A4 Tech egerek és billentyűzetek

Tesztelés, értékelés

Az A4 Tech egerek vezérlőszoftvere korábbi X7-es tesztünk óta nem változott. A bal oldali fő gomb továbbra is fix, a többi viszont testre szabható, sőt több leütéses makrókat is megadhatunk rájuk. A GLasernél a szokásos Net/Lucky Jump mellett Office-Buttont is paraméterezhettünk. Ez a görgő feletti gombra előugró kétszer nyolcas lista, amiből választva a görgő előtti két kis gomb funkcióját szabhatjuk meg. Nálunk ez nem teljesen működött; a bal oldali kis gomb mindig duplát klikkelt, a jobb oldali viszont többnyire végrehajtotta a beállított parancsot. Azért csak többnyire, mert meglehetősen határozottan kellett nyomni, hogy reagáljon.

A GLaser próbájakor éppen a kezünk ügyében volt egy Logitech MX518, ami nagyon hasonlít hozzá, pontosabban mindkét egér az MX500-re hajaz. Az A4 Tech és a Logitech között érezhető volt a jelentős árkülönbség. Az előbbi ridegebb anyagokból készült. A felső, szürke rész kissé csillogó, izzasztó volt, az alsó pedig barátságtalanul kemény. Persze kevesebb mint 3000 forintért sehol sem kapunk többet. A forma nagyszerű, kényelmes, mindkét hüvelykujjgomb jól elérhető. A görgő az előtte lévő két kis gomb miatt a szokásosnál valamivel hátrább került, ez elsőre picit szokatlan volt. A GLasert matt-fekete üveg egérpadon, csillogó fémtálcán és átlátszó üveglapon is kipróbáltuk, minden felületen jól működött. Persze kis érzékenységnél, nagy rántásokkal zavarba lehetett hozni, de melyik lézeres egeret nem?

Az X7 és R7 ugyan egyforma, de az előbbi valamivel nagyobb, ezért nekünk kényelmesebb volt. Az R7 a két elemmel sem tűnt túl nehéznek, fárasztónak. Valószínűleg azért, mert az AAA-s ceruzák a fenekébe, csuklónkhoz közelre kerültek. A duplaklikket nagyon jól ki lehetett használni például szövegszerkesztésnél teljes bekezdések kijelölésére. A fényesről mattra cserélt felső lemezen sokkal kevésbé izzadt a tenyerünk. Sajnos az adó-vevő másfél méteres korlátját komolyan kellett venni. Mivel zavart az asztali dokkolóba helyezett rádiós egység állandóan villogó lámpája, bal oldalra, a földön álló számítógépház elejébe szúrtuk. Itt már néha érzékelési gondok voltak, többnyire nem is az egérrel, hanem a billentyűzettel. Az egérnek az volt az egyetlen baja, hogy gyorsan takarékos módra állt, melyből csak pici, de érezhető késéssel tért vissza.

Hirdetés

Az R7-es billentyűzetet elsőre zavaróan laposnak találtuk, elkelt volna egy pici emelés neki. Idővel megszoktuk ezt a helyzetet és a rövid úton járó, notebookszerű billentyűkkel is megbarátkoztunk. Akinek bejön ez a stílus, biztosan kedvelni fogja a vékony A4 Techet.

Az X7 egyetlen gyenge pontjának, a csillogó és izzasztó felső buroknak a kiküszöbölésével nagyszerű egérré vált. Szimmetrikus formája kényelmes volt, sok tappancsának köszönhetően jól siklott szövet (X-Ray Aquapad 3) és műanyag (fUnc sUrface 1030) egérpadon is. Nekünk játékban a 400–600 dpi-s felbontás jött be, de pixelpontos képszerkesztésnél felkapcsoltunk 1000 dpi-re is. Az egér egyetlen kifogásolható pontja a hüvelykujj alatti, kissé zavaró gumibetét volt.

Az X7-es szett gyengébbik tagja a billentyűzet. A gombok hosszú úton jártak, és olyan érzésünk volt, hogy a nyomás elején aljuk a szomszédosakon súrlódik.

Értékelés

Az A4 Tech GLaser X6-80D 2900 forintba kerül. Ennyi pénzért egy minden felületen működő, 1000 dpi felbontású lézeres egeret kapunk, amely ráadásul a Logitech MX500 nagyon kényelmes formáját utánozza. Keményebb, ridegebb anyagból készült, de sokkal olcsóbb. A lézeres optika hirtelen rántásokkal zavarba hozható, de irodai vagy akár grafikai munkára bőven elegendő, ráadásul pontos is.

Az R7 Power Saver Desktop vezeték nélküli billentyűzet és egér párosa 7900 forintba kerül. A tandem erősebbik tagja az egér volt, de a billentyűzettel is jó barátságba kerültünk. Az energiatakarékosság ugyan némileg az eszköz használhatóságának rovására ment, de a vevőegység okos elhelyezésével ez orvosolható. Akit nem zavar a drót, jobban jár a vékony billentyűzet vezetékes változatával (KL-7MU), melynek egy USB csatlakozója és audioaljzatai is vannak, ráadásul csak 2800 forintba kerül. Nekünk a vezeték nélküli készlet is tetszett.

Mai tesztünk legjobb hardvere a fekete, matt tetejű X-710F egér volt. Szegény öreg szolgálati MS IntelliMouse Explorer 4.0 aggódva nézte az asztal sarkáról, hogy nem kerül-e végleg nyugdíjazásra. Az X-710F-nek nagyszerű a fogása, jól siklik, jól érzékel, vékony a vezetéke, és még csak nem is drága. A felejthető játékos billentyűzettel együtt 5900 forintba kerül. Nagy kár, hogy a matt verzió külön nem kapható, de még így, a billentyűzettel is ajánlott minősítést érdemel.

 

A4 Tech R7 Power Saver Desktop A4 Tech X7 Game Master Desktop

rudi

Az A4 Tech termékeket a Kelly-Tech Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés