14 hüvelykes Dell Latitude vállalati munkagépek

Belső

Belül szintén csak minimálisan változott az E6440 elődjéhez képest. Eltűnt a matt képernyő szerintünk nem túl elegáns, világos kerete, úgy gondoljuk az új, fekete jobban illik oda, bár alul kicsit vaskos. Egy munkagépnél megbocsátható az ingerszegény, de praktikus belső, így a billentyűzet korábban szürke, most viszont már fekete kerete miatt sem bánkódunk. A dedikált hangerőszabályzó gombok oldalról felülre helyezésének pedig egyenesen örülünk, velük átellenes oldalon a bekapcsológomb és a fő visszajelző LED-ek képeznek szimmetriát.

A klasszikus Latitude billentyűzet alatt található, átlagos méretű touchpadnek továbbra is hagyományos, két különálló, mechanikus gombja van, és szerencsére a pöcökegér három gombját sem bántották. Ráadásul megtartották a belső rész selymes felületkezelését is, ezt sokkal kellemesebb tapogatni, mint a legújabb ThinkPadek kopogós, rideg, szénszál erősítésű műanyagját.


Dell Latitude E6440

Elődjéhez képest többet változott belül a Latitude E7440. Míg annak egyedi, szigetes billentyűzete volt, addig az utód az E6440-ével megegyező hagyományos klaviatúrát és touchpadet kapott. Az Ultrabooknak már korábban is fekete kijelzőkerete volt, ezen nem változtattak, viszont alatta a Latitude feliratot Dellre cserélték, még egy kicsivel lejjebb pedig az E6440-hoz hasonlóan rendezték el a hangerőszabályzókat és a bekapcsológombot, illetve az állapotjelző LED-eket. Érdekesség, hogy a pöcökegér itt kék keretet kapott. A vékony Latitude belső felületét is selymes bevonattal látták el.


Dell Latitude E7440

Mint korábban említettük, a Latitude E6440 aljáról nem hiányzik a dokkolócsatlakozó, amit a töltő csatlakozójához hasonlóan évek óta nem bolygattak, így az előző generációk tartozékai is használhatóak a géppel. Természetesen az akku egy mozdulattal kivehető, ugyanez érvényes az optikai meghajtóra is. Két csavar kioldásával hozzájuthatunk a 2,5 hüvelykes merevlemezhez, és némi csavarozás után lejön az egész hátlap, szabaddá téve a teljes belsőt. Nagy kár, hogy nincs teljes méretű mSATA bővítőhely (a Wi-Fié és a 3G modulé is feles), így a merevlemez mellé csak az optikai meghajtó helyére tehetünk SSD-t.



Dell Latitude E6440

Ritkán látni olyan Ultrabookot, ami a Dell Latitude E7440-hez hasonló egyszerűséggel szétszedhető. A 45 wattórás akkut csak egy retesz tartja, két csavart kitekerve pedig lejön a teljes fém fenéklemez, így minden lényeges komponenshez hozzáférhetünk. Fontos megjegyezni, hogy a gyárilag mSATA SSD-vel érkező modelleknél nincs beépítve a 2,5 hüvelykes SATA merevlemez csatlakozósora és tartókerete sem. Ezeket utólag kell megvásárolni, ha HDD-vel akarunk bővíteni, vagyis az SSD-HDD kettős felállást tervezők gyárilag inkább a HDD-s modelleket vegyék. Ha pedig 3G modemet is szeretnénk, akkor el kell búcsúzni az mSATA helytől. Apró, de lényeges részlet, hogy a Dellnél sok konkurenssel ellentétben ügyelnek a Wi-Fi és 3G antennák elvezetésére, gondosan elkerülik velük az olyan magas frekvenciájú alkatrészeket, mint a CPU és a memória, melyek negatív, zavaró hatással lehetnek vételi teljesítményükre.


Dell Latitude E7440

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Dell

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés