Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26148 üzenetére

    Ha beismered, hogy a szív sem csalhatatlan, akkor továbbra is áll amit korábban írtam: #26074

    Ha elszívsz pár szál füves cigit, talán még meg is jelenik neked az Úr. ;)

    Redmi Note 9 Pro

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Attila2011 #26149 üzenetére

    "imádkozik érte egymástól függetlenül 5 barátja"

    Nagyon jó példa. :R Az imát én sose tudtam hova tenni. Akik imádkoznak, azok nem bíznak Isten tervében? Úgy érzik noszogatni kell a "cégvezetőt", hogy meglegyen a várt "béremelés"? A kedvencem az, amikor a football mérkőzés előtt kezdenek el imádkozni. És ha nyernek, megköszönik Istennek. A csoda szó is elhangzik olykor. Mintha Isten valami football kedvelő dzsinn lenne. Megjegyzem, ha az imádkozásnak lenne szatisztikailag kimutatható hatása a sporteredményekre, akkor az ima egy sportszerűtlen magatartás lenne, és simán meg lehetne vele bundázni a meccseket.:DDD

    kedvező sporteredmény = isteni gondviselés
    váratlan, kedvező sporteredmény = isteni csoda

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26149 üzenetére

    Sőt ez engem a legkisebb mértékben se érdekel. Mindig meglep és szerintem gyenge hitről tanúskodik, amikor egyesek folyamatosan ezeket a csodákat hajkurásszák.
    A hitetlenek miatt nevezik ezeket csodáknak,holott ez lenne a normális keresztény élet. Istennek ez normális,ha újjászületünk és megújítjuk az elménket az Igére,idővel megértjük,hogy ez csak a hitetleneknek csoda.

    "A hitben erős embereknek nincs szüksége csodákra. Jézus is gyakran azért tett csodákat, hogy a hitben gyengék higgyenek."

    Nem kizárólag azért tett csodákat.Ami,ismétlem,a hitetleneknek csoda.
    Sokkal fontosabb szerintem a többi ok.

    Azért tett csodákat,mert azt látta az Atyától,tudta,hogy az Isten akarata az,hogy minden beteget meggyógyítson,akik az ördög igájában voltak.
    Aztán azért,mert tudta,hogy ha nem cselekszik jót akkor bűnt követ el.
    Ezért mindenkivel jót tett,szertejárt és minden betegséget meggyógyított.
    Tehát aki beteg, vagy bármiféle függősségben szenved- ,( és még lehetne sorolni)-
    az miért/ mitől/ kitől van?
    1.Az Ige szerint azért,mert az ördög igája alatt van.-( Az orvosok mással magyarázzák. )
    2.Vagy azért,mert egyetértett az ördöggel.
    Ezt nem úgy kell elképzelni,hogy hozzá imádkozik( persze ilyen is van) hanem az életében tanult hamis nézőpontokkal egyetért.
    Pl. Azt mondta a többség,hogy a tudomány ezt és ezt bizonyította,vagy ezt és ezt éppen nem.
    Vagy: Az ember 50 éves kor felett szedjen ilyen olyan vitaminkiegészítőket,mert ebben a korban már szüksége van rá.
    Vagy: 40 év feletti asszonyoknak nem ajánlott gyermeket szülni,mert komplikációk léphetnek fel.
    De:
    Mit mondott nekünk Jézus,mit tegyünk?
    Az Ő nevében hirdessük az örömhírt,démonokat űzzünk,gyógyítsuk meg a betegeket, halottakat támasszunk fel..... Ugye nekünk,keresztényeknek adta ezeket parancsba.
    Ha téged ezek egyáltalán nem érdekelnek,akkor vagy nem hiszed ezeket,vagy nem tudsz ezekről,mert még nem olvastad. Most már tudod. 😉
    Apcs 10:38 A názáreti Jézust, mint kené fel őt az Isten Szent Lélekkel és hatalommal, ki széjjeljárt jót tévén és meggyógyítván mindeneket, kik az ördög hatalma alatt voltak; mert az Isten vala ő vele.

    Sose értettem, hogy magukat kereszténynek nevezők miért akarják foggal körömmel akadályozni, hogy a gyermekek Isten gyermekeivé váljanak a keresztség által.
    Nem a vízkeresztség által válunk Isten gyermekévé.
    És ez meg is magyarázza magát.
    Hanem a Szent Szellem
    ( Szentlélek keresztség által)
    Ehhez pedig az kell,hogy elfogadd Jézus Krisztust a te személyes megváltódnak,Uradnak,Istenednek,megmentődnek.

    Egyébként senki nem tiltotta el a gyerekeket Istentől,azt mondtam,hogy nem Igei.
    Higgy és keresztelkedj meg. Egy csecsemőnek nincs hite.
    Vajon Jézust az anyja
    ( Mária) és
    apja ( József),akik hittek mindketten Istenben és Istenfélők voltak,miért nem csecsemőkorban keresztelték meg?
    Miért felnőtt fejjel keresztelkedett meg? És miért csak akkor kapta meg a Szent Szellemet
    ( Szent Lelket)?

    Egyébként,ha Péter alapította ezt az egyházat"
    Honnan szeded ezt a hülyeséget? Ilyet senki se írt.
    Rosszul fogalmaztam,Péteren építette fel Jézus az egyházat. Remélem el tudod nézni nekem.

    Sikerült már születésétől fogva vakot meggyógyítanod?
    1. Nem de oda mertem menni a vakhoz és megkérdeztem,hogy imádkozhatok - e érte.
    Mert ezt mondta az Isten,és én elhiszem és megcselekszem.
    Mi baj lehet belőle,ha másért imádkozunk?
    2 Úgy cselekedj,ahogy szeretnéd,hogy mások cselekedjenek veled. Ha én beteg lennék vagy vak,én kifejezetten szeretném, és örülnék neki,ha odalépne hozzám valaki és imádkozna értem. Mi baj lehet ebből? Maximum meggyógyulok. Ugye?
    Te tettél már hasonlót?

    "Ittál már halálos mérget, s minden baj nélkül túlélted? "
    Ha jobban belegondolunk,minden nap iszok kávét,méghozzá cukorral. Ez mindkettő méreg a szervezetnek. Tehát a válaszom ,igen. Sőt sok ember iszik és eszik annyi mérget,hogy csoda,hogy még életben van. Tehát igen,még a hitetlenek szervezete is úgy lett megalkotva Istentől ,hogy ha hozzájut a megfelelő fizikális feltételelhez,akkor öngyógyító.

    "Azt tudom, hogy sokan hablatyolnak és gúnyolják azt nyelveken szólásnak, de hasonlót tudtál már, mint Péter apostol pünkösdkor, hogy mindenki saját nyelvén ért téged?

    Szólok nyelveken,igen. Csak az Isten érti és azok akik megkapják/megkapták a nyelveken szólás magyarázatát.
    És te mint katolikus,te beszélsz nyelveken?

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26151 üzenetére

    Akkor figyelj,te aki nem hiszel Istenben. Hogyan magyarázzam el,hogy megértsd,mert ha az Istenben nem hiszel,abban sem hiszel,hogy van sátán,ugye?
    Nehéz megmagyarázni valami olyat ( Ige ) valaki olyannak aki nem hisz és nem olvassa az Igét.
    Ha a szív csalfa,ugye,ezt mondja az Ige.
    Akkor szerinted hozzám a sátán szólt? Ha igen,akkor valami nagyon mem kerek,mert a sátán biztosan nem fog senkit sem biztatni arra,hogy olvassa az Igét.
    Ellenkezőleg,azon lesz,hogy ne olvassa az ber az Igét. Tehát mit gondolsz,honnan jött a hang?
    Nyugodtan mondjad,nem sértődök meg.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz BE4GLE #26152 üzenetére

    Nem teljesen úgy látom, ahogy te, s a példám se igazán erre akart rávilágítani, hanem inkább a csodahajkurászás abszurditására.

    Amúgy az ima beszélgetés Istennel, van sok különböző típusa, pl. dicsőítő, engesztelő, bűnbánati, elmélkedő, stb... és végül kérő is. A kérőt szándékosan írtam a sor végére, mert sokan célt tévesztve Istent egy kívánságteljesítő automatának képzelik. Sőt mint egy korábbi hozzászólásomban kifejtettem, parancsolni akarnak Neki.

    Ha már a focis példa (hozzáteszem, hogy ki nem állhatom a focit)... Mi van, ha imádkoznak a zöldek és lilák is, de csak egyik csapat győzhet, mondjuk az újpestesek most. Akkor ők isteni csodát vízionálnak, a fradisták pedig Isten kezdik szidni? Ezért se tartom célravezetőnek az ilyesmit.

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26149 üzenetére

    Két ízben válaszolok,ha nem haragszol,túl hosszúra sikeredett az előző is.
    "Mondok egy példát. Ha xy ember beteg, legyen covidos, imádkozik érte egymástól függetlenül 5 barátja, sőt a beteg is magáért. A beteg meggyógyul 2 hét múlva.

    Ebben az esetben nem történt Isteni csoda,hanem a szervezet öngyógyító mechanizmusa meggyógyította a testet.

    Most melyik barátja verheti a mellét, hogy rajta keresztül csoda történt?
    Egyik sem,mert nem az ő érdemük.

    Mi van, ha akkor is meggyógyul, ha nem imádkozik érte senki, mert egyszerűen rajta ilyen volt a betegség lefolyása?
    A szervezet öngyógyító,az immunrendszer legyűrte a betegséget.

    Mi van, ha egyik barátja hindu és Krisnához imádkozik érte?
    Semmi,nem fog meggyógyulni.
    Egyedül Jézus Krisztus szenvedte el helyettünk a fájdalmakat és bűnöket,átkokat helyettünk és a békességünk büntetése Ő rajta volt.
    Ézs 53:4 - 53:5

    "4 Pedig betegségeinket Ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!
    5 És Ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg."
    Dicsőség a mennyei Atyának és Urunknak ,Jézus Krisztusnak!

    "krisna nevében nincs erő ,maximum megkötöz démoni erővel mert hamis isten,éppúgy mint buddha. Ezek nevében nincs gyógyulás."

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26153 üzenetére

    "A hitetlenek miatt nevezik ezeket csodáknak,holott ez lenne a normális keresztény élet."
    Már ne haragudj, de ez nagy hülyeség. Azért nevezik csodának, mert csoda, amikor Isten természetfeletti módon beavatkozik a természet rendjébe. Ilyen a Bibliában is ritka, pedig az tényleg a csodák tárházának gazdag gyűjteménye.

    "Aztán azért,mert tudta,hogy ha nem cselekszik jót akkor bűnt követ el."
    Hát nem. Jézus maga mondja el, hogy miért tesz csodákat, amikor Lázárt feltámasztotta, "Isten dicsőségére, hogy megdicsőüljön általa az Isten Fia."

    "Ti is tudjátok, hogy mi történt Galileától kezdve egész Júdeában, a János által hirdetett keresztség után; hogy miképpen kente föl Isten Szentlélekkel és erővel a Názáretből való Jézust, aki körüljárt, jót tett, és meggyógyította mindazokat, akiket az ördög a hatalmába kerített, mert Isten vele volt."
    Tehát Jézus körül nem múltak el varázslatos módon a betegségek, itt azokról beszél, akiket az ördög hatalmába kerített, tehát elsősorban az emberek lelkét gyógyította tanítása által. Vagy néhány esetben exorcizmus által.

    "1.Az Ige szerint azért,mert az ördög igája alatt van.-( Az orvosok mással magyarázzák. )
    2.Vagy azért,mert egyetértett az ördöggel."
    Hát marhára nem. Az emberek azért betegszenek meg, mert halandó világban élünk, aminek részei a vírusok, baktériumok, gombák, toxinok, melyek különböző megbetegedéseket okoznak. Se nem Isten, se nem a sátán műve, újfent Jézust próbálod cáfolni:
    "Amikor továbbment, látott egy vakon született embert. Tanítványai megkérdezték őt: »Mester, ki vétkezett, ő vagy a szülei, hogy vakon született?« Jézus azt felelte: »Sem ő nem vétkezett, sem a szülei, hanem Isten tetteinek kell megnyilvánulniuk benne."

    Tehát az emberek nem azért lesznek betegek, mert éppen a sátánnal paktálnak le, mint véled helytelenül.

    "Nem a vízkeresztség által válunk Isten gyermekévé."
    Nincs olyan, hogy "vízkeresztség", legfeljebb nálatok, a különböző szektákban. Helyette olyan van, hogy egy "keresztség", amit vallunk mi mind keresztények közösen a Hitvallásban, s ami vízzel és Szentlélekkel történik. Keresztelő Szent János keresztsége még csak vízzel történt és egy jelképes bűnbánati tett volt, az Újszövetségben az apostolok már vízzel és Szentlélekkel kereszteltek, Pál apostol a keresztséget nevezi "Szentlélekben való újjászületés és megújulás fürdőjének" is.

    "Ehhez pedig az kell,hogy elfogadd Jézus Krisztust a te személyes megváltódnak,Uradnak,Istenednek,megmentődnek."
    Idézd a Bibliából, hogy ez a keresztség feltétele. Ha nem tudsz ilyet idézni, akkor miért támasztasz ilyen feltételt? Olyanok vagytok, mint a farizeusok.

    "Miért felnőtt fejjel keresztelkedett meg?"
    Ez már kezd valami rossz paródia lenni...
    Azért okoska, mert keresztség szentségét Jézus rendelte el kb 33 éves korában. Így elég nehéz lett volna megkeresztelni újszülött korban. Ellenben 8 naposan körül metélték, ami a keresztség ószövetségi előképe. Tehát ezzel az érvvel eléggé mellé lőttél, magad sikerült cáfolni és az Egyházat igazolni.

    "1. Nem"
    Na ez legalább egy őszinte válasz volt, köszönöm, tehát nem sikerült csodás módon gyógyítanod, hiába imádkoztál felette/érte.

    "Szólok nyelveken,igen. Csak az Isten érti és azok akik megkapják/megkapták a nyelveken szólás magyarázatát.
    És te mint katolikus,te beszélsz nyelveken?"
    Igen, beszélek angolul és németül is.

    "Mindnyájan álmélkodtak és csodálkoztak: »Íme, ezek, akik beszélnek, ugye mindnyájan galileaiak? Hogyan halljuk hát mégis mindannyian a saját nyelvünket, amelyben születtünk? Mi, pártusok, médek, elamiták, Mezopotámiának, Júdeának, Kappadóciának, Pontusznak, Ázsiának, Frígiának, Pamfíliának, Egyiptomnak és a Cirene körüli Líbia részeinek lakói, a Rómából való jövevények, zsidók, prozeliták, krétaiak és arabok: halljuk, hogy a mi nyelvünkön hirdetik Isten nagy tetteit.« "
    A Szentírásban a nyelveken szólás egy csoda, amit te csinálsz, az egy hablaty. Remélem, hogy érzed a különbséget a kettő között. De ha úgy érzed, tényleg képes vagy nyelveken szólni, akkor jelezd és gyorsan leteszteljük pár külföldivel.
    Az a hablaty, amiről te beszélsz, az egy helytelen korintusi gyakorlat volt, ami ellen Pál is finoman felszólalt. Van egy jó írás, ami jellemzi nem csak a beteg korintusi gyülekezetet, de mindazokat, akik ezt a hablatyot űzik:
    "Ezek után természetes, hogy a gyülekezeti életükben építő, lelki eredményt nem figyelhetünk meg. Azonban határozottan látható a szenzációhajhászás, a dicsekvés és kérkedés, ami sokakat elcsábított."
    Forrás:
    Nyelveken szólás (igemorzsa.hu)

    Érdemes elolvasni az egész cikket, akár hitetlen fórumozóknak is, s talán majd jobban értik ezt az egészet.

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26154 üzenetére

    Egy muszlim talán azt mondaná, hogy a Sátán csalt tévútra. Ha engem, az ateistát kérdezed, akkor egy egyszerűbb válaszom van. Azért hiszed ezt, mert ezt szeretnéd hinni. Ez nem zárja ki azt, hogy létezik egy teremtő. De se te, se egy muszlim nem rendelkeztek olyan csalhatatlan érzékkel, ami bármelyikőtöket közelebb juttatja az igazsághoz. És a békesség kedvéért jobb, ha ezt mindenki belátja. Ettől még lehet hinni Istenben. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Attila2011 #26155 üzenetére

    "Akkor ők isteni csodát vízionálnak, a fradisták pedig Isten kezdik szidni?"

    Erről eszembe jutott egy régi College Humor videó
    :DDD

    Redmi Note 9 Pro

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26154 üzenetére

    És még annyi, hogy ha Afganisztánban nőttél volna föl, akkor a történeted egész másként alakult volna. Lehet, hogy ott is "megszólított" volna az isten, de egész biztos, hogy nem Jahvenak hívnád és Jézust se tekintenéd megváltódnak. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26157 üzenetére

    "Ilyen a Bibliában is ritka, pedig az tényleg a csodák tárházának gazdag gyűjteménye."

    Milyen érdekes,hogy egyedül Smith Wigglesworth-on keresztül sokkal több gyógyulás történt mint amit eddig a katolikus egyház által feljegyeztek.
    Sőt ezektől az emberektől sokkal többet meg lehet tanulni az Istennel kapcsolatban,mint az egyházon keresztül.
    És még ott van Kathryn Kuhlmann,John G.Lake, és még sokan mások napjainkban is. Az Isten rajtuk keresztül is bizonyította,hogy aki hisz az Isten akaratát cselekszi és csodák követik őket.
    Sokkal több csoda kötődik a nevükhöz,mint bármelyik egyházéhoz. Járj utána magad.

    "Na ez legalább egy őszinte válasz volt, köszönöm, tehát nem sikerült csodás módon gyógyítanod, hiába imádkoztál felette/érte."

    Nyugodj meg,nekem is bizonyította már Jézus, hogy velem marad örökké,és gyógyított meg embereket engem használva,nem 2 hetes időintervallumban,hanem 2 mondat ima után,abban a pillanatban amikor imádkoztam. Dicsőség Istennek!
    Jézus tegnap,ma és mindörökké ugyanaz.
    Ma is épp úgy cselekszik mint akkor amikor a földön járt.

    "Igen, beszélek angolul és németül is."
    Ez nem az a nyelveken szólás,amit ajándékba kapsz az újjászületésedkor. Én is beszélek németül,de ez nem az,amiről az Ige beszél. Ott akkor megtörtént,hogy mindenki értette őket. Ezt az Isten akarta így. De az,hogy te megtanultál pár idegen nyelvet,az nem minősül nyelveken szólásnak,azáltal te szellemben nem fogsz épülni amiről az Ige beszél.

    Ezek után természetes, hogy a gyülekezeti életükben építő, lelki eredményt nem figyelhetünk meg. Azonban határozottan látható a szenzációhajhászás, a dicsekvés és kérkedés, ami sokakat elcsábított.

    "Azért okoska, mert keresztség szentségét Jézus rendelte el kb 33 éves korában."
    Ezt alá támasztanád Igével?
    János már régen bemerített Jézus előtt.
    Nem emlékszem,hogy Jézus ilyet mondott :
    Az emlékezetemre merítkezzetek be az én nevemre.🙂

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26150 üzenetére

    "Te hogy tudod ezt eldönteni?"
    Egész egyszerűen.
    Tanulmányozom Isten Igéjét és látom ,hogy kezdenek azok a dolgok megtörténni amit az Ige mond. Kijelentéseket kapok. Ne kérdezd,mi az és honnan tudom. Nem tudom megmagyarázni.

    Én eldöntöttem,hogy elhiszem mindazt,amit az Igében olvasok."
    Ez eléggé úgy hangzik, hogy "nekem ez tetszik, tehát szerintem igaz.

    Azért döntöttem így,mert szeretném megismerni Istent és Jézus Krisztust,aki letette értem az életét.
    Ez nem úgy működött nálam,hogy nekem ez tetszik,tehát szerintem igaz.
    Hanem ez fordítva van.
    Ahogy tanulmányozom Isten Igéjét és a szellememben tudom,hogy az Igaz,ezért szeretem és szeretném teljesen megérteni Isten gondolatait,gondolkozását,szeretném Őt megismerni.És hát minél többet tanulmányozzuk az Igét,annál jobban megismerjük Őt.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26157 üzenetére

    1.Az Ige szerint azért,mert az ördög igája alatt van.-( Az orvosok mással magyarázzák. )
    2.Vagy azért,mert egyetértett az ördöggel."
    "
    Ha a sátán eléri,hogy azt higgyék az emberek,hogy ő nem létezik,akkor nyert ügye van azokkal szemben.
    A sátán elhiteti az emberrel,hogy ez így normális,amiket mondasz:Tehát az emberek nem azért lesznek betegek, mert éppen a sátánnal paktálnak le, mint véled helytelenül.
    Azért lesznek betegek,mert Ádám és Éva amikor beleettek az almába,a Lucifernek lettek a szolgái szabad akaratukból. Azért,mert bűnt követtek el és egyben Lucifernek hittek.A bűn zsoldja a halál,itt jött be az amiről beszélsz,betegségek,halál.....Ezért mondja Jézus annál a vaknál,hogy:
    "Sem ő nem vétkezett, sem a szülei, hanem Isten tetteinek kell megnyilvánulniuk benne."
    Ugye,tehát Ádám bűne miatt van betegség,és halál a test felett. Jézus pedig azért mondja,hogy Isten tetteinek kell megnyilvánulniuk,azáltal,hogy Jézus meggyógyította őt.

    Ui.;
    Jak 4:6 - 4:7
    6 ...de nagyobb kegyelmet ad, ezért mondja: az Isten a kevélyeknek ellenáll, az alázatosaknak pedig kegyelmet ad.
    7 Vessétek tehát alá magatokat az Istennek, álljatok ellen az ördögnek és elfut tőletek.
    Aktívan és agresszívan álljatok ellen.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26161 üzenetére

    "Milyen érdekes,hogy egyedül Smith Wigglesworth-on keresztül sokkal több gyógyulás történt mint amit eddig a katolikus egyház által feljegyeztek."
    Persze, s gondolom minden eset bizonyítást nyert független orvosok által vizsgálva, igaz? :)
    Ahogy a te gyógyításaidat is orvosi szakvélemények igazolják. Például valakinek leamputálták egyik lábát, s te vagy nevezett személyek visszanövesztették, vagy vakon született és visszaadtátok szeme látását? Netalán halottakat is feltámasztottatok?

    "azáltal te szellemben nem fogsz épülni amiről az Ige beszél"
    Legalább vedd a fáradtságot és olvasd el, amit linkeltem. Az értelmetlen halandzsa által senki se fog épülni.

    "János már régen bemerített Jézus előtt."
    Látod, ennyire nem ismered a Bibliát. János pár hónappal született Jézus előtt. Tehát felteszem a kérdést akkor akár előbbi állításod fényében; a 6-12 hónapos Keresztelő Szent János hogy keresztelte volna meg az újszülött Jézust?

    "Nem emlékszem,hogy Jézus ilyet mondott : Az emlékezetemre merítkezzetek be az én nevemre."
    Én se, szóval nem tudom ezt honnan hallucináltad ide. Ilyet viszont mondott:
    "Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére"

    És ilyen is elhangzik:
    "Térjetek meg - felelte Péter -, és keresztelkedjék meg mindegyiktek Jézus Krisztus nevében bűnei bocsánatára. És megkapjátok a Szentlélek ajándékát."

    Szerk.:
    Lassan kezdem elveszteni a fonalat, hogy éppen mikor, s mit szeretnél bizonyítani, szóval én lehet kiszállok ebből, mert sok értelme nincs. #26163-ra inkább nem is reagálok, mert szerintem azt se értetted meg, hogy én mit írtam korábban, s kicsit úgy tűnik, mintha képtelen lennél kifejezni, hogy te mit akarsz mondani.

    [ Szerkesztve ]

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26160 üzenetére

    Ne legyél abban biztos . Egy Isten van és egy a közbenjáró,Isten és az ember között,az emberré lett Jézus Krisztus.
    Itt egy film,van benne érdekes ellen példa.
    [Világosság Atyja]
    Mindenkiért meghalt Jézus Krisztus. Értünk is,a Krisnásokért is,a muszlimokért is és az egész világért. A hitetlenekért is,csak ők nem hiszik ezt.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26164 üzenetére

    "Persze, s gondolom minden eset bizonyítást nyert független orvosok által vizsgálva, igaz? :)
    Ahogy a te gyógyításaidat is orvosi szakvélemények igazolják. "
    Igen,orvosok igazolták és feljegyezték.
    John G. Lake esetében pl. a kórházakat bezárták,mert minden beteget meggyógyított az Isten,rajtuk keresztül.

    "János már régen bemerített Jézus előtt."
    Látod, ennyire nem ismered a Bibliát. János pár hónappal született Jézus előtt. Tehát felteszem a kérdést akkor akár előbbi állításod fényében; a 6-12 hónapos Keresztelő Szent János hogy keresztelte volna meg az újszülött Jézust?"

    Egyáltalán nem erről beszéltem. Te azt mondtad Jézus adta a kereszteléskedés szentségét.
    De ez nem igaz,Isten adta és János már régen bemerített,mikorra Jézus a te állításod szerint a keresztelkedés szentségét adta.

    "Lassan kezdem elveszteni a fonalat, hogy éppen mikor, s mit szeretnél bizonyítani, szóval én lehet kiszállok ebből, mert sok értelme nincs."
    Ha újjászületett keresztény vagy,kérdd az Atyától és segít megértetni a benned lakozó szelleme által.
    Jó éjszakát.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26166 üzenetére

    "Ha újjászületett keresztény vagy,kérdd az Atyától és segít megértetni a benned lakozó szelleme által."
    Kértem, azt mondta, hogy ne hallgassak rád, mert vallási imposztor vagy.
    Ámen

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26167 üzenetére

    Senki nem mondta,hogy rám hallgass. A Szentszellem mutatja meg az Igazságot,és az tesz szabaddá.
    Te túlságosan vallásos vagy.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26165 üzenetére

    Jó, de a megszólítás nem így megy: "Szia! Jahve vagyok! Ez pedig itt Jézus! Nagyon jó gyerek! Van egy érdekes történetem a számodra..." A hitre van egy hajlamod. Ennyi. De nem azért lettél keresztény, mert az egyetlen igaz isten megszólított. Ha ezen múlna, kukába lehetne dobni az összes Bibliát, és be lehetne zárni az összes templomot. Majd az Úr rádcsörög a szívedbe épített titkos vonalon. A vallás egy kultúrális dolog. Azért vagy keresztény, mert itt élsz. Az afgán pedig azér muszlim, mert ott él. Akkor lenne bármi alapja annak, amit mondasz, ha a muszlimok csak úgy spontán elkezdenének Jézusban hinni, mert megszólította őket az Úr.

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz BE4GLE #26169 üzenetére

    "Akkor lenne bármi alapja annak, amit mondasz, ha a muszlimok csak úgy spontán elkezdenének Jézusban hinni, mert megszólította őket az Úr."
    Erről ez jutott eszembe:
    https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Zeitouni_Sz%C5%B1z_M%C3%A1ria-jelen%C3%A9s
    Valamiért telefonról nem alakítja automatikusan át linkké...

    Szóval a lényeg, hogy volt több hasonló Mária jelenés is muszlim teruleten és sok muzulmán tért meg. Most attól függetlenül, hogy mennyire magyarázható tudományosan a jelenés vagy sem. Ráadásul ezek nem 1000+ éves történetek, hanem 20-21. századiak. Sőt sokszor nem is keresztények figyeltek fel rá, nem is sok él ott, hanem muszlimok vették észre, hogy megjelent a Szűzanya. (Természetesen ők is ismerik, náluk is nagy tiszteletnek örvend.)

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #26170 üzenetére

    Az angol nyelvű szócikk "kicsit" bővebb.
    Ott szó esik a lehetséges magyarázatokról. Sokkal valószínűbb a kulturális alapú "belelátás". A többi szemtanút meg már megdolgozta a priming.
    "...sok muzulmán tért meg."
    Nem tudom készült-e erről kimutatás. De tény, hogy a muszlimok előtt nem ismeretlen a Mária-történet és Kairóban - ugyan kisebbségben - de élnek keresztények.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26162 üzenetére

    "Nem tudom megmagyarázni."
    Lehetséges hogy olvasol valamit ami nem történik meg, de nem veszed észre?

    "Hanem ez fordítva van."
    Azt írtad, hogy a tudomány azért nem hiteles számodra, mert nem egyezik az igével.
    De ezzel azt állítod, hogy a tudomány hazudik. Miért? Miért nem mondhat igazat a tudomány a valóságról?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26169 üzenetére

    "Akkor lenne bármi alapja annak, amit mondasz, ha a muszlimok csak úgy spontán elkezdenének Jézusban hinni, mert megszólította őket az Úr"

    Szerintem nézd meg a filmet mégegyszer.
    Az a turbános embekre kereste az Istent,ezért szólt hozzá az Isten egy embert és annak az embernek is szólt,hogy kinek beszéljen Jézusról. Ezután az a turbános emberke már Jézusban hitt mert megvilágosodott.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26172 üzenetére

    "De ezzel azt állítod, hogy a tudomány hazudik."

    Nem ezt mondom,hanem elhallgatja,módosítja az igazságot,megfűszerezi kis hazugsággal amit az Istenről és a teremtésről tudnak.
    Sem a tudománynak ,sem pedig az orvostudománynak nem érdeke,hogy az emberek higgyenek Istenben sem a teremtésben.

    "Miért nem mondhat igazat a tudomány a valóságról?"
    Mondhatna de nem mond.
    Curry Blake szerint,aki sokáig kutatta,hogy mit tud és bizonyít a Quantumfizika,igazolja,hogy a Quantumfizika mindenben bizonyítja és igazolja Isten lézezését és a teremtés valóságát.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26173 üzenetére

    Szerintem pedig te nézd meg a demográfiai adatokat, és vedd észre hány százalékuk muszlim. A világ jelentős részén 80-90% fölött van az iszlám hívek száma. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26175 üzenetére

    Tehát az a jó, ugye? Mert a többség muszlim, ezért vegyük fel a muszlim vallást? :DD

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26176 üzenetére

    Mondtam én ilyet? Te vagy az, aki ragaszkodik ehhez a "megszólított isten" teóriához. Amit írsz egyszerűen nem állja meg a helyét egy olyan világban, ahol majdnem két milliárd muszlim él.

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26177 üzenetére

    Mi nem állja meg a helyét? Isten az Isten,nem egy vallásos kitalált valaki,aki nem szól muszlimokhoz. Azokat is Ő teremtette. Mond el mi és miért nem állja a helyét?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26174 üzenetére

    Tehát mégis azt mondod hogy hazudnak. :)
    Biztos hogy nem fordítva állsz hozzá?i
    Szerinted mi oka lenne a "tudománynak" hazudni?
    És mi oka lenne egy vallási vezetőnek azt mondani, hogy a tudomány hazudik?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26179 üzenetére

    Mi oka volt a sátànnak átverni az emberpárt és ezzel az urukká lenni?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26178 üzenetére

    "Isten az Isten,nem egy vallásos kitalált valaki,aki nem szól muszlimokhoz."
    Ööö... Ugye még rémlik, hogy ateista vagyok? Szóval részemről Isten egy kitalált személy. De gondolom itt arra akarsz kilyukadni, hogy a muszlimok ugyanabban az Istenben hisznek mint te. Mármint, ha feltételezzük, hogy egy van belőle. A gond csak az, hogy te nem ezt állítod. Azt állítod, hogy a keresztény mítosz igaz. Úgy, ahogy TE hiszed. Mert szólt az Isten a "szívedből". A számok viszont mást mutatnak. Ha isten csinálna ilyesmit, és ettől válna valaki kereszténnyé, akkor ezek a számok máshogy néznének ki.

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26180 üzenetére

    Mi oka volt Istennek egy irigykedő, hatalomra éhes Lucifert teremteni? És ne gyere nekem azzal, hogy volt egy Lucifer2, aki túszúl ejtette szegény Lucifer lelkét. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26182 üzenetére

    Isten nem teremtett sátánt. Kezdetben Lucifer volt a neve és Istent dicsőítő angyal volt.
    Amikor az emberpárt megcsalta még angyalként csalta meg,ugyanis irigy volt az Istenre. Olyan akart lenni ,mint az Isten. És miután becsapta az emberpárt,azután lett átkozott. Ezután lett ő a sátán. Milyen apa lett volna az Isten,ha az édenkertbe,ahol örök élet volt,nem volt betegség,sem bűn,sem függőségek,betette volna oda a sátánt,hogy az embert megkísértse? Milyen apa lenne azt ilyen? Nem ,Isten angyala volt Lucifer és vált sátánná,mert megcsalta az embert és ezzel az ő szolgáhává tette.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26183 üzenetére

    Ha Lucifer Isten teremtménye, akkor miért irigy? Miért vágyott hatalomra? Nem értem hogy a fenébe nem esik le neked hol itt a bibi. Lucifer pontosan olyan, amilyennek Isten teremtette. Ha van jellemhibája, azt Istentől kapta. Nála már nem élhetsz olyan kibúvókkal, hogy valaki megkísértette.

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26180 üzenetére

    Ha az eredendő bűnre gondolsz, akkor:
    1. A Biblia nem írja hogy a kígyó azonos a sátánnal. Ez csak egyházi hagyomány.
    2. A kígyó nem hazudott.
    3. Isten a kígyót is megbüntette, akárcsak az embert.

    Vissza a témához:
    Mi a valószínűbb?
    a.) Sok tízezer archeológus, geológus és egyéb tudós mind egy nagy összeesküvés része
    b.) Az egyházfő aki telebeszélte a fejed hadilábon áll a tudománnyal és félti a befolyását.
    Bónusz: ehhez passzítsd hozzá a keresztény tudósokat is.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26185 üzenetére

    A Biblia nem írja hogy a kígyó azonos a sátánnal.

    Mert az édenben még angyal volt ,ezért is tudta megcsalni Évát. Azon gondolkoztatok már,hogy miért Évàt kísértette meg és nem Ádámhoz ment.

    Azért mert Éva nem közvetlenül az Istentől hallotta azt,hogy nem ehetnek a fáról,mert ha esznek róla,meghalnak.
    Közvetlenül Ádámnak parancsolta az Isten,hogy nem ehet arról a fáról.
    Érdemes ilyen dolgokat is figyelembe venni.

    Mi a valószínűbb?
    a.) Sok tízezer archeológus, geológus és egyéb tudós mind egy nagy összeesküvés része
    b.) Az egyházfő aki telebeszélte a fejed hadilábon áll a tudománnyal és félti a befolyását.
    Bónusz: ehhez passzítsd hozzá a keresztény tudósokat is.
    Nem volt egyházfő,aki telebeszélte a fejem,ezért fogalmazd át a kérdést légyszi.
    De ha azt nézzük amit az Ige mond a Máté evangéliumban:

    Máté 7:13 - 7:20
    "13 Menjetek be a szűk kapun! Mert a tágas kapu és a széles út a romlásba visz, és sokan vannak, akik azon mennek be.
    14 A szűk kapu és a keskeny út ellenben az életbe vezet, de (azt) kevesen találják meg.
    15 Óvakodjatok (őrizkedjetek) az ál- (látszat, hazug) prófétáktól, akik a bárányok bőrében (bárány-külsőben) jönnek hozzátok, belül azonban ragadozó farkasok.
    16 Gyümölcseikről ismertek rájuk. Szednek-e tövisbokorról szőlőt, vagy bogáncskóróról fügét?
    17 Így minden jó fa (eszményi) szép gyümölcsöt terem, a romlott fa pedig nyomorúságos gyümölcsöt terem.
    18 A jó fa nem hozhat nyomorúságos gyümölcsöt, sem a romlott fa (eszményi) szép gyümölcsöt.
    19 Minden fát, amely (netán) nem terem (eszményi) szép gyümölcsöt, kivágnak és tűzbe dobnak (vetnek, hajítanak).
    20 Tehát gyümölcseikről ismertek rájuk."

    A valószínűbb az 1.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26184 üzenetére

    "Ha Lucifer Isten teremtménye, akkor miért irigy? Miért vágyott hatalomra? Nem értem hogy a fenébe nem esik le neked hol itt a bibi. Lucifer pontosan olyan, amilyennek Isten teremtette."
    Pontosan.
    Pont ez az,nem tökéletesnek teremtette,megáldotta szabad akarattal éppen úgy,ahogyan az embert.
    Nem robotokat teremtett,akik kötelező módon Őt szolgálják és tökéletesek. Ha így lett volna,felesleges lett volna Jézus Krisztus elvégzett áldozata. Felesleges lett volna eljönnie,felesleges lett volna a teremtés az Istennek. Isten nem azért teremtett embert,hogy az elbukjon,de nem is azért,hogy robot legyen és tökéletes,hanem azért mert gyönyörködöt benne. A saját képére teremtette az embert de nem robotoknak.

    1Móz 1:26 - 1:28

    26 És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.
    27 Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonnyá teremté őket.

    28 És megáldá Isten őket, és monda nekik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

    (Ez is bizonyítja,hogy az emberé volt minden hatalom a föld fölött,és minden fölött a földön.)
    És Lucifer ,amikor még angyal volt,szerette volna ezt a hatalmat.
    Ahogy az Ige írja,Isten szellem és aki Lucifer volt az is szellem volt. De Istenen kívül nincs hatalma Lucifernek és a sátánnak test nélkül. Egy kis pondrónak nagyobb hatalma van,mint a sátánnak,ugyanis ameddig nem jut testbe,nem tud semmit tenni. Tehát amennyi hatalmat mi emberek neki tulajdonítunk ,annyi van neki.
    Ezért mondja az Ige,engedelmeskedjetek az Istennek és álljatok ellene az ördögnek és az elfut tőletek.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26187 üzenetére

    Szóval, ha egy kérdés kifog rajtad, akkor bedobod a szabad akaratot. Már vagy tucatszor leírtad, és megértettük. De én most Lucifer jelleméről beszéltem. Nem arról, hogy mit tehetne, ha akarna, hanem arról, hogy milyen a karaktere, és miért lett olyan? Lucifer miért hajlik a rosszra?

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26188 üzenetére

    Nem állítom,hogy minden kérdésedre tudok felelni és ésszerűen válaszolni...
    Én miért hajoltam a rosszra?
    Te miért hajlasz a rosszra? Az ember miért hajlik a rosszra?
    Szerintem az elégedetlenség és hálátlanság miatt.
    Csak gondolj bele. Sarkalatos példa:
    Ha valaki elégedetlen az autójával,megpróbál tenni annak érdekében, hogy le tudja cserélni egy olyanra,ami kielégíti az igényeit és boldoggá teszi. Sokan mindent elkövetnek annak érdekében,hogy minél előbb lecserélhessék az autójukat( ez lehet bármi,mobilteló,videókártya..…) egy újabbra,jobbra.Vannak akik ez miatt hitelt vesznek fel,vagy akár csalnak,lopnak,hazudnak ...
    Aztán amikor megveszik,eltelik egy bizonyos idő és azzal is elégedetlenek lesznek. Valaki nem az autójával elégedetlen,hanem mondjuk a szüleivel,ezért gorombán beszél és bánik velük. Van aki a házastársával teszi ugyanezt,sőt meg is csalja,mert keres egy olyan társat mondjuk aki számára jobb ,aki jobban főz,nem dohányzik,nem iszik alkoholt,és még az ágyban is jobb. Persze mindezt a lelkében lévő elégedetlenség okozza. Mi emberek általában nem hálás természetűek ,hanem elégedetlenek,telhetetlenek vagyunk és hajlamosak vagyunk a mi jòlétünk miatt másokat könnyen kárhoztatni,bántani.... Sértegetjük a másikat,mert ahogyan ő beszél vagy viselkedik,az nem felel meg a mi elvárásainknak,holott az a társ mindent megtesz értünk,csak mi nem tudjuk értékelni,nem azt látjuk,mit tesz értünk,hanem mi magunkra nézünk és mi magunkat tartjuk fontosnak.
    Remélem sikerült megválaszolnom a kérdésed. Ilyen a természete és az emberé is. Szabad. Isten az embert az Ő elképzelése szerintire teremtette,a természete ilyenné vált. Nem tudom,miért. Ha nem lehetett volna olyan,ami rossz irányba változhat,akkor robotok lennénk.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26186 üzenetére

    Ennek semmi köze ahhoz, amiről szó van. Az sincs a Bibliában, hogy a kígyó angyal lett volna, sem az, hogy a sátán.
    Ha ilyen szabadon értelmezed a Bibliát, akkor tulajdonképp mindegy is mi van leírva benne.
    Ez megmagyarázza, hogy szerinted miért valószínűbb, hogy soktízezer ember mind egy összeesküvés része.

    Azt írtad, hogy a abból indulsz ki, hogy a Biblia azért igaz, mert beválik amit a jövőre nézve állít.
    Nos, a tudomány is pontosan így működik. Azzal a különbséggel, hogy ami nem hozza a várt eredményt, azt elvetik.
    Te észrevennéd-e, ha olvasol valamit a Bibliában és nem válik valóra?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz MageRG #26190 üzenetére

    Gondolom a Jelenések könyvére alapozza (Jel.12,8)
    "De nem tudtak győzni, és többé nem volt helyük a mennyben,
    hanem levettetett a nagy sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész földkerekséget megtéveszti, levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek."

    Bár én rég olvastam, de ez a rész még nekem is rémlett. :B

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26190 üzenetére

    "Az sincs a Bibliában, hogy a kígyó angyal lett volna, sem az, hogy a sátán."
    De benne van,csak te nem olvastad azt a részt ahol kiderül.
    BE4GLE olvasta,ő tudja.
    Szabadon értelmezem?
    Úgy értelmezem, ahogy Isten értelmezteti velem.
    Ez csak akkor történik meg,ha tanulmányozod és a Szemtszellemre hagyatkozol,hogy Ő jelentse ki neked,hogyan értsed,amit szeretnél megérteni.

    Nos, a tudomány is pontosan így működik.
    A tudomány próbálja megfejteni Istent és a teremtést,de nem szívvel keresik az Istent,hanem
    "Azzal a különbséggel, hogy ami nem hozza a várt eredményt, azt elvetik."
    De ezért mert nem szívvel keresik,hanem próbálgatják bebizonyítani,hogy Isten van vagy nincs,ezért nem mutatkozik számukra. Ezért elvetik. Egészen egyszerű.

    Észrevenném,ha nem válik valóra az én életemen abban a pillanatban,pl.gyógyulás. De ez nem Isten hibája,hanem az én bennem lévő zavar,amikor még valami nem tiszta benned,mert nem tudod a teljes igazságot a gyógyulással kapcsolatosan,akkor nem lehetsz benne teljesen biztos,hogy az meg kell,hogy történjen,ha "szólsz a hegynek". Pedig már megtörtént,mert Jézus elvégezte.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26190 üzenetére

    Azt írtad, hogy a abból indulsz ki, hogy a Biblia azért igaz, mert beválik amit a jövőre nézve állít.
    Nem csak kizárólag ezért.
    Több oka van. Mondta az Isten,és ez minden addigit felül írt bennem. Benned is felül írná,mint amikor az SSD- re új adatot mentesz,és az tuti és örök,mindenkor megmarad...

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26189 üzenetére

    "Én miért hajoltam a rosszra? Te miért hajlasz a rosszra? Az ember miért hajlik a rosszra?"

    A Sátán ilyen szempontból szerintem redundáns. A "rossz" metaforájának tűnik. Magunktól is képesek vagyunk rossz dolgokra. Egy olyan mítikus lény, aki rosszra sarkall, nem sokat tesz hozzá ehhez. Mint látod, ugyanazokat a kérdéseket teheted föl a Sátánnal kapcsolatban, mint amit az emberről is kérdezhetnél.

    Nem hiszem, hogy tudok okosabbat mondani neked a Sátánról. Ő egy teremtett mitológiai lény, szóval a genetikai tényező nem játszik. Vagy, ha igen, tök olyan, mint amilyenre a teremtője gyúrta. A szociológiai megközelítéshez pedig nem tudunk eleget a karakterről. Minden esetre érdekes, hogy Jahve tett egy ilyen személyt a világba, és nem látta előre a következményeket, vagy nem törődött velük.

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26194 üzenetére

    "A Sátán ilyen szempontból szerintem redundáns. "
    Ha így lenne,nem hívná fel rá a figyelmet az Ige: "Álljatok ellene az ördögnek és az elfut tőletek.
    Vagy, ha igen, tök olyan, mint amilyenre a teremtője gyúrta.
    Így van,nem robot lett és lett szabad akarata,ezért lehetett és lett irigy és akarta a hatalmat,ami Istennek van. De Isten nem ezt szánta neki.
    "A szociológiai megközelítéshez pedig nem tudunk eleget a karakterről."
    Ezért kell kézbevenni Isten Igéjét. Abban meg van írva,hogy a sátán,kezdettől fogva-( attól fogva amikor megcsalta az emberpárt)-
    emberölő volt.Lop,csal hazudik és nagyokat mondó szája van....
    "Minden esetre érdekes, hogy Jahve tett egy ilyen személyt a világba, és nem látta előre a következményeket, vagy nem törődött velük."
    De látta a következményt,ezért volt benne az a titok,amit Pálnak jelentett ki. Már Jézus ott volt a teremtéskor,az Isten tudta,hogy kell majd egy megváltó.
    Csak aki nem akarja ,az nem érti meg,ha tanulmányozzuk az Igét és nem csak a betűket látjuk,meg fogjuk érteni.
    Hajrá :)

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26195 üzenetére

    "De Isten nem ezt szánta neki."
    "az Isten tudta,hogy kell majd egy megváltó.”
    Itt ellenmondást látok. Ez predesztináció. Honnan tudta Jahve, hogy lépni kell ellene, ha nem ezt szánta neki?

    Redmi Note 9 Pro

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26192 üzenetére

    "Szabadon értelmezem?"
    Hát eléggé. A teremtéstörténetben szó sincs ilyesmiről. Isten karaktere szóba sem hozza, és állathoz méltó büntetést is kap.
    "Úgy értelmezem, ahogy Isten értelmezteti velem."
    És miért van az, hogy Isten pont úgy értelmezteti veled, ahogy neked megfelel?
    Egyébként pont te is a szabad akarat mellett kardoskodtál. Akkor hogy fér ebbe bármilyen értelmeztetés?

    "A tudomány próbálja megfejteni Istent és a teremtést..."
    Mutasd meg nekem, a "tudomány" hol vizsgálja Istent meg a teremtést!
    Tudtommal a "tudomány" nem foglalkozik a természetfelettivel (Isten pedig ilyen), a "teremtés" pedig feltételezné már a teremtő létét, tehát ezzel sem foglalkozik.

    "...próbálgatják bebizonyítani,hogy Isten van vagy nincs..."
    Nem, ilyesmivel nem foglalkoznak. Isten léte se nem bizonyítható, se nem cáfolható. Legfeljebb azt lehet vizsgálni hogy amit emberek állítanak róla az igaz-e.

    "Észrevenném,ha nem válik valóra..."
    Azt mondod, hogy ha nem válik be, amit vártál, akkor is igaz a Biblia. Mert csak te nem vetted észre hogy igazából valóra vált. Jól értettem?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26193 üzenetére

    Ha ugyanezek egy más vallású mondaná neked, meggyőzne?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26196 üzenetére

    Az Isten nem ezt szánta neki.Az édenketben örök élete lehetett volna az embernek,az Isten azt szánta neki,örök életet,gond nélkülit,szabadságot,fájdalom és betegségek nélkül,félelem nélkül és közvetlen kapcsolatban volt az Isten az emberrel.
    Abból eredhet a zavar ezzel kapcsolatban bennünk,hogy azt gondoljuk,hogy Isten irányít mindent az életünkben,jót is és rosszat is ,de ez nem igaz. Mi vagyunk felelősek az életünkért és annak milyenségéért. Nem tehetjük felelőssé az Istent. Ő jót szánt az embernek,és elmondta a következményét annak ha esznek a jó és rossz tudásának fájáról.
    A következmény nem Isten büntetése,hanem az ember tettének a következménye amit a sátán kihasznált.
    Tehát semmi féle ellentmondás nincs.
    Ha te felneveled a gyermekedet,és ő felnőtt lesz,aztán úgy dönt,hogy elköltözik külföldre és oda házasodik,te nem parancsolhatsz neki,csak javasolhatsz. Elmondhatod hogy minek,mi lehet a következménye,de nem parancsolhatsz neki,mert akkor elveszed tőle a saját akaratát. Így képzeld el Isten és az ember között is. De ha látod hogy a fiad rossz helyre kerül,lezzűlik ,kábítózik,iszik,pokol az élete,akkor beszélsz vele,és megpróbálsz segíteni neki. ( Ez Jézus )
    Aztán ő vagy elfogadja vagy nem.
    Vagy elfogadjuk a mentőövet,mégha megérdemeltük is azt amit elszenvedünk,vagy nem. Kegyelemből van,és szabad választása van mindenkinek,úgy mint a gyetekednek. És a megváltás kegyelemből van hit által.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26197 üzenetére

    "Úgy értelmezem, ahogy Isten értelmezteti velem."
    És miért van az, hogy Isten pont úgy értelmezteti veled, ahogy neked megfelel?"
    Úgy ,hogy én igazodok Istenhez,nem Ő igazodik hozzám. A gondolkodásunkkal és még az imáinkkal sem tudunk hatni Istenre. Sőt még a hitünkkel sem ha az nem az Isten Igéjén alapul.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák