Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tuninger #17474 üzenetére

    Egyszer-egyszer bejutok nagy produkciók utómunkálataira (nem melózni, csak bámészkodni, de nem mesélhetek többet, mert nem akarok senkit bajba keverni, ott idegen nem tartózkodhat) és félelmetes amit vissza tudnak rántani egy jobb kamera képéből. Persze a Youtube is tele ilyen előtte-utána Alexa vagy RED anyagokkal, szóval nincs itt semmi olyan történés, amit halandó ne látna, csak hát ugye ez az egész ott a boszorkánykonyhában személyesen tök más hangulat. :)

    Btw a másik vesszőparipám, hogy az árnyékoktól sem kell félni. Ez nekem kifejezetten tetszik:

    Lost in Tuscany - Shot on BMPCC4K and Canon FD's

    Csípem ahogy az árnyékokkal bánik (na meg a színekkel). Nekem még aránylag új terület a color grade, én sokáig csak kamerát kezeltem és ez másra volt bízva, most is csak önszorgalomból tanulgatom (bár több időm lenne rá). Egy fotót RAW-ből kigyurmázni nekem gyerekjáték, pillanatok alatt körbemegyek a görbéken és a HSL eszközön, de ugye egy 8-bit 4:2:2 anyag nem ad ekkora flexibilitást, mindennel sokkal óvatosabban kell bánni és sokkal jobban oda kell figyelni már in-camera az anyagra.

    Ettől függetlenül határozott véleménnyel vagyok arról, hogy mit tartok jó color grade-nek és hova akarok eljutni én is.

Új hozzászólás Aktív témák