Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Zola007 #10140 üzenetére

    Közvetlen villám esetén csak a tényleg jól átgondolt többlépcsős védelem fog 99.999% valószínűséggel megvédeni (ugye mindíg lehet erősebb villám...), ezt a komponensek speckói alapján lehet méretezni.

    A backup és a lakásbiztosítás amúgy sem árt, olvastam már márkás UPS-ekről amik kigyulladtak, meg egyéb nyavaja is érheti a rendszert (betörés, ransomware, egyéb eredetű lakástűz).

    Nálunk is ez a szitu amúgy, régi társasház kint villámhárítóval, dobozba nemigen fér semmi, ráadásul nem tudom, hogy a TV/net-kábelen nem jöhet-e fel a veszedelem. Utóbbira is létezik védelem, de r=1 user által telepíthetőt nem találtam, uis a földcsatlakozó, ami levezetné a villámot a legtöbb cuccnál szabadon van, kösse be a szaki oda, ahova tudja. Nálam ez úgy van megoldva, hogy a modemrouter - ami a szolgáltatóé - nincs levédve, de az onnan kijövő egyetlen lan-kábel igen. Ha a modem megmurdel mert a szolgáltatótól a net mellé kapott egy 10kV-os löketet is, akkor majd eltakarítják a saját szemetüket.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák