Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #91168 üzenetére

    "Régen az analóg és ADSL korszakban, a szűrőnél vált szét a 2 ér "Internet"-re és "Telefon"-ra."

    Ezt nem vágom, ennyi erővel akkor simán lehetne itt is 2 eres kábel, 1 telefon egy net. Nem kellett volna erre 4 eres kábel.

    Nah mind1 már tegnap meg akartam nézni a padláson, de lebeszéltek róla... honlap szerintem mindenképp utána nézek... mert zavar a dolog...

    " Attól, hogy 4 eres a vezeték 2 ér volt belőle használva."
    Ettől még lehet, hogy 4 ér van bekötve... Ellenkező esetben totál felesleges 4 eres vezeték. A másik résznél sincs 4 eres mert minek. Ez lenne a logikus... de utána nézek mi van.

    Legalább 2-3 kábel jön min az oszlopról be, szóval a 2 telefon valószínüleg, hogy 2 külön kábel lesz.

    Nem hiszem, hogy ugyan az lenne, mert ez két külön vonal. Sok mindenből kettő van, pl az áram is külön van, annak is két órája van.

    Igen az oszlopon előttünk van egy fehér doboz.

    "Nem ritka, hogy bonding esetén kell légkábelt is cserélni, és, attól függetlenül, hogy 4 eres kábeled van, lehet az is kidobják és UTP-t húznak helyette."

    Ezt most annyira nem vágom, de akkor, feltételezve, hogy 4 eres a kábel, ahol be van húzva. Az blondingképes lehet? Még ha esetleg kábelt is kell cserélni, a házig? (úgy vélem, ha cserélni kell, akkor sem kel több hely, mivel csere...)

    Még mindig nem görcsölök.
    Nekem is nyilván az lenne a legegyszerűbb, ha kijönne egy szerelő, de a T sajnos nem olyan vállalkozás, ahol ilyen egyszerű lenne.

    Mint korábban írtam, kissé káosz van egyik ezt mondja másik azt mondja 3.ik megint mást. Most ha felhívom őket negyedszer megint egy negyedik verziót fogok hallani, Ezt már unom, és inkább amennyire lehet utána járok, és utána zargatom őket, hogy de ez van de az van de így van ergo, méltóztassanak már kijönni.

    Itt vki nem rég írt pm-et, hogy 5 hetes masszív "vitája" volt a t-vel mire végre kijöttek, és megcsinálták neki.

    " Ha megy ki szerelő, ez az ő feladat megoldani."
    Igen lenne, de nem hajlandóak erre. Mindig vmi, beidegződés, sztereotípia alapján mondanak vmit.
    Más ismerősnél nem volt telefon ott is váltig állították ők csesztek el vmit, közben kiderült, hogy nem a központnál csesztek el vmit, + náluk is kábelezni kell. De az is hetek volt mire eljutottka odáig az ünnepek miatt is.

    " Hidd el, ha szar minőségű az a 4 eres kábel örülni fogsz, hogy kicseréli UTP-re"
    ez igaz, csak jöjjön már ki vki, és ne elvontan ez lehet az lehet, áh az biztos nem.

    Nem egy olyan esetet hallani...

    + saját tapasztalat is, a modememet addig nem cserélték ami 8/1-es volt míg végül a telefont be nem jelentettük hibára, és ott mondta a szerelő, nyomd le az áramot stb, utána kijön vki...

    Sajnos ez van néha kerülő utak kellenek. Ehhez meg pontosabban szeretném tudni, érteni.

    Mert nem szeretném ha lerázna.

    - Amúgy kábeltv-nél is, végül kiderült, hogy igen az erősítővel van gond... amire gyanakodtam...
    persze egyik helyen jó votl a jel, másiknál már nem, nagyon nem.

    De ott legalább egyből kijöttek, és készségesek, rendesek voltak... Igaz nem is a T-hez tartozik...

    "És nem osztanak semmit 2-2-re, egy 4 pines kötődoboz kerül az ő előírásaik szerint a bejövő kábel végére, amiből egy sima 4 eres kábel megy a bonding-os HGW-be."

    Azt honnan lehetne tudni, hogy a bejövő kábel akkor, 4 eres? És be van-e kötve?

Új hozzászólás Aktív témák