Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz llax #21 üzenetére

    Csak aztán ne lepődj meg, ha mégis :) . Jut eszembe, két füled van, akkor az 5.1 szettnek mi az értelme, ahhoz is 5 fület kérsz? Hiszen ott is két füled hallja, akkor az is sztereó? Illetve egy zárt, vagy kvázi zárt fülesen belül mi akadályozza azt, hogy hangszórókat helyezzünk el irányítottan, akusztikusan hangolva? A kisebb hangforrás-fül távolság miatt lenne kevésbé térhangzás? Hallottál már 5.1-es füleseket, hogy ilyen határozott véleményed van?

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz llax #25 üzenetére

    Pseudo-surround... Lehet. A fej apró mogzgásait még nem figyeli erre tervezett elektronika, amely ennek megfelelve tologatná az egyes hangforrások fázismenetét és keverné össze az iránynak megfelelően változó helyű hangokat, de ahogy itt leírva látod, ezt is meg lehetne oldani, ha a fülhallgatós filmnézés olyan komoly vásárlóerőt gerjesztene. Ahogy Erdoke írta, a mély hangok környékén van olyan gond, amit csak fülesből tudomány jelenlegi állása szerint nem igazán lehet összehozni, de ezzel együtt a többi része elég jól modellezhető matematikailag és ami képlettel leírható, az DSP-vel, programozott logikával kiszámolható :) .
    Való igaz, a térhanghoz tér is kell, viszont anyu 20 éves panasonic magnóján is van egy ambient stereo nevű kapcsoló, ami egy marhaegyszerű elektronikai megoldással képes volt tágítani a térérzetet elég jelentékenyen (helyesebben a két hangszóró érzett távolságát) és az SRS is érezhető fülesből, de ez már persze erősen szubjektív dolog. na az egészből csak azt akarom kihozni, hogy ennyire szerintem nem lehet temetni a dolgot, bár én sem gondolom, hogy nagy piaci igény támadna erre.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz llax #29 üzenetére

    ...És továbbra is elhiszik, hogy a sztereó zene sokkal jobban szól 5.1-re hülyítve :)

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz 04ahgy #32 üzenetére

    Sajnos az a fajta zeneélvezet, amit ezekszerint Te is és úgy érzem, én is űzök, nem tömegcikk, nem lehet rá papíron is jól profitáló iparágat építeni. A magnóval persze egy akkori mércével is átlagos fül számára kiváltott hatást mutattam meg, én arról a kapcsolóról hamar leszoktam :) . Egyébként az 5.1 nem lenne olyan rossz, ha a költséghatékony megvalósítás nem hagyta volna figyelmen kívül az első és hátsó csatornák átvitelét az egyetlen szub csatorna ''javára''. Ezzel együtt is alkalmatlan sztereóra, a sztereó az sztereón szól jól, nem sokpontnullán. De ezt manapság meg lehet cáfolni marketinggel. Akinek meg olyan zenéi vannak, amelyekben a mély tartomány is sztereó és egy mono szub-basszus lekeverés éppen ezt irtja ki belőle-hát az hallgasson mást, vagy nem tudom. Amióta a kreatív megmutatta egy grafikonon, hogy a szubjektív hallásbeni élmény magasabb egy kristályosítónak hívott DSP trükk alkalmazásával a veszteségesen tömörített MP3-ról hallgatva a zenét, mint az alapjául szolgáló eredeti CD-ről, azóta nem merek írni semmit, mert még engem hülyéznek le..
    Azt a zenekari felvételt szívesen meghallgatnám, habár a klasszikus zene nem éppen közeli dolog, de kíváncsi lettem :) .
    Most pakolok öüssze egy RIAA korrektort ismerősnek. Na neki sem azért kell, hogy rápakolja otthon a CA végfokokra, digizni akar vele...Ez van.

    Szerk. Az Avala Győr felé, GYESEV vonalon mehet 160-nal? A V63-nak van még futó, 160-as forgóvázzal működő példánya? Úgy tudtam, hogy ilyen vázat csak pár darab kapott, alacsonyabb pályaszámúak közül, aztán azokról is leszedték, illetve leszabályozták, vagy a fene tudja.. :)

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák