- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Megérkezett a Snapdragon X-hez tervezett Windows 11 lemezkép
- Hisense LCD és LED TV-k
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Apple asztali gépek
- Milyen nyomtatót vegyek?
- 3D nyomtatás
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
-
PROHARDVER!
Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Piftuka
veterán
válasz lumpika #38796 üzenetére
"Mi értelme van ennek a fényerő versenynek?"
Gyártói oldalról nagyon is sok értelme van! A televízió esetében már jó rég óta a cél, hogy a valósághoz minél közelebb álló képet tudja megjeleníteni.
Most, hogy a HDR is elterjedőben van, újabb kihívás elé állította a gyártókat. A megfelelő fény-árnyék dinamika megjelenítéséhez legalább 4000 nit fényerő szükséges, de akár nagyobb is.
Jelenleg a SONY XE9305 képes csúcs fényerőben produkálni ~1500, esetleg ~1700 nit körüli értéket, szóval van még hová fejleszteni.
A probléma ott van, hogy a fényerő a paneltechnológiáknak köszönhetően még nem annyira fókuszált, nem annyira "pontos", mint a valóságban.
Ezért érzik sokan kellemetlennek a maximális fényerőt a televíziójukon, pláne sötét szobában nézve.
Márpedig a valóságos élményhez szükséges az, hogy ha a kamera például a verőfényes Napra fókuszál, vagy pár másodpercig szemből mutat egy reflektort, vagy egy hegesztő pisztolyt működés közben, akkor annak vakítania, "kápráztatnia" (a szó klasszikus értelmében) kell, mint ahogyan az a valóságban is történik.
Ehhez pedig kell a nagy fényerő, mert ettől még mindig messze vagyunk.
Én nem osztom a fórum (és a felhasználók) zömének véleményét azzal kapcsolatban, hogy ez felesleges, és hogy "kiégeti" a szemet.
Ahogyan elnéztem, itt 10-ből 9 felhasználó nagyon minimális fényerővel használja a tévéjét. Én még csak nem is kapcsolgatom a világos és sötét szoba függvényében. Nálam 30, mert számomra így a jó.
Az biztos, hogy a jövő tévéje akkor lesz ilyen szempontból is teljesen valóságos, ha a képernyőn mm-re pontosan fogja tudni fókuszálni a fényerőt minden pillanatban, de ott úgy és olyan erősen, ahogyan az a valóságban is megtapasztalható.
És ne feledjük azt sem, hogy a dinamika ilyen aprólékos megjelenítése hozzájárulhat a 2D-s kép mélységérzetének megteremtéséhez, ami szintén fontos kritérium, ha a valósággal egyezőre törekszünk.
"Aquila non captat muscas."
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest