Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    Egy kis érdekesség amit a Sofitelnek készítettem.

    A6300, a gimballos felvételek Canon 10-18 IS STM-el ISO6400on, vagy Sony E 16-50-el készültek ISO5000-ren. A DOF-os felvételek Sony E 50mm F1.8-on, többnyire kézből, ISO1600-on.

    Vicc hogy a Sony 50-es csak rendezvényen kerül elő a táskából mikor "kreatívkodok" sosem használom, munkára viszont többnyire az van fent...

    Minden obit nyitva használtam, a kamera SLOG2-ben volt, fix 3200K-ra állított WB-vel, utólag Davinci Resolveban gradeltem. Most először használtam fix értékeket (obi legtágabb rekesze + 1/50 + hozzá passzoló de fixre állított ISO) Azt mondom amennyi előnye van, annyi hátránya is, szerintem legközelebb autoexpozom..

    Végig 4K-ban lett felvéve, de a Davinciból csak 1080p export ment ki, és azt vágtam meg, így amit most itt a youtubeon láttok és "4k" az valójában upscale a 1080-ból. Azért csináltam mert a youtubenak kell hogy normálisan nézzen ki viszont a megrendelőnek elég volt a 1080-as anyag.

    Hogy miért linkeltem? A szokásos mit lehet kihozni az SLOG2ből, illetve milyen brutál a high iso az a6300-on., Plusz az elmúlt napok "szaggatós svenkelésére" egy válasz, vagyis ha van valami amit követ a szemed a felvételen akkor nem veszed észre hogy darabosan mozognak az élek, mert nem arra figyelsz.

Új hozzászólás Aktív témák