A Lifebookok szürke eminenciása

Fujitsu Lifebook S760

A Fujitsu nevet meghallva talán még manapság is a híres-hírhedt Amilo sorozat jut a többség eszébe. Megvolt persze azoknak is az előnye, hiszen elfogadható teljesítményű gépek voltak elég jó áron, ám a minőséggel és a megbízhatósággal nem mindenki volt kibékülve. Aztán idén tavasszal érdekes és meglepő kijelentést tett a cég: kivonul az olcsó notebookok piacáról, és kizárólag felsőkategóriás számítógépek gyártásával és forgalmazásával kíván foglalkozni, amelyek a hordozható kategóriában egységesen a Lifebook termékcsalád tagjaként jelennek meg. Tehát komolyabb, megbízhatóbb gépeket szeretnének forgalmazni ezután.

Ezúttal az év elején bejelentett Lifebook S760 modell járt a tesztlaborunkban, így közelről is megvizsgálhattuk, mit tud az új Fujitsu. A tesztelt Lifebookhoz a tápegységen és egy védőtokon kívül kaptunk egy második akkumulátort is, ami egyébként opcionálisan szerezhető be.

Kívülről elég egyszerű notebooknak tűnt az S760 első ránézésre, sőt még a másodikra is. Sima matt felületű, a gyártó nevén és logóján kívül semmi díszítés nem kapott helyet rajta, hacsak a csuklótámasz kívül véget érő, csíkot formázó szürkéje nem tekinthető annak. Nagyon komoly, szinte már rideg megjelenésű, amire a szögletes vonalak-sarkok csak rátesznek egy lapáttal. Ennek ellenére van benne mégis valami, ami megtetszik az embernek, talán éppen a komorsága és az egyszerűsége.

A kinti látvány a belsőn is tükrőződik, mármint szerencsére nem szó szerint, mert matt, kopogós műanyag borít itt is mindent. A fekete a csuklótámasz szürkéjén keresztül megy át a billentyűzet fehérjébe, így oldva az elsőre elég erős kontrasztot. Egy 13,3"-es képátlójú kijelzővel látták el, ami fölött webkamera lapul. A fedél amilyen vékony, annyira hajlékony is, nagyszerűen lehet tekergetni, körülbelül, mint annak idején a Toshiba R500-ét lehetett.

A képernyő több mint 180°-ban hajtható hátra, így nem lesz gond a megfelelő dőlésszögbe állításával.

Szemből nézve középen a fedélnyitó gombon akadhat meg először a szemünk. Tőle jobbra kapott helyet a memóriakártya-olvasó, amit a hang ki- és bemenet jack aljzatai követnek. Jó helyet kapott mindegyik, hiszen ezek elég gyakran használt dolgok, és így tényleg kéznél vannak. A hátsó részleg kevésbé izgalmas, mivel nagy hányadát az akku foglalja be, csupán a D-Sub aljzatnak és a notebookzár lyukának jutott hely.

A bal oldalon lapul a tápcsatlakozó, mellette a méretes szellőzőráccsal, amit a HDMI aljzat követ, majd az Ethernet és egy USB aljzat zárják a csatlakozók sorát. Itt kapott helyet továbbá a vezeték nélküli hálózati eszközök lezáróretesze is. A jobb oldal nagy részét az ODD foglalja el, de sikerült még fölé szorítani az ExpressCard foglalatot is. Mellette egy vakdugó található (valószínűleg az opcionális modemé), illetve két, egymás felett elhelyezkedő USB port.

Az optikai meghajtó egy mozdulattal eltávolítható. Ennek persze nem a súlycsökkentés az elsődleges feladata, hanem az üzemidő meghosszabbítása, ugyanis a Multibay rendszerhez hasonlóan a helyére akkumulátor csúsztatható.

A laptophoz egy puha tartótasakot is adnak, ami az egyébként nem túl sérülékeny külső borítás további védelmére szolgál például szállítás közben. A cég kínálatából többféle táska választható még a gép mellé.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés