Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #25922 üzenetére

    "Nem igazán értem, mire mondtad ezt a belekavarodást."

    Onnan indultunk, hogy Craig szerint alacsony episztemológiai küszöb elegendő. Szerinted magasnak kell lennie. Ebből áttértünk arra, hogy szerintem vannak nyitottabb és elzárkózóbb (lelki) alkatú emberek (a hit viszonylatában). Ebből továbbléptünk a szabad akarat/predesztinált viszonyok kérdéskörébe. Te elvárnád, hogy minden körülmények között egyforma hozzáférése legyen az embereknek pl. a hithez --> igazsághoz --> üdvösséghez. Szerintem meg nem ez jár, hanem a lehetőség a szabad akarat mentén, hogy eltérő körülmények közt is jó döntéseket hozhass.
    Végül most a Biblia mint igazság kérdéskörénél járunk, ami körkörösen visszajuttat a nyitottabb/elzárkózóbb alkathoz (episztemológiai (igény)szintek közti különbözőségek), ami a szabad akarat kérdésébe torkollik, ami... egy "zárt spirál" problematikáját generálja az elvárásod ("egalitarizmus") és a Biblia (mint az igazságról szóló kinyilatkoztatás és vonzatai (pl. üdvösség/kárhozat) - feltéve, hogy igaz, ami kérdés tárgya össztársadalmi vonatkozásban) közti feszültség alapján.

    "ha valaki mentális beteg"
    Az nem normális, hanem patologikus eset, ezért ne ezzel "problémázz" ( ~ nem a szabály, hanem a kivétel).

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák