Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nyunyu #8557 üzenetére

    "10 eve elo van irva, hogy csak olyan 25W-nal nagyobb elektromos ketyere hozhato forgalomba, ami nem okoz meddo terhelest, nem terheli feleslegesen a halozatot."
    és ezt be is tartják.. Ha a bejövő 230-al párhuzamosan betesznek egy darab 5Ft-os kondit azzal a jogszabály már teljesítve van. Ezt nevezik passzív PFC-nek. A régi olcsó noname tápok jellemzően ilyenek..

    Mindenesetre én nem látom a rengeteg felháborodott vásárlót aki a korszerű márkás (azaz aktív PFC-s) tápjához egy olcsó (30e alatti) UPS-t vásárolt -ami nyilván(?) nem szinuszos- és nem látom hogy rengetegen panaszkodnának hogy: nem megy / mit csináljak / el kéne adni / stb...

    Vagy csak azok vesznek 30e alatt UPS-t akiknek noname 5eFt-os tájuk van?
    Vagy mindenki 50e felett vásárol UPS-t akiknek korszerű márkás aktív PFC-s 15eFt-os tápjuk van?

    Ismerem a tankönyvi szöveget és a szinuszos drága javaslatot is, de a statisztikával valahogy nem jön össze a kettő. Lehet hogy a 5-10 év alatt fejlődött a technológia?? (amióta az ellenjavallat leíródott) és mindössze egy 0.0001% táp olyan ami nem szereti. Emiatt fizessek dupla árat? Én inkább kockáztattam és nyertem.

    "aktiv PFChez szinuszos szunetmentest javasolnak valoszinuleg mar nem all fenn."
    Ezzel egyetértek..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák