Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gomez011

    csendes tag

    válasz BTO #696 üzenetére

    Szia!
    Megvettem azt a 3 gerincű antennát, annyi javulás lett, hogy rtlK tv2 teljesen folyamatos, a HD-sok változó hogy nézhetőek-e. Számszerint jelerőség:40 jelminőség:100 (röviden 40/100 nak írom)

    Leírom utána mitörtént, hátha másnak még hasznos lehet.
    50 méterre levő szomszédnál egy lepkeantennával és set top boxxal 70/100, teljesen nézhető a kép. Átvittem a számítógépem és bekötöttem neki ezt az antennajelet. Eredmény: 0/100 és 1-2 másodperc alatt beakad a kép.
    Ezekután áthoztam a settopboxot a szobámba és bekötöttem az új antenna jelét. Eredmény: 85/100 Teljesen nézhető.

    Így világossá vált, nem a jellel vagy az antennával van a probléma, hanem tv tuneremmel. Gyári helyett kipróbáltam 3-4 másik Tv szoftvert, szintén a gyárihoz hasonló 35-40es jelerősséget mutattak. Annyi volt a különbség köztük, melyik hogyan próbálta kiküszöbölni a kevés adatot (Egyből beakad/Nagy pixelesedik/Zöld csikozósás) Tehát nem szoftveres a problémám.

    A tuner egyébként egy 2006-os pinnacle 7010ix, ezt találtam a leírásában:
    Sensitivity DVB-T: minimum -86 dBm
    Illetve egy másik forumozó tapasztalata:
    "A műholdas adások közül az új DVB-S2 (általában HD / mpeg4) adásokat sajnos nem veszi, ezért is válok meg tőle, különben nagyon szerettem. Viszont a DVB-S (mpeg2) adásokat gond nélkül veszi."

    TANULSÁG: Ne egyből antenna/erősítő/kábelcserébe gondolkodjunk, hanem próbáljuk más eszközzel is illetve nézzük meg lakókörnyezetünk tapasztalatait, hasznos lehet :)

    BTO Neked pedig köszönöm a segítséged! :R

Új hozzászólás Aktív témák