnia. A mérésekhez 24 °C-os tesztkörnyezetünkben kezdtünk neki. Nyugalmi állapotban alul-felül egységesen 26-32 Celsius-fok közti értékeket mértünk csak, miközben a processzor 42 fokon állt, ahogy a ventilátor is, szó szerint, ugyanis tényleg nem volt kedve bekapcsolni nulla terhelés mellett. Ha a CPU ritkán 44 °C-ra ugrott, akkor azért a hűtés is halkan beindult, ekkor 37 °C körüli levegő távozott a szellőzőrácsokból.

Hajtás közben 47-ről hirtelen 63 Celsius-fokra ugrott a processzor hőmérséklete, ahonnan tovább nőtt 68, majd 72 fokra. A légkavaró eközben egy perc teljes terhelés után 32-ről 34 dB-re ugrott zajkeltését tekintve. Két perc után 76 fokos CPU és 37 dB-es hang volt jellemző, majd újabb fél perc elteltével már 80 fokon üzemelt a központi mag. A maximum végül 82 °C volt 41 dB-es hanggal, és 48 °C-os kifelé szálló levegővel. A terheléses teszt után pillanatok alatt visszaesett a hőmérséklet 50 fok körülire, majd tovább esett.

Ennek ellenére ebből felül, a billentyűzet és a csuklótámasz körül, illetve alul semmit nem lehetett érezni, rettentő jól szigetelték és vezették el a felszabadult hőt, alig pár fokot emelkedett csak néhol a borítás hőmérséklete.

Akkumulátorból a laptop specifikációi szerint 6 cellás változatokban 5200 és 5800 mAh-s létezik, amelyek 56 és 63 Wh teljesítményt nyújthatnak. Nálunk az 5200-as járt, illetve egy kiegészítő akkut is kaptunk.

Ez a plusz akku másodlagosként szerelhető a notebookba, mégpedig az optikai meghajtó helyére, ahogy a HP multibayes megoldásai esetében már láthattuk régebben. Ez egy 2500 mAh-s, 27 Wh-s, 3 cellás áramforrás, ami kis tömegének köszönhetően bármikor magunkkal vihető.

Kiváncsiak voltunk, hogy mennyi pluszt jelent a kiegészítő akku teljesítménye, és persze a fő áramforrás eredményeit is tűkön ülve vártuk. Várhattuk is, mert a minimális terheléses mérés jó ideig eltartott, több, mint nyolc órán keresztül. Bár érdekesen oszlott el a két akku között az időtartam, hiszen a másodlagos feleakkora kapacitású, ám mégis közel ugyanannyi ideig ment még vele a notebook. Igaz, hogy mindkét akku egyszerre benn volt a notebookban, így "besegíthetett" kicsit még a hatcellás is. A videolejátszásnál már látványosabb a különbség köztük, ahogy a legnagyobb terheléses mérésnél is, amit amúgy nem túl sokáig bírt. Épphogy egy órán keresztül bírta a kiképzést, amit a pótakku még feleennyivel tudott megtámogatni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények