Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Maci-

    addikt

    válasz #58093684 #260118 üzenetére

    Szia.

    Én nem vagyok egy óra szakértő.
    Nekem van 2db belépő szintű Tissot quartz-om, illetve a páromnak van 3db.
    Nekem, mint laikusnak és kukacos mérnöknek kicsit csalódás. Nincs velük gond, de valahogy hiányzik a minőség érzet és a precizitás. Szúrja a szemem pl., hogy a mutatók nem pont az indexekre ütnek és emiatt a dátumot is nehéz leolvasni (nekem a dátumot is mutató jelzi).

    Egyszer majdnem vettem egy szintén qartz, "olcsó" Roamert. Vicces volt a nagy tokban érezni, hogy kb. kong az ürességtől. Aztán 1 nap használat után észrevettem, hogy ez az óra este 18:00-19:00 között vált napot és dátumot és nem is egyszerre. Wtf?! Vittem is vissza a p*csába. Aztán kiderült, hogy a benne levő Ronda szerkezet az ilyen.... Kössz, de akkor nem kell.

    Azóta voltam órásnál más ügyben és ott is azt javasolták, hogy belépő szintű, quartz sváci órát ne vegyek.

    Aztán nemrég beruháztam egy Citizen Promaster -re. Kb a Tissot óráim árában ~240 körül.
    Hát, ebbe még én sem tudok belekötni :U Néztem naphosszat, de ez 0.0001 mm-re pontosan az indexekre üt. Quartz létére nincs az a gagyi hatás, mint a fentebb említett Roamer-nél. Ebben mintha lenne anyag.. Sőt, ez rádó vezérelt, atom pontos.
    De mondom, laikus vagyok.

    (Mobilról pötyögtem. Ha szeretnéd, holnap kikeresem link-kel, hogy pontosan melyik modelleket említettem)

    [ Szerkesztve ]

    If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

Új hozzászólás Aktív témák